MSI GE70 2OE Aşırı ısınma sorunu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Teşekkürler paylaştığınız için.

Laptop'u dizinize koyduğunuzda turbo fan açık veya kapalı oyun oynarken dizinizi rahatsız ediyor mu?
Klavyeye ve touchpad'e vurup elinizi rahatsız ediyorsa bu 80-90 derecelik ısı yüksek bir ısı derim.

Laptopu hiç dizimde kullanmıyorum. Her zaman bir masada bulunuyor. Klavyenin A tuşuna kadar bir sıcaklık geliyor ve bileğimde bir sıcaklık hissediyorum ama benim için rahatsız edecek derecede değil. ESC tuşunun hemen sol tarafı yanıyor mesela, 5 saniyeden fazla tutamazsınız elinizle. Dizinizde kullanacaksanız bir soğutucu alabilirsiniz hem rahat kullanım için hem de sıcaklıkların az da olsa düşmesi için. Ben teşekkür ederim. :)

Evet turbo fan açıktı. Hangi oyuna girersem gireyim hep açarım.

Bir şey sormak istiyorum. Burada bahsettiğiniz bilgisayar fiyat/performans ürünü değil mi zaten? Yani burada kocaman kasa yapıp çift fan koyacak olsalar bu bilgisayarı bu fiyata bulmak imkansız olurdu. Gerçekten daha düşük ısı değerlerini görmek istiyorsanız daha profesyonel modellere bakmalısınız. GT serisi gibi, Asus G serisi gibi, Dell Alienware gibi...

Benim bütçem buna el verdiği için bu modeli seçtim.
Üstelik GT Serisine göre daha hafif olduğundan daha kolay taşınabilir. :)
Tek eksisi bu ısınma sorunu sanıyorum.

Evet. Yaz aylarında bu sıcaklık için soğutucu da alırsanız yararı olur.

N56VZ'de de bu sıcaklık değerlerini görüyorum. Hatta aynen denilen yer ısınıyor benim laptopta da. Biraz daha iyi olabilirmiş aslında değerler biraz yüksek. Multimedya laptobu olduğu için ben pek umursamıyorum ama oyun laptobunda biraz daha düşük olsaymış değerler daha iyi olabilirmiş.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı