PowerColor RX 5700 XT ısınma sorunu

Herkese merhabalar. Yaklaşık 2 hafta önce PowerColor RX 5700 XT aldım ve diğer bileşenler yeni geldiği kurulumu 2 gün önce yapabildim. Fakat sorunum şu ki ekran kartı ısı 90 derecelerde geziyor. Kasam Corsair Spec 01 önde tek fan, arkada da sıvı soğutucunun fanı takılı. Boşta 55 derecelerde geziyor. Vidolardaki testlere baktığımda kart 73 dereceyi geçmiyor. Sorun benim kartımda mı yoksa kasamın hava akımında mı bilemedim. Kasanın yan kapağını açtığımda dereceler 4 5 derece düşüyor fakat yine artabiliyor bazen. Game garaj ı arayıp sorunu söyledim fakat teknik servisteki eleman "yükte 90 derece normal ben burada testlerde 120'yi görüyorum, sorun değil kart yüksek ısıda çalışıyor zaten zarar vermez." Dedi fakat bana pek inandırıcı gelmedi. Sizce ne yapmalıyım göndermeli miyim kartı yoksa bahsettiğim şekilde hava akımında mı sorun var?
Hocam bir haftadır yalanım yok 5700 XT ile alakalı her dilden toplamda 50 den fazla video izledim. Genel izlenimim ise bu modelde Sapphire Nitro+ veya MSI Gaming X alınmalı. En istikrarlı ve başarılı olan modeller bunlardı.

n11 üzerinde iade et seçeneği hala aktif salı gününe kadar kargoya vermem gerekli. sokağa çıkma yasağı var fakat artık kargo şirketini çağırıp yollayacağım ürünü.
madem herkes kartta sorun var diyor bana da iade yolu gözüktü gibi. Aldığım firma küçük bir işletme de değil umarım sorun yaratmazlar
Kargo şirketleri aşırı yoğun. 2-3 gün sonra gelebilirler o yüzden elinle götürsen daha iyi olur. Ben 4 gün bekledim bir kuryeyi.

İade kabul edildi arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim. Fakat şimdi 2 ürün arasında kaldım. biliyoruz ki AMD diyince herkes Sapphire önerir fakat gördüğüm kadarıyla MSI Gaming X 2 fanlı olmasına rağmen Sapphire Nitro+ dan daha serin çalışıyor. Sizce hangisini tercih etmeliyim? 4k civarı bütçem var. Diğer bileşenlerim:
ASUS PRIME B450M-K
AMD Ryzen5 3500x
Aerocool 800+80W bronze psu

İade kabul edildi arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim. Fakat şimdi 2 ürün arasında kaldım. biliyoruz ki AMD diyince herkes Sapphire önerir fakat gördüğüm kadarıyla MSI Gaming X 2 fanlı olmasına rağmen Sapphire Nitro+ dan daha serin çalışıyor. Sizce hangisini tercih etmeliyim? 4k civarı bütçem var. Diğer bileşenlerim:
ASUS PRIME B450M-K
AMD Ryzen5 3500x
Aerocool 800+80W bronze psu
İkisi zaten en iyi iki modeli 5700 XT' lerin. Hangisi daha uygunsa onu alabilirsiniz bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı