MSI GE73VR 7RF Nasıldır, Alınır mı?

Merhabalar, umarım bu mesajımı görür ve cevaplarsın. Biraz geç gördüm çünkü yeni yeni araştırmaya başladım bu bilgisayarı. Bunu almak istiyorum ancak emin olamadığım bazı noktalar var. Sıcaklık ile ilgili bir şikayetin var mı? Sıcaklık kaç dereceye çıkıyor? Ben testlere bakıyorum ekran kartı sıcaklığında sorun yok ancak işlemci sıcaklığı 97 dereceleri görüyor zaman zaman. Bu normal midir? Bir işlemci sıcaklığı günümüzde ne olmalı? Ayrıca fan sesleri ne durumda, rahatsız ediyorlar mı? Son derece kaliteli bir oyuncu kulaklığı kullanırsam ses sorununu aşabilir miyim? Ayrıca eklemek istediklerini yazarsan çok mutlu olurum. Çünkü bu ayın sonunda ciddi ciddi alacağım. Raider modeli ile titan pro modeli arasında kaldım.

Şimdiden teşekkür ediyorum.

Facebook üzerinden bana ulaşırsan tüm sorularını cevaplayabilirim 6-7 ay oldu alanı yaklaşık olarak çok memnunum. Facebook profil resmim burayla aynı.

@mhteren İnsan bekliyor işte CPU ve GPU'su 85 dereceyi geçmeyecek ince bir model :) . Bu modelden bu kasa tasarımı nedeniyle ümitliyim. Piyasaya çıkıp testlerinin yapılmasını bekleyeceğiz artık.
Not: Sağlamlığı hala kafamda bir soru işareti :kararsız:

Bu modele alternatiff ve aynı incelikte MSI GS65 çıkacak. Onun tasarımı ekran kalitesi bambaşka, umarım o laptopta başarırlar bu işlemcinin ateşini düşürmeyi :)
Facebook üzerinden bana ulaşırsan tüm sorularını cevaplayabilirim 6-7 ay oldu alanı yaklaşık olarak çok memnunum. Facebook profil resmim burayla aynı.

Öncelikle teşekkürler cevap verdiğin için. İnan bana sosyal medya hesaplarım bulunmuyor. Buradan bana uzun uzun anlatabilirsen çok memnun olurum. Genel olarak yukarıda da yazdığım gibi sıcaklık konusu fan sesi konusu performansı, aklına ne gelirse, inan bana çok mutlu olurum. Ben kısaca merak ettiklerimi madde madde yazayım.

- Ekran kartı sıcaklığından şüphem yok. Esas olayı işlemci sıcaklığı. Uzun kullanımda kaç derecelerde seyrediyor. 95 dereceyi görüyordur. Bu derece bu laptop için normal mi? Bir zarar verir mi? Yoksa sadece bir kaç oyunda mı bu derecelere çıkıyor.

- izlediğim testlerde fan sesi rahatsız edici değildi. Gerçekten öyle mi? Kaliteli bir oyuncu kulaklığı kullanırsam bu sorunu ( eğer varsa tabi ) çözebilir miyim?

- Sence bu laptop kaç yıl gider? 4 yıl boyunca beni götürsün gerisi uzatma dakikaları olsun diyebilir miyim?

Günde 2 saat oyun oynarım. Gerisi dizi-film ve iş güç.

Şimdiden çok teşekkürler. :)

Son düzenleme:
@mhteren Aslına bakarsanız iki laptopunda ekranı aynı gibi geldi bana ayrıntılı değerleri de bulamadım. GS65 modelinde 1070 Max-Q bulunuyor buda ortalama %15 daha az performans demek 1070 e göre. Max-q nun amacını özet geçmek gerekirse kartın hızını ve bununla birlikte güç tüketimini azaltıp sıcaklık değerlerini düşürmek fakat Asus kasa tasarımı sebebiyle sıcaklık konusunda önde gibi duruyor. Asus'un eksileri bataryası ve aslında Asus'un eksisi değilde Msı'ın bir artısı olarak Msı'ın kasası siyah üzerine altın dizaynıyla gerçekten çok hoş.

Bu modele alternatiff ve aynı incelikte MSI GS65 çıkacak. Onun tasarımı ekran kalitesi bambaşka, umarım o laptopta başarırlar bu işlemcinin ateşini düşürmeyi :)

Öncelikle teşekkürler cevap verdiğin için. İnan bana sosyal medya hesaplarım bulunmuyor. Buradan bana uzun uzun anlatabilirsen çok memnun olurum. Genel olarak yukarıda da yazdığım gibi sıcaklık konusu fan sesi konusu performansı, aklına ne gelirse, inan bana çok mutlu olurum. Ben kısaca merak ettiklerimi madde madde yazayım.

- Ekran kartı sıcaklığından şüphem yok. Esas olayı işlemci sıcaklığı. Uzun kullanımda kaç derecelerde seyrediyor. 95 dereceyi görüyordur. Bu derece bu laptop için normal mi? Bir zarar verir mi? Yoksa sadece bir kaç oyunda mı bu derecelere çıkıyor.

- izlediğim testlerde fan sesi rahatsız edici değildi. Gerçekten öyle mi? Kaliteli bir oyuncu kulaklığı kullanırsam bu sorunu ( eğer varsa tabi ) çözebilir miyim?

- Sence bu laptop kaç yıl gider? 4 yıl boyunca beni götürsün gerisi uzatma dakikaları olsun diyebilir miyim?

Günde 2 saat oyun oynarım. Gerisi dizi-film ve iş güç.

Şimdiden çok teşekkürler. :)

Kardeşim sen hangi videoyu izledin ya 95 derece nedir MSI'in GS serisi dışında hiçbir bilgisayarı 95 dereceyi görmüyor. Günde 8-10 saat ultra ayarlarda oyun oynayan biriyim daha bosst çalıştırma gereksinimi hiç duymadım. Aldığım max derece 8 saat sonunda 81 boşta 45 3-4 saat sürede ise 71 ve bu değerler Witcher 3 veya Tomb Raider gibi oyunlarda olduğunuda eklemek isterim. Fan sesine gelicek olursak bilgisayar Max performansta çalışırken fan sesi düşük diyemem ama zaten kullanacağın makine laptop olacağı için hepsinde bu durum aynı fakat yüksek dediysem kulağı rahatsız etmicek seviyede olduğunu eklemek isterim. Rise of Tomb Raider da her ayar özel olarak en üst seviyedeyken aldığım FPS 81 ki GTX1080 bile bu değerleri veremiyor yeri geldiğinde. Taşınabilirliğe gelirsen laptop 2 kilo ve nargile oyun keyfi için okula giderken hep çantamda. Başka sorun varsa yazabilirsin kendi bilgisayarım diye övmedim bu kadar inanmıyorsan benchmark testlerinide atarım müsait olunca.

@mhteren Aslına bakarsanız iki laptopunda ekranı aynı gibi geldi bana ayrıntılı değerleri de bulamadım. GS65 modelinde 1070 Max-Q bulunuyor buda ortalama %15 daha az performans demek 1070 e göre. Max-q nun amacını özet geçmek gerekirse kartın hızını ve bununla birlikte güç tüketimini azaltıp sıcaklık değerlerini düşürmek fakat Asus kasa tasarımı sebebiyle sıcaklık konusunda önde gibi duruyor. Asus'un eksileri bataryası ve aslında Asus'un eksisi değilde Msı'ın bir artısı olarak Msı'ın kasası siyah üzerine altın dizaynıyla gerçekten çok hoş.

1070 max-q da benim işimi görebilir. İki laptop arasındaki fark ekranında bitiyor. Msi'ın RGB ve ARGB oranlarında bariz bir fark var. Ancak asusta harika göreceğiz bakalım. Yakında oyun testleri düşmeye başlar. Belki technopat bu iki laptopun incelemesini bile yapabilir. :)

Kardeşim sen hangi videoyu izledin ya 95 derece nedir MSI'in GS serisi dışında hiçbir bilgisayarı 95 dereceyi görmüyor. Günde 8-10 saat ultra ayarlarda oyun oynayan biriyim daha bosst çalıştırma gereksinimi hiç duymadım. Aldığım max derece 8 saat sonunda 81 boşta 45 3-4 saat sürede ise 71 ve bu değerler Witcher 3 veya Tomb Raider gibi oyunlarda olduğunuda eklemek isterim. Fan sesine gelicek olursak bilgisayar Max performansta çalışırken fan sesi düşük diyemem ama zaten kullanacağın makine laptop olacağı için hepsinde bu durum aynı fakat yüksek dediysem kulağı rahatsız etmicek seviyede olduğunu eklemek isterim. Rise of Tomb Raider da her ayar özel olarak en üst seviyedeyken aldığım FPS 81 ki GTX1080 bile bu değerleri veremiyor yeri geldiğinde. Taşınabilirliğe gelirsen laptop 2 kilo ve nargile oyun keyfi için okula giderken hep çantamda. Başka sorun varsa yazabilirsin kendi bilgisayarım diye övmedim bu kadar inanmıyorsan benchmark testlerinide atarım müsait olunca.

İşte aradığım kullanıcı deneyimi ve yorumu budur. Eyvallah. Dostum niye inan miyim sana? Bu bahsettiğin değerler işlemci değerleri öyle değil mi? Çünkü eğer öyleyse bu gerçekten harika. Bir de 8 saatlik oyundan bahsediyorsun. Ben en fazla hiç durmadan 2 bilemedin 3 saat oyun oynayabilirim. Sabah 1 saat akşam 2 saat en fazla o da. Bu sürede laptopun canını okuyorsun ve sonunda işlemci 85 derecenin altında diyorsun. Gerçekten harikaymış.
@TackleBarry 1. sayfada attığım Msı'ın raider serisine ait laptopun Overwatch testine bakıp fikrini değiştirebilirsin belki.

Orada testi yapanlar acaba çölde mi laptopu açıp test yapmışlar. Çünkü benim kafamı karıştıran kısım işte o ve onun gibi videolar.

İşte aradığım kullanıcı deneyimi ve yorumu budur. Eyvallah. Dostum niye inan miyim sana? Bu bahsettiğin değerler işlemci değerleri öyle değil mi? Çünkü eğer öyleyse bu gerçekten harika. Bir de 8 saatlik oyundan bahsediyorsun. Ben en fazla hiç durmadan 2 bilemedin 3 saat oyun oynayabilirim. Sabah 1 saat akşam 2 saat en fazla o da. Bu sürede laptopun canını okuyorsun ve sonunda işlemci 85 derecenin altında diyorsun. Gerçekten harikaymış.

Tabikide işlemci değerleri ekran kartı 65 den yukarı çıktığını görmedim daha ben fakat bu değerlerin yeni 8. Nesil işlemci ile olmadığını eklemek isterim alabilirsen 7700HQ olan modeli tercih etmelisiniz yeni işlemci ile GHZ hızı düşmüş. Baya kafan karışmış anladığım kadarıyla daha detaylı aydınlatmak isterim seni ama sürekli buraya bakmak yoruyor beni bu ara 6 ay aklına gelebilecek her bilgisayarı yurt dışı dahil araştırdım uzak durman gereken bilgisayarları önermiş bazı kişiler.

Son düzenleme:
Bence Ebrar bilgisayardan alma. Ben M.2 SSD aldım açılmış kullanılmış ürün gönderdiler aradığımda kabul etmediler.

Yok hocam, amazondan ya da bestbuydan aldıracağım.
Tabikide işlemci değerleri ekran kartı 65 den yukarı çıktığını görmedim daha ben fakat bu değerlerin yeni 8. Nesil işlemci ile olmadığını eklemek isterim alabilirsen 7700HQ olan modeli tercih etmelisiniz yeni işlemci ile GHZ hızı düşmüş. Baya kafan karışmış anladığım kadarıyla daha detaylı aydınlatmak isterim seni ama sürekli buraya bakmak yoruyor beni bu ara 6 ay aklına gelebilecek her bilgisayarı yurt dışı dahil araştırdım uzak durman gereken bilgisayarları önermiş bazı kişiler. Steam hesabın varsa ordanda ulaşabilirsiniz Nick: Marchisio.

Çok teşekkürler steamdan ekleyeceğim yarın. Benim baktığım model senin kullandığın model ile aynı, sadece 1 TB SSD'si var fazladan.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı