MSI GeForce 1660 Ti Gaming X ısınma sorunu

Hocam kasanın hava sirkülasyonu nasıl ?
İyi, henüz kasayı da yeni aldım Corsair Carbide 270R
Bakım yaptınızmı?
Evet. Kasa temiz
Korkulacak değerler değil ama o model için biraz fazla. Kasanızın hava akışı iyi olmayabilir.
Hava akışını tekrar kontrol ettirmem gerek galiba
Korkulacak değerler değil ama o model için biraz fazla. Kasanızın hava akışı iyi olmayabilir.
Bu sitedeki incelemeye göre bu kartın yük altında çıktığı sıcaklık maksimum 68. Hadi sizin kasanız ortalama diyelim sıcaklık 72-73 olsun. Ama soğutması iyi olan bir model GAMING X o sıcaklıklar normal değil hem de hiç normal değil. Ya kasanızın hava sirkülasyonu kötü, ya da kart sorunlu. Termal macun ve termal padler perte çıkmışta olabilir her ihtimali göz önünde bulundurun.
Eki Görüntüle 477630
Ben kasayla birlikte götüreyim o zaman Vatan Bilgisayar’a.
Bu sitedeki incelemeye göre bu kartın yük altında çıktığı sıcaklık maksimum 68. Hadi sizin kasanız ortalama diyelim sıcaklık 72-73 olsun. Ama soğutması iyi olan bir model GAMING X o sıcaklıklar normal değil hem de hiç normal değil. Ya kasanızın hava sirkülasyonu kötü, ya da kart sorunlu. Termal macun ve termal padler perte çıkmışta olabilir her ihtimali göz önünde bulundurun.
Eki Görüntüle 477630
uzay kurulum yapıp denermisiniz sistemi ?
Uzay kurulum nedir bilmiyorum

İyi, henüz kasayı da yeni aldım Corsair Carbide 270R

Evet. Kasa temiz

Uzay kurulum nedir bilmiyorum
Bu sistemi hazır mı aldınız? Kasanızın hava akışı pek iyi değil gibi. Sadece yanlarda delik var hava alabilmesi için.

Hocam bendede aynı olay baş gösterdi. Kasamın yan ve ön camları söküp tam yükte 74-77 arası değerler alıyorum kapalı 80 e kadar yolu var. Siz nasıl çözdünüz sorunu acaba?

Geri
Yukarı