MSI GE60 2OE 047XTR mi GX70 3BE 042TR mi ?

Recep Baltaş'ın buradaki mesajını okudun mu?
Bu "GE vs GX" tartışması yakında "NVidia vs AMD", "Intel vs AMD", "iOS vs Android" tartışmalarına rakip olacak.

GX70'in işlemcisi A10 5750M, mobil i3 işlemcilerle eşit seviyededir. Bu da gelecek için net bir garantisi olmadığı anlamına gelir.

Bardağın dolu tarafına bakarsak, GX70 en iyi mobil ekran kartlarından biri olan HD8970M'i barındırıyor, ayrıca APU içinde bulunan dahili ekran kartı ile CrossFire yapıyor. Oyun konusunda ekran kartına önem verilir fakat asıl sorun şu ki; A10 işlemci bu grafik gücünün tam potansiyeline yetişemiyor.

2 gündür yaptığım araştırmalar sonucunda gx70 i bizzat kullananların darboğaz sorunu görmediklerini ve bu modele sahip olmayanların da darboğaz diye tutturduklarını gördüm ne kadar doğrudur acaba...

2 gündür yaptığım araştırmalar sonucunda gx70 i bizzat kullananların darboğaz sorunu görmediklerini ve bu modele sahip olmayanların da darboğaz diye tutturduklarını gördüm ne kadar doğrudur acaba...

Alttaki link seni tatmin eder umarım. AMD'nin son teknoloji üst seviye mobil işlemcisinin oyun ve sentetik testlerdeki başarısına hayran kalabilirsin :) İşlemci piyasasında AMD'nin intel işlemcilere kafa tuttuğu ve daha fazla performans gösterdiği eski zamanları özlüyoruz (Tabiki bu durum masaüstü işlemci kısmında oldu, mobil işlemci bölümünde performans lideri devamlı olarak intel'dir)
www.notebookcheck.net/Review-MSI-GX70H-A108972811B-Notebook.99516.0.html

Alttaki link seni tatmin eder umarım. AMD'nin son teknoloji üst seviye mobil işlemcisinin oyun ve sentetik testlerdeki başarısına hayran kalabilirsin :) İşlemci piyasasında AMD'nin intel işlemcilere kafa tuttuğu ve daha fazla performans gösterdiği eski zamanları özlüyoruz (Tabiki bu durum masaüstü işlemci kısmında oldu, mobil işlemci bölümünde performans lideri devamlı olarak intel'dir)
www.notebookcheck.net/Review-MSI-GX70H-A108972811B-Notebook.99516.0.html

Teşekkür ederim peki bana 3000 3500 arası güzel oyuncu laptop u önerebilir misin msı olursa güzel olabilir :)

Hmm güzel gerçekten. Peki ben ssd li alsam bu modelin, 3 sene oyunları ultra da değil de high ayarlarda oynatabilir miyim? Eğer 3 sene yeni çıkacak oyunları sorunsuz bir şekilde high ayarlarda oynatacaksam gerçekten güzel olur :D

Usta alttaki linkten GTX765M ekran kartının güncel oyunlardaki ve test yazılımlarındaki skorlarını inceleyebilirsin. Bana göre 2 sene boyunca grafik yüksek, köşe yumuşatma orta seviyede ayarlanarak yeni gelecek oyunlarda akıcılık sağlanabilir.
www.notebookcheck-tr.com/Inceliyoruz-Nvidia-GeForce-GTX-780M-GTX-770M-GTX-765M.94041.0.html

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı