MSI GE62 GTX960M overclock

Berke Dağatar

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, belki yüzlerce konu vardır ama sormak istediğim biraz daha farklı bir soru. Benim laptobum güncel oyunları yüksek ayarda 1080p çözünürlükte GPU sıcaklığı 70-75 dereceye sabitlenmiş olarak çalıştırıyor. Bu sıcaklıkta bir miktar O.C yaparsam da sıcaklık 80 dereceyi geçmiyorsa bir zararı olur mu? FPS dalgalanması yaşanmıyor. Yani sormak istediğim ezberden "laptoba O.C yapılmaz kardeşim" mantığının sebebi ısınma ise çok ısınmıyor, hatta eğer fanları hızlandırma tuşuna basarsam 68-70 dereceye düşüyor. Eğer beni bu konuda bilgilendirirseniz çok mutlu olurum. Not: MSI Atferburner ile 80MHz core clock ve 200MHz memory clock yapıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
OC' un ısınma dışında bir eksisi yok. Ömrü azalır diyen arkadaşlar ise hiç OC yapmamış kişiler muhtemelen :). Ben tam 8 sene P4 işlemcimi OC olarak kullandım ve hala sağlam. Isınma sorunu olmadığı müddetçe yapılabilir ama laptoplarda frekans sınırlaması var. Mesela ben GTX850M kullanıyorum en fazla +135MHZ OC yapabiliyorum GPU' ya. Sizde de benzer bir sınır çıkacaktır. Ben +135MHZ OC ile yaklaşık 15FPS' lik bir fark oluştu GTA 5' de. Ve ısınma sorunumda olmadığı için öyle kullanıyorum daha ekran kartım 70' leri görmedi nazar değmesin :D.

Arkadaşlar merhaba, belki yüzlerce konu vardır ama sormak istediğim biraz daha farklı bir soru. Benim laptobum güncel oyunları yüksek ayarda 1080p çözünürlükte GPU sıcaklığı 70-75 dereceye sabitlenmiş olarak çalıştırıyor. Bu sıcaklıkta bir miktar O.C yaparsam da sıcaklık 80 dereceyi geçmiyorsa bir zararı olur mu? FPS dalgalanması yaşanmıyor. Yani sormak istediğim ezberden "laptoba O.C yapılmaz kardeşim" mantığının sebebi ısınma ise çok ısınmıyor, hatta eğer fanları hızlandırma tuşuna basarsam 68-70 dereceye düşüyor. Eğer beni bu konuda bilgilendirirseniz çok mutlu olurum. Not: MSI Atferburner ile 80MHz core clock ve 200MHz memory clock yapıyorum.
Merhaba bende GT640M ekran kartıma yaptım hiçbir şekilde ısınma sorunu olmuyor en fazla 81 derece gördüm, fakat memory clocku yavaş yavaş arttır yoksa oyunlarda kaplamalarda bozukluk ve ekranda siyah siyah yırtılmalar olur :)

Mesajlarınız için teşekkür ederim, ben de maximum 135mhz core clock yapabiliyorum ama bazı arkadaşlarım o değeri 135'e getirince bilgisayarın stabilitesinin ciddi manada bozulduğunu, driver silip kurana kadar rahat edemediklerini bildirdiler. Onun için 135mhz değerine çıkarma konusunda endişelerim var :) Deniz G. teşekkürler onu da yavaş yavaş artırarak en iyi değeri bulmaya çalışacağım :)

Ben yaklaşık 3-4 aydır +135MHZ OC ile kullanıyorum en ufak bir dalgalanma bile görmedim :).

Adsız.png

Benim kartın OC'li şekilde oyundaki hali.

Acer' ın belkide yaptığı en iyi cihazlardan biri :). Ama sıcaklık OC yapınca en fazla 2 derece oynuyor oda performansımı etkilemiyor işlemci en fazla 82' yi ekran kartı ise 68' i gördü.

Çoğu zaman ise 80' i görmüyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı