MSI GE76 Raider 90 derece CPU sıcaklığı normal mi?

Evet düşürüyor ama bende dGPU açıktı diye fark o kadar fazla. FPS oyunlarında ciddi düşüş olur ama FPS dayalı olmayan oyunlarda denenebilir. Ben fan sesini azalttığı için oyun haricinde kullanacağım.

Düzeldi mi hocam ? Hangi oyunlardan bahsediyordunuz.
Hocam düzeldi yukarıda okursanız yada eski mesajları okursanız anlarsınız:
Hocam arkadaş sorunu çözdü zaten 😄. Arkadaş "balanced (dengeli) mod" seçili şekilde kullanıyordu. Şu anda "ekstrem mod" seçili ve Cooler Boost seçeneği de aktif olarak Apex Legends oyununda işlemci 80 dereceyi görmemiş. Yani sorun arkadaşın yanlış ayarlarda kullanması olmuştu, biz doğru ayarları arkadaşa önerdik sorun düzeldi.

Bende de GE 76 Raider var Cooler Boost açmadan 90'dan aşağı inmiyor. Sorun şu ki Cooler Boost açınca da gürültüden odanın içinde durulmuyor. Kısacası başa gelen çekilir.

Bende de GE 76 Raider var Cooler Boost açmadan 90'dan aşağı inmiyor. Sorun şu ki Cooler Boost açınca da gürültüden odanın içinde durulmuyor. Kısacası başa gelen çekilir.
Hocam bazıları o soğutma için o gürültüye her türlü razı. En kötü kulaklık takarsınız olur biter. Bence o kadar dert edilecek şey değil tabii ki oda da başka insanlar var ve rahatsız olur iseler başka.

Hocam bazıları o soğutma için o gürültüye her türlü razı. En kötü kulaklık takarsınız olur biter. Bence o kadar dert edilecek şey değil tabii ki oda da başka insanlar var ve rahatsız olur iseler başka.
Tercih meselesi tabi ama 200 m2 evin içinde her odadan çok rahat duyulan bir sesi hangi kulaklık engeller bilemem. Bende Arctic 9 var o engellemiyor mesela.
Neden aynı mesajı 2 defa attınız? Anlamadım.
İkinci mesaj nerede? ben göremiyorum.

Tercih meselesi tabi ama 200 m2 evin içinde her odadan çok rahat duyulan bir sesi hangi kulaklık engeller bilemem. Bende Arctic 9 var o engellemiyor mesela.

İkinci mesaj nerede? ben göremiyorum.
Hocam mesajı silmişsiniz ancak ben alıntıladım yukarıda bakabilirsiniz. Hatta size de sordum neden aynı mesajı iki defa attınız diye. Boşuna uğraşmayın. Ayrıca çoğu kişi kulaklık takarak bu sorunu çözdüğünü söylüyor bende buna dayanarak yorumda bulundum.

Hocam mesajı silmişsiniz ancak ben alıntıladım yukarıda bakabilirsiniz. Hatta size de sordum neden aynı mesajı iki defa attınız diye. Boşuna uğraşmayın. Ayrıca çoğu kişi kulaklık takarak bu sorunu çözdüğünü söylüyor bende buna dayanarak yorumda bulundum.
Neyle uğraşmayacağımı anlamadım ama konu ile ilgili seni aydınlatayım. Yaklaşık 1 aydır GE 76 Raider RTX 3080 ekran kartı olan laptopu kullanıyorum ve Cooler Boost açıkken taktığım Steel Series Arctic 9 kulaklık sesi geçiyor. Ayrıca diğer mesaj da da belirttiğim gibi 200 m2 lik bir evin her odasından rahat bir şekilde bu fan sesini duyabiliyorsun. Laptop canavar evet ama bayağı gürültülü bir canavar.

Neyle uğraşmayacağımı anlamadım ama konu ile ilgili seni aydınlatayım. Yaklaşık 1 aydır GE 76 Raider RTX 3080 ekran kartı olan laptopu kullanıyorum ve Cooler Boost açıkken taktığım Steel Series Arctic 9 kulaklık sesi geçiyor. Ayrıca diğer mesaj da da belirttiğim gibi 200 m2 lik bir evin her odasından rahat bir şekilde bu fan sesini duyabiliyorsun. Laptop canavar evet ama bayağı gürültülü bir canavar.
Hocam aynı mesajı iki defa attığınızdan bahsediyordum. Bunun dışında bende duydum sesli olduğunu ancak o kadar (kulaklığı geçecek kadar) olduğunu hiçbir yerden duymadım açıkçası. Genelde sorun kulaklık ile çözülüyor. Belki yeni model cihazlardan olduğundan soğutma sesi fazladır bilemem ama RTX 2000 serisinde sorun kulaklık ile çözülüyor.

Geri
Yukarı