MSI GE73VR 7RF Nasıldır, Alınır mı?

@mhteren Başlardaki sıcaklık düşük sadece, videoda ilerledikçe ortalama 95 derece olarak kalıyor sonuçta 10 dakika oyun oynayıp bırakacak değilsiniz bu yüzden bu modeli almanızı tavsiye etmem çünkü bu değeler kabul edilemeyecek kadar yüksek. Tavsiye edebileceğim model şudur;

Dell Alienware Intel Core i7 7700HQ 16GB 1TB + 256GB SSD Fiyatı

Öncelikle bu model 4.5 kg kadar ağır olduğu ve kasası oldukça geniş olduğu için soğutması iyidir (bir zahmet). Bununla birlikte 1070 ile 60 fps altına düşeceğiniz 1-2 oyun vardır şuan ultra ayarlarda.
Ekran 120HZ ve g-sync ile geliyor ek bilgi olarak açıklamada yazdıklarına göre.

Bilmiyorum fakat o açıklama tüm alienware laptoplarında yazıyor. QHD yazılmış ancak özellikler kısmında Full hd olduğu gözüküyor. Yani demem o ki alırken sormanız lazım ekranı FH QHD vs vs ne olduğunu.
Gerçekten tavsiyeye açığım, ben oyunları 17 inch bir ekranda 1080p (ultra-high-eğer grafik kaplamaları iyiyse oyunun medium ayarlarda bile) çözünürlükte ve en az ama en az 60 fps almak istiyorum. Msi almak istememin sebebiyse malzeme kalitesi son derece iyi olsun istiyorum. Acaba bunun yetine yeni çıkacak olan 8. Nesil i7 işlemcili ve gtx 1060 lı ekeankartı olan modellere mi yönelmeliyim? "Hem işlemci performansı artacak hem ekrankartı 1070 e göre daha düşük olacağı için işlemciye yük binmemiş ve ısınma problemi pek yaşamamış olacağım" diye düşünebilir miyim? Mesela ms gs65 stealht pro thin modeli nasıl? Çok çok teşekkür ediyorum şimdiden.

Bunu izlemiştim, işlemci genelde 88 derecelerde ama zaman zaman 90-94 arası seviyelere ulaşıyor bu zaman içerisinde işlemciye zarar verir mi ben bunu anlayamıyorum çünkü bilgi eksiğim çok, pek tecrübemde yok. Yıllık bakımını yaptırdığımı tozları temizletip macunlarını yenilettiğimi düşünecek olursak?
Alienware kasa kalitesi olarak çok iyidir. Şahsen tüm markalardan çok daha iyi olduğunu düşünüyorum hem kasa kalitesi hem tasarım olarak. 8 nesil bekleyip gtx 1060 almak da mantıklı seçim olacaktır. Şunu da belirteyim alienware kendi özel amplifier'e özelliğine sahip. Yani ilerde ekran kartı yetersiz kalırsa 150 dolara sahip amplifieri alıp harici ekran kartı takarak rahatça oynama imkanı sunuyor. Ancak belirtilenlere göre harici monitör ile oynamanın en doğrusu olduğu söyleniyor. Asus 2 bin liralık amplifiere göre oldukça avantajlı.

@mhteren Başlardaki sıcaklık düşük sadece, videoda ilerledikçe ortalama 95 derece olarak kalıyor sonuçta 10 dakika oyun oynayıp bırakacak değilsiniz bu yüzden bu modeli almanızı tavsiye etmem çünkü bu değeler kabul edilemeyecek kadar yüksek. Tavsiye edebileceğim model şudur;

Öncelikle bu model 4.5 kg kadar ağır olduğu ve kasası oldukça geniş olduğu için soğutması iyidir (bir zahmet). Bununla birlikte 1070 ile 60 fps altına düşeceğiniz 1-2 oyun vardır şuan ultra ayarlarda.

Sanırım şimdi anladım, ince laptoptan hangi model ve marka olursa olsun sıcaklıktan kurtulamıyoruz ancak 4-4.5 kiloluk dev fanlı kasalı laptoplar ağır fakat serin ve sessiz çalıştırırlar.

Çok teşekkür ediyorum, o vakit ince kasalı laptoplardan vazgeçtim. Hem serin çalışan hem de güzel performans veren ince laptop yok sanırım. Bu önerinize bakacağım. Buna ek olarak MSI GT73VR TITAN PRO modelini önerir misiniz? ( GTX 1080 veya 1070'li olanından )

İngilizceniz iyiyse işlemcisi biraz yüksek bir modeli ile incelemesi mevcut.
MSI GT73VR 7RF Titan Pro Notebook Review

Beğenilmeyen kısmı ağır ve hantal kasaya sahip olması ve yükteyken oldukça sesli çalıştığını belirtiyor. Serin ince çalışan bir laptop mevcut o da acer triton 700, ancak lüks sayılabilcek değerde pahalı. Yani soğutma olarak çoğu laptoplar benzer performans gösteriyor maalesef dizüstünde fanların çoğu başarısız. Hatırlarsam technopat böyle bir laptopu incelemişti oda yardımcı olur. Ki ben tasarıma önem veren bir insanımdır şahsen kalın kasa yerine normal kasaya sahip laptoplar idealim olur. Uzun sürede kullanmak zor olur çünkü ilerde ne olur olmaz taşımak zorunda kalırsın.

Sanırım şimdi anladım, ince laptoptan hangi model ve marka olursa olsun sıcaklıktan kurtulamıyoruz ancak 4-4.5 kiloluk dev fanlı kasalı laptoplar ağır fakat serin ve sessiz çalıştırırlar.

Çok teşekkür ediyorum, o vakit ince kasalı laptoplardan vazgeçtim. Hem serin çalışan hem de güzel performans veren ince laptop yok sanırım. Bu önerinize bakacağım. Buna ek olarak MSI GT73VR TITAN PRO modelini önerir misiniz? ( GTX 1080 veya 1070'li olanından )

Şimdi aklıma geldi de şu linkteki laptopu düşünebilirsiniz;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
içinde 1070 ve 8. nesil bir işlemci var oldukça yeni bir model. Bu modeli size önerebilmemin sebebi ekranı açtığınızda kasanın yandan açılır olması bu sebeple hem soğutma hemde taşınabilirlik potansiyeli, videoda görürseniz daha iyi anlarsınız. Daha piyasaya düşmemiş bir model olduğu için yinede sıcaklık değerleri nasıldır bilemiyorum. Videoda sıcaklık test/benchmark ını gösteren bir tablo var ama oyun içinde nasıl değişir bilmiyorum yine dediğim gibi. Ayrıca sağlamlığı da tartışma konusu kasanın yandan açılması sebebiyle, videoda oldukça iyi malzeme kalitesine ve yapılışa sahip olduğunu söylüyor. 2-3 haftaya kadar Amazon'a düşebilir bu model isterseniz bekleyin tam sizlik bir model olabilir. Son olarak o MSI modeli hakkında bir fikrim yok sadece özelliklerine bakarak yorum yapmak istemem.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
içinde 1070 ve 8. nesil bir işlemci var oldukça yeni bir model. Bu modeli size önerebilmemin sebebi ekranı açtığınızda kasanın yandan açılır olması bu sebeple hem soğutma hemde taşınabilirlik potansiyeli, videoda görürseniz daha iyi anlarsınız. Daha piyasaya düşmemiş bir model olduğu için yinede sıcaklık değerleri nasıldır bilemiyorum. Videoda sıcaklık test/benchmark ını gösteren bir tablo var ama oyun içinde nasıl değişir bilmiyorum yine dediğim gibi. Ayrıca sağlamlığı da tartışma konusu kasanın yandan açılması sebebiyle, videoda oldukça iyi malzeme kalitesine ve yapılışa sahip olduğunu söylüyor. 2-3 haftaya kadar Amazon'a düşebilir bu model isterseniz bekleyin tam sizlik bir model olabilir. Son olarak o MSI modeli hakkında bir fikrim yok sadece özelliklerine bakarak yorum yapmak istemem.
Ooo gerçekten güzel iş yapmış asus. Bu oldukça güzel bir laptop ancak fiyat performans denenmeyebilir çünkü amazonda listelendi. 2.200 dolarlık bir fiyat etiketine sahip. Tabi bu ince modelleri. Öte yandan scar modelleri mevcut 8 nesil 8750h, 16 gb, gtx 1060 modeli 1600 dolar satış fiyatına sahip daha uygun bence. Videoki laptopa hasta olsak da sadece izlemekle kalıyoruz :). Vİdeoki laptop 60 dakikalık stres testinde 1070 ekran kartı 80 dereceye işlemci ise 88 dereceye ulaşmış maksimum değerlerinde.

@Enesxdd seni şöyle alalım; :LOL:

Intel + NVIDIA Laptoplarda Anlık Takılma Sorunu
Ooo gerçekten güzel iş yapmış asus. Bu oldukça güzel bir laptop ancak fiyat performans denenmeyebilir çünkü amazonda listelendi. 2.200 dolarlık bir fiyat etiketine sahip. Tabi bu ince modelleri. Öte yandan scar modelleri mevcut 8 nesil 8750h, 16 gb, gtx 1060 modeli 1600 dolar satış fiyatına sahip daha uygun bence. Videoki laptopa hasta olsak da sadece izlemekle kalıyoruz :). Vİdeoki laptop 60 dakikalık stres testinde 1070 ekran kartı 80 dereceye işlemci ise 88 dereceye ulaşmış maksimum değerlerinde.

Aslında özellikle 60 FPS üstü istendiği için 1070 önerip durdum :LOL: .Yoksa sıcaklık anlamında 1060 olan bir model çok daha iyi olacaktır.

gayet iyi görünüyormuş, benim bütçem 1800-2200 dolar ancak 2000 doların üzerinde vereceksem gerçekten buna değmeli. Umarım işlemci sıcaklığı 90 dereceye çıkmaz oyun testleri gelsin bu laptopların hepsine bakacağım. Ekran kartlarında zaten sıkıntı yok hemen hemen bunun gibi bir çok laptopta en fazla 85 dereceyi görüyorlar artık. Bir daha bu kadar bir para elime zor geçer, o yüzden aldığım laptop 4 sene rahat götürsün istiyorum. Öyle saatlerce oyun oynayan birisi değilim. Günde en fazla 2 saat oyun oynarım. Gerisi netflix-dizi-film-iş güç. Oynamak istediğim oyunlar dota-hitman-battlefield 1 ( single player faalan oynarım ), pubg ve hunt showdown.

Bu laptopun bir önceki versiyonunun incelemesi yapılmıştı technopat tarafından, orada da işlemci sıcaklığı 95 derecelerdeydi. Ancak uzun süre oynandıktan sonra sistemin stabil çalıştığını söylemişlerdi. Maximumda 95 derecede çalışması 2 sene sonra işlemciyi yakıp kül etmesin diye bu kadar araştırmaya çalışıyorum.

Çok haklısın hocam, asus gerçekten şık laptop yapıyor. Yeni çıkacak olan 2018 model msi asus ve alienware'nin bazı laptopları 1 ay içinde çıkmış olacaklar hepsi, yanlışım varsa düzeltin. İşte insan merak ediyor. Şöyle incelikte bir laptop çıksın ve 1 saatlik oyun testlerinden sonra ( sistemi zorlayan oyunlarda özellikle ) işlemci 88-90 derece ekran kartıda maximum 85 derecede çalıştırıyor. Fanlar ise çok gürültülü değil oyuncu kulaklığı ile bu işi çözebilirsiniz gibi bir şey bekliyor insan.

Laptop olmak zorundamı 10000TL gibi bir fiyata GTX 1080 ti'lı bir masaüstü toplanabilir ama sen artık almışsındır bile.

@mhteren İnsan bekliyor işte CPU ve GPU'su 85 dereceyi geçmeyecek ince bir model :) . Bu modelden bu kasa tasarımı nedeniyle ümitliyim. Piyasaya çıkıp testlerinin yapılmasını bekleyeceğiz artık.
Not: Sağlamlığı hala kafamda bir soru işareti :kararsız:

Laptop olmak zorundamı 10000TL gibi bir fiyata GTX 1080 ti'lı bir masaüstü toplanabilir ama sen artık almışsındır bile.

Hayır hocam henüz almadım, işim sebebiyle son derece mobil bir hayatım var. İnan bana bende isterdim şöyle 24 inch bir ekranda 2k oyun oynamak. Ancak laptop almak zorundayım. 3-4 sene sonra yerleşik hayata geçeceğim. İşte o vakit güzel bir sistem toplayabilirim. Şu anlık laptop almam gerekiyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı