Çözüldü MSI Gaming X RX 5700 XT ısınma problemi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

eecier

Hectopat
MSI Gaming X RX5700 XT ekran kartım fazla ısınarak 5-10 dakika içinde PC shutdown oluyor veya mavi ekran veriyor. Sorunu çözemezsem kartı iade etmek zorunda kalacağım fikirlerinizi bekliyorum:

• AMD Ryzen 5 2600 Socket AM4 3.9GHz 19MB Önbellek 65W İşlemci
  • ASUS TUF B450-PLUS GAMING AMD B450 Soket AM4 Ryzen™ DDR4 3466MHz(OC) M.2 Anakart
  • Corsair 480GB Force Serisi MP510 NVMe M.2 SSD (3480 MB Okuma/2000MB Yazma)
  • Cougar TURRET V2 RGB 700W 80 Plus Gaming USB3.0 MidT ATX KASA
  • Crucial 16 GB (2x8GB) Ballistix Sport LT White DDR4 3200MHz CL16 1.35V PC RAM
Windows 10 işletim sistemi ve stabil sürüm driver var, Afterburner kullansam da kullanmasam da yine shutdown oluyor, belli bir süre 2-3 dk açılmıyor. BIOS güncel değil sadece RAM'lerin frekansları ayarlı.

Çözüm
RTX 2060 Super ASUS ROG alarak sorunu çözdüm arkadaşlar, teşekkürler fikirleriniz için.
Deme öyle deme, bir şey çıkmasın şu kartta. Düzgün çalışsın. Bu tam istediğim bir kart . :/
Valla benimkinin GPU'su arızalıydı iade aldım Doa kapsamında. Şansın var ise iade et RX 5800 serisinde bu sorunlar muhakkak çözülür. Hatta genel bütün sorunlar çözülür diyorum çünkü çoğu kişide şikayet var. Bu iş teknoloji şans işinden çıktı artık.

Çok beğeniyorum bu kartı rx5700 ve rx5700xt modelinden birini almayı düşünüyorum ama şu soğutmaya bir çözüm bulsunlar artık... Sırf bu yüzden bekliyorum...

Bios güncellemesi yaptıktan sonra bağlantı noktalarını kontrol edip, driverları tekrar kurup sıcaklık değerini sizinle paylaşacağım, sorunun bende olmasını umuyorum, sıcaklık değerini paylaşamıyorum çünkü pc shutdown olup bir süre sonra çalışıyor bazen fanlar çalışmıyor gözlemim bu yönde, sistem günlüğünde disturbed com olayını görüntülüyorum, cevap için teşekkürler
Kasa pahalı bir kasa ama ne olduğu belli olmayan, hava akışı iyi olmayan 200-300 liralık Frisby/Gamepower kasalara benziyor. Ekran kartınızın ısındığını belirtmiştiniz, işlemciniz kaç derece bu arada? Hem ekran kartınızın hem de işlemcinizin sıcaklık değerlerini atabilirseniz çok daha iyi olur.

Ekran kartınız 5700 XT'ler arasında soğutma performansı en iyilerden birisi bu arada.
Kasada bir sorun olduğunu düşünmüyorum önceki kartım rx 570 8gb, ısınsada sorunsuz çalışıyordu, camlar ısınıyordu yine çalışıyordu o kadar bunda camlar ısınmadan sorun oluyor, egzos fanda kullandım sorun devam ediyor

Bios güncellemesi yaptıktan sonra bağlantı noktalarını kontrol edip, driverları tekrar kurup sıcaklık değerini sizinle paylaşacağım, sorunun bende olmasını umuyorum, sıcaklık değerini paylaşamıyorum çünkü pc shutdown olup bir süre sonra çalışıyor bazen fanlar çalışmıyor gözlemim bu yönde, sistem günlüğünde disturbed com olayını görüntülüyorum, cevap için teşekkürler

Kasada bir sorun olduğunu düşünmüyorum önceki kartım rx 570 8gb, ısınsada sorunsuz çalışıyordu, camlar ısınıyordu yine çalışıyordu o kadar bunda camlar ısınmadan sorun oluyor, egzos fanda kullandım sorun devam ediyor
Kesinlikle katılıyorum cam işi biraz gösteriş. Bende RTX 2060 Super kullanıyorum cam takmıyorum.

Valla benimkinin GPU'su arızalıydı iade aldım Doa kapsamında. Şansın var ise iade et RX 5800 serisinde bu sorunlar muhakkak çözülür. Hatta genel bütün sorunlar çözülür diyorum çünkü çoğu kişide şikayet var. Bu iş teknoloji şans işinden çıktı artık.

Henüz toplamadım sistem, ancak bu yeni kartların gelmesi 6 ayı bulur en az.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı