MSI GE70 2OE-050XTR ısınır mı?

Her bilgisayarda olduğu gibi buda ısınacaktır ama o bir oyun notebooku o yüzden diğer notebooklara göre biraz daha az ısınır. Sıkıntın olmaz.

Örnek olarak bende exper'in sıradan bir notebook var. İşlemcim boşta 60 yükte 85 e kadar çıkıyor ama ben bunu doğal karşılıyorum. Hiç sıkıntım olmadı şu ana kadar. ;)

Son düzenleyen: Moderatör:
Her bilgisayar çalışır, çalıştıkça ısınır. Dizüstü bilgisayarlardaki alanın dar olması onların daha fazla ısınmasına yol açar ama firmalar bunlara önlem alırlar. Mesela MSI G serisi bilgisayarlarında turbo fan seçeneği kullanırken Asus ve Dell gibi markalar oyuncu serisi dizüstü bilgisayarlarında çift fan kullanırlar.

Zalman, Thermaltake gibi markalar da özellikle yaz aylarında bilgisayar fazla ısındığı için çözüm olarak notebook soğutucuları üretiyorlar. Hava akımını düzenlemek ve fanlar ile serinlik sağlamaya yarıyorlar. Muhtemelen bunları biliyorsunuzdur.

Almak istediğiniz model kasasının inceliğine göre bir hayli iyi performans veren bir notebook. Bu yüzden oyun oynarken veya ağır işler yaparken ısınması normal ama bu önlemeniz için turbo fan tuşunu aktif edebilirsiniz. İyi bir soğutucu da kullanırsanız sıcaklığı çok hissetmezsiniz. Bir notebook ile çok daha serin bir oyun deneyimi istiyorsanız çok daha pahalı modellere bakın bence. Asus, Dell Alienware gibi...

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı