MSI GE72VR Apache Pro oyunlarda performans sorunu

sozmen

Hectopat
Daha fazla  
Şubat ayında almış olduğum MSI GE72VR Apache Pro laptoptan oldukça memnunken 1 ay kadar oyun oynamayı bıraktım ve bu aralar tekrar açtığımda bütün Windows ve driver güncellemelerini yaptım. Fakat CS:GO oyununu 350-140 FPS arasında oynarken şu aralar 60-70 FPS'lere kadar düşebiliyor anlık. Oynanış açısından fark etmez demeyin fark ediyor ve bu can sıkıcı bir durum. Aynı şekilde BF1 oyununu Ultra ayarlarda sıfır donma ile oynarken bugün ara ara 1-2 saniyelik takılmalara maruz kaldım özellikle Sniper ile zoom in/out yaparken. İlk 1 saat rahatsız etmedi fakat sonra bu takılmaların süresi uzamaya başladı ve oyun oynarken tadım kaçtı. MSI Dragon Center'da baktıgım zaman sıcaklıklar 80-85 oluyor en fazla. Forumda bir çok konuyu okudum ama gerek bilgisayar terimlerine hakim olmamam gerekse yanlış çözümü uygulamaktan korktugumdan henüz bir müdahalede bulunmadım. Yardımlarınızı bekliyorum.

PC Özellikleri:
  • İşlemci: Intel Core İ7 - 7700HQ (6MB Cache Turbo Boost 3.8 GHz)
  • İşletim Sistemi: Windows 10
  • Ekran: 17.3'' FHD (1920X1080) 120Hz Yansımasız
  • Chipset: Intel® HM175
  • Ekran Kartı: GeForce® GTX 1060 3GB GDDR5
  • Hafıza: 16GB DDR4 2400MHz
  • Hafıza yuvası: 2
  • Maksimum hafıza: 32GBSSD + HDD: 256GB SSD + 1TB 7200 RPM

Dipnot: Oyunlar ilk olarak SSD'ye kuruluydu fakat daha sonra HDD'ye yükledim 17 Mart tarihinde. Fakat o performansı etkilemedi bilginiz olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şubat ayında almış olduğum MSI GE72VR Apache Pro laptoptan oldukça memnunken 1 ay kadar oyun oynamayı bıraktım ve bu aralar tekrar açtığımda bütün Windows ve driver güncellemelerini yaptım. Fakat CS:GO oyununu 350-140 FPS arasında oynarken şu aralar 60-70 FPS'lere kadar düşebiliyor anlık. Oynanış açısından fark etmez demeyin fark ediyor ve bu can sıkıcı bir durum. Aynı şekilde BF1 oyununu Ultra ayarlarda sıfır donma ile oynarken bugün ara ara 1-2 saniyelik takılmalara maruz kaldım özellikle Sniper ile zoom in/out yaparken. İlk 1 saat rahatsız etmedi fakat sonra bu takılmaların süresi uzamaya başladı ve oyun oynarken tadım kaçtı. MSI Dragon Center'da baktıgım zaman sıcaklıklar 80-85 oluyor en fazla. Forumda bir çok konuyu okudum ama gerek bilgisayar terimlerine hakim olmamam gerekse yanlış çözümü uygulamaktan korktugumdan henüz bir müdahalede bulunmadım. Yardımlarınızı bekliyorum.

PC Özellikleri:
  • İşlemci: Intel Core İ7 - 7700HQ (6MB Cache Turbo Boost 3.8 GHz)
  • İşletim Sistemi: Windows 10
  • Ekran: 17.3'' FHD (1920X1080) 120Hz Yansımasız
  • Chipset: Intel® HM175
  • Ekran Kartı: GeForce® GTX 1060 3GB GDDR5
  • Hafıza: 16GB DDR4 2400MHz
  • Hafıza yuvası: 2
  • Maksimum hafıza: 32GBSSD + HDD: 256GB SSD + 1TB 7200 RPM

Dipnot: Oyunlar ilk olarak SSD'ye kuruluydu fakat daha sonra HDD'ye yükledim 17 Mart tarihinde. Fakat o performansı etkilemedi bilginiz olsun.
Bence Kartınız 3GB olduğu bu küçük düşüşler oluyor. Grafik ayarlarını çok hafif kısabilirsiniz bence. Msaa gibi ayarları.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı