MSI GE60 2OE 047XTR mi GX70 3BE 042TR mi ?

Usta alttaki linkten GTX765M ekran kartının güncel oyunlardaki ve test yazılımlarındaki skorlarını inceleyebilirsin. Bana göre 2 sene boyunca grafik yüksek, köşe yumuşatma orta seviyede ayarlanarak yeni gelecek oyunlarda akıcılık sağlanabilir.
www.notebookcheck-tr.com/Inceliyoruz-Nvidia-GeForce-GTX-780M-GTX-770M-GTX-765M.94041.0.html

Tamam teşekkür ederim sizin tavsiye ettiniz modelin ssd li olanını almaya karar verdim. GX70 gibi işlemci sıkıntılı olacağına, ekran kartı az biraz kötü olsun önemli değil. Sonuçta i7 var yani :)

Tamam teşekkür ederim sizin tavsiye ettiniz modelin ssd li olanını almaya karar verdim. GX70 gibi işlemci sıkıntılı olacağına, ekran kartı az biraz kötü olsun önemli değil. Sonuçta i7 var yani :)

Usta GE60/GE70 (GTX765M) modelinin Battlefield 4 Beta sürümündeki performans değerleri:
http://dragoonarmy.msi.com/forum/showthread.php?t=42916&p=50549#post50549
1600*900 çözünürlük ve yüksek detay seviyesinde oldukça akıcı bir şekilde oynanabiliyor :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Usta GE60/GE70 (GTX765M) modelinin Battlefield 4 Beta sürümündeki performans değerleri:
How good is GT and GE/GS series on Battlefield 4 Beta gaming?
1600*900 çözünürlük ve yüksek detay seviyesinde oldukça akıcı bir şekilde oynanabiliyor :)

Hmm gerçekten iyi teşekkürler verdiğin bilgiler için :)

- - - Güncellendi - - -

Sorunlu işlemcisi varmış. Şehir efsanesi.

Şehir efsanesi demişsin de öncelikle ben ileri de bilg. mühendisi olmayı hedeflemiş biri olarak işlemcinin gücünün önemini biliyorum, ama oyun oynamayı da sevdiğim için ekran kartının da iyi olması lazım. Şimdi sen bana GX70 kullanan birini bul, bana desin ki ben işlemci de hiç bir sıkıntı yaşamıyorum, Crysis 3 ü en iyi çözünürlükte high ayarlarda kasmadan oynuyorum, bilg. mühendisi olucaksan bunda ki işlemci senin işini görür, o zaman GE70 almam...

Son düzenleyen: Moderatör:
Prisoner[OF]Games;171658 dedi:
İşlemcinin tek sorunu render süresi uzun. Oyunlarda hiçbir sorun yok.

Hmm anladığım kadarıyla sen GX70 kullanıyorsun, şu ana kadar darboğaz felan dedikleri sorunu yaşadın mı ve bu laptobun ileri de işlemci değiştirme gibi bir şansı olabilir mi, ve bilg. mühendisliği için sıkıntılı mı bu laptop ?

- - - Güncellendi - - -

Aferin sana :)

Bu laptop sadece oyun için bilgisayar mühendislerinin hangi programları kullandıklarını bilmiyorum. Ama eğer render programları gibi işlemci gücü isteyen programlarsa tavsiye etmem. Visual Basic, C tarzı şeylerde sıkıntı olmaz bunu da belirteyim. Eğer okuldan eve götüreceksen hergün ge60 daha iyi olur. Çünkü bu hem çok kaba hem de çok ağır bir laptop taşımakta sıkıntı yaratabilir. Darboğaz diye bir şey olmadı galiba. Yani gpu kullanımı oyunlarda %99 falan oluyor.

Prisoner[OF]Games;172134 dedi:
Bu laptop sadece oyun için bilgisayar mühendislerinin hangi programları kullandıklarını bilmiyorum. Ama eğer render programları gibi işlemci gücü isteyen programlarsa tavsiye etmem. Visual Basic, C tarzı şeylerde sıkıntı olmaz bunu da belirteyim. Eğer okuldan eve götüreceksen hergün ge60 daha iyi olur. Çünkü bu hem çok kaba hem de çok ağır bir laptop taşımakta sıkıntı yaratabilir. Darboğaz diye bir şey olmadı galiba. Yani gpu kullanımı oyunlarda %99 falan oluyor.

Bilg. mühendisliğinde yapacağımız programlama dilleri ve donanım öğrenmek ,render işleri daha çok video vb. ile uğraşanlar için gerekir, yani işlemcisi sıkıntı yaratmaz belki ama taşınabilirlik açsından tabii kide ge serisi çok daha iyi bu durumda tercih yapmak bana kalıyor yardımların için sağol :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı