MSI GE60 2OE 047XTR mi GX70 3BE 042TR mi ?

muhendiskedibey

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Isparta - SDÜ
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisliği 2. Sınıf
Arkadaşlar bu ikisi arasında kaldım, fiyat perfonmans olarak bu ikisi iyi geldi ama sitelerde özellikle değişik çıkabiliyor, bu iki bilgisayarın tam olarak doğru olan özelliklerini nerden bulabilirim ve güvenilir hangi siteler var alabileceğim, bir de GX li olanda GE60 a göre birçok özelliği var ama aradaki fiyat farkı 400 lira felan, sadece GE60 da işlemci cahcesi 6MB ken GX li de 4MB diyor bunun perfonmansa çok bi etkisi olur mu yardımcı olursanız sevinirim :)

Önerim GX70. https://www.technopat.net/forum/dizustu-ve-netbook/30668-msi-gx70-vs-msi-ge70.html

GX70 Özellikler :

A10-5750M
2.5 GHz-AMD Radeon HD 8970M 2GB GDDR5
16 GB DDR3 (8*2)
750GB 7200RPM
128GB SSD
Windows 8 64 bit

Ek olarak :

mqcm.png

GX70 Kaynak : @
Prisoner[OF]Games İmzası.

GE60 Özellikler :

İntel Core i5 2.6 GHz
NVIDIA GTX 660M 2 GB
750 GB HDD
8 GB RAM
Free Dos

GE60 Kaynak : http://www.akakce.com/bilgisayar-dizustu/en-ucuz-msi-ge60-0nd-459xtr-fiyati,1062811.html

Son düzenleyen: Moderatör:
Tartisilmaz MSI GE60 2OE 047XTR bu modelden oldukça memnun kalacaksın. 4mb değeri ön yükleme değeri yani cache bellek diye tabir ettiğimiz bir durumdur anlayacağın dile gelim 6mb cache bellek , 4mb cache belleğe çok daha hızlıdır :)

Önerim GX70. https://www.technopat.net/forum/dizustu-ve-netbook/30668-msi-gx70-vs-msi-ge70.html

GX70 Özellikler :

MSI GX70- A10-5750M
2.5 GHz-AMD Radeon HD 8970M 2GB GDDR5
16 GB DDR3 (8*2)
750GB 7200RPM
128GB SSD
Windows 8 64 bit

Ek olarak :

mqcm.png

GX70 Kaynak : @
Prisoner[OF]Games İmzası.

GE60 Özellikler :

İntel Core i5 2.6 GHz
NVIDIA GTX 660M 2 GB
750 GB HDD
8 GB RAM
Free Dos

GE60 Kaynak : en ucuz MSI GE60 0ND-459XTR Diz

Teşekkür ederim, bu ile diğer model arasında 400-450tl fark var ama bu fark a göre çok daha fazla özellik var, sadece işlemcisi diğer modele göre zayıf diyorlar ?

- - - Güncellendi - - -

Tartisilmaz MSI GE60 2OE 047XTR bu modelden oldukça memnun kalacaksın. 4mb değeri ön yükleme değeri yani cache bellek diye tabir ettiğimiz bir durumdur anlayacağın dile gelim 6mb cache bellek , 4mb cache belleğe çok daha hızlıdır :)

İşte bu model sadece bu yönden güzel diğer model de sadece işlemci zayıf onun haricinde 400-450 tl fark a göre çok güzel özellikler var, ssd var mesela :)

Teşekkür ederim, bu ile diğer model arasında 400-450tl fark var ama bu fark a göre çok daha fazla özellik var, sadece işlemcisi diğer modele göre zayıf diyorlar ?

- - - Güncellendi - - -

İşte bu model sadece bu yönden güzel diğer model de sadece işlemci zayıf onun haricinde 400-450 tl fark a göre çok güzel özellikler var, ssd var mesela :)

Oyunlarda işlemciye bakılmıyor, önemli olan ekran kartı. Ama benim önerim kesinlikle GX70.

- - - Güncellendi - - -

A10 ve İ5? A10 Ezer. :D :D

Oyunlarda işlemciye bakılmıyor, önemli olan ekran kartı. Ama benim önerim kesinlikle GX70.

- - - Güncellendi - - -

A10 ve İ5? A10 Ezer. :D :D

Artık kararım büyük bi ihtimal GX70 yönünde fakat diğer modelde 4.nesil İ7 işlemci var haberin olsun :D

- - - Güncellendi - - -

Evet yok mu başka görüşü olanlar :)

Artık kararım büyük bi ihtimal GX70 yönünde fakat diğer modelde 4.nesil İ7 işlemci var haberin olsun :D

- - - Güncellendi - - -

Evet yok mu başka görüşü olanlar :)

Recep Baltaş'ın buradaki mesajını okudun mu?
Bu "GE vs GX" tartışması yakında "NVidia vs AMD", "Intel vs AMD", "iOS vs Android" tartışmalarına rakip olacak.

GX70'in işlemcisi A10 5750M, mobil i3 işlemcilerle eşit seviyededir. Bu da gelecek için net bir garantisi olmadığı anlamına gelir.

Bardağın dolu tarafına bakarsak, GX70 en iyi mobil ekran kartlarından biri olan HD8970M'i barındırıyor, ayrıca APU içinde bulunan dahili ekran kartı ile CrossFire yapıyor. Oyun konusunda ekran kartına önem verilir fakat asıl sorun şu ki; A10 işlemci bu grafik gücünün tam potansiyeline yetişemiyor.

Recep Baltaş'ın buradaki mesajını okudun mu?
Bu "GE vs GX" tartışması yakında "NVidia vs AMD", "Intel vs AMD", "iOS vs Android" tartışmalarına rakip olacak.

GX70'in işlemcisi A10 5750M, mobil i3 işlemcilerle eşit seviyededir. Bu da gelecek için net bir garantisi olmadığı anlamına gelir.

Bardağın dolu tarafına bakarsak, GX70 en iyi mobil ekran kartlarından biri olan HD8970M'i barındırıyor, ayrıca APU içinde bulunan dahili ekran kartı ile CrossFire yapıyor. Oyun konusunda ekran kartına önem verilir fakat asıl sorun şu ki; A10 işlemci bu grafik gücünün tam potansiyeline yetişemiyor.

Evet okudum ve de haklı yani o kadar para verip de neden yarım yamalak performans alasın ki, ama şimdi benim 2500-3500 arası bütçem var ve ben MSI dan iyi bir bilgisayar almak istiyorum bana önerin var mı oyunları 2-3 sene güzel ayarlarda oynatabilecek?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı