Çözüldü MSI Gaming X RX 5700 XT ısınma problemi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

eecier

Hectopat
MSI Gaming X RX5700 XT ekran kartım fazla ısınarak 5-10 dakika içinde PC shutdown oluyor veya mavi ekran veriyor. Sorunu çözemezsem kartı iade etmek zorunda kalacağım fikirlerinizi bekliyorum:

• AMD Ryzen 5 2600 Socket AM4 3.9GHz 19MB Önbellek 65W İşlemci
  • ASUS TUF B450-PLUS GAMING AMD B450 Soket AM4 Ryzen™ DDR4 3466MHz(OC) M.2 Anakart
  • Corsair 480GB Force Serisi MP510 NVMe M.2 SSD (3480 MB Okuma/2000MB Yazma)
  • Cougar TURRET V2 RGB 700W 80 Plus Gaming USB3.0 MidT ATX KASA
  • Crucial 16 GB (2x8GB) Ballistix Sport LT White DDR4 3200MHz CL16 1.35V PC RAM
Windows 10 işletim sistemi ve stabil sürüm driver var, Afterburner kullansam da kullanmasam da yine shutdown oluyor, belli bir süre 2-3 dk açılmıyor. BIOS güncel değil sadece RAM'lerin frekansları ayarlı.

Çözüm
RTX 2060 Super ASUS ROG alarak sorunu çözdüm arkadaşlar, teşekkürler fikirleriniz için.
Yine bir AMD vakası .. :(

En basiti AMD'ye sallamak. Kartı AMD yaptı ancak soğutmasını, tasarımını MSI. Suçlu AMD aynen.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kasaya baktım da, doğru dürüst hava alacak yeri yok ki. Alttaki fan süs niyetine konulmuş, üstteki fanların da ne kadar hava aldığı meçhul. Ayrıca egzoz fan var mı? Bir de kasanın ön panelini çıkartıp deneyin, sıcaklık değerlerine de MSI Afterburner ile bakıp söyleyin.

Yine bir AMD vakası... :(
Yine bir bilgisiz mesajı...

Kasa pahalı bir kasa ama ne olduğu belli olmayan, hava akışı iyi olmayan 200-300 liralık Frisby/Gamepower kasalara benziyor. Ekran kartınızın ısındığını belirtmiştiniz, işlemciniz kaç derece bu arada? Hem ekran kartınızın hem de işlemcinizin sıcaklık değerlerini atabilirseniz çok daha iyi olur.

Ekran kartınız 5700 XT'ler arasında soğutma performansı en iyilerden birisi bu arada.

En basiti AMD'ye sallamak. Kartı AMD yaptı ancak soğutmasını, tasarımını MSI. Suçlu AMD aynen.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu sistemi alacaktım ama şimdi bir durdum. Biraz daha bekleyeceğim. Bir problem varsa bu AMD'nin yazılımıyla alakalı olabilir. Zira bu kartın diğer markalardaki modelleriyle de alakalı çok fazla şikayet var. Benzer firmalar NVIDIA kartlar ile sorun yaşamazken AMD ile sorun yaşarlarsa burada gözler AMD'nin üzerinde olur. Umarım bu kartın bu modelinde sorun çıkmaz. Çünkü X570'li, Ryzen 3600x'li kurmayı planladığım sisteme RX5700XT çok yakışır. Technopat'ın bu sistem ile oyun testlerini merakla beklemekteyim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı