MSI GF63 Thin 10CSR-658XTR aşırı ısınıyor

bobi_

Femtopat
Arkadaslar 1-2 haftalık MSI GF63 Thin 10CSR-658XTR modeli aşırı ısınıyor CPU ve GPU sıcaklıkları normal gözüküyor ama F tuşları ile monitör arasındaki kısım sıcaklığını ölçtüm 65 derecelerde gösteriyor. Elleyemiyorum elimi yakıyor, fakat bilgisayar incelemelerinde hiç böyle bir sorunun üstünden geçmediler. Benim aldıgım modelde mi sıkıntı var? Thin kullananlar bir yazabilir mi?

Benim de MSI laptopumda oyleydi normal. Islemcim 90 derecelerde GPU 70 derecelerde geziyordu. Normal tuslarin isinmasi ben oradan oynarken elim yaniyordu. Siz kisa sürede alisirsiniz merak etmeyin bende alismistim. Hatta kuzenim oynarken nasil dayaniyorsun diyordu.

Benim de MSI laptopumda oyleydi normal. Islemcim 90 derecelerde GPU 70 derecelerde geziyordu. Normal tuslarin isinmasi ben oradan oynarken elim yaniyordu. Siz kisa sürede alisirsiniz merak etmeyin bende alismistim. Hatta kuzenim oynarken nasil dayaniyorsun diyordu.
Merhaba, Hepsiburada üzerinde indirimde olan bu notebooku satın almayı düşünüyorum. Öyle çok fazla oyun oynamıyorum sadece bazen FIFA ve LoL oynuyorum genel olarak ders amaçlı kullanacağım. Monster alacaktım ama kasa ve ekranda çok problem yaşayan görünce bu konuda daha sağlam olan MSI marksyı almayı düşündüm. Sizin görüşleriniz nedir bu bilgisayar hakkında almam mantıklı olur mu ?

Merhaba, Hepsiburada üzerinde indirimde olan bu notebooku satın almayı düşünüyorum. Öyle çok fazla oyun oynamıyorum sadece bazen FIFA ve LoL oynuyorum genel olarak ders amaçlı kullanacağım. Monster alacaktım ama kasa ve ekranda çok problem yaşayan görünce bu konuda daha sağlam olan MSI marksyı almayı düşündüm. Sizin görüşleriniz nedir bu bilgisayar hakkında almam mantıklı olur mu?

MSI guzel bir markadir laptop konusunda. Ama hangi laptopunda nasil bir sogutma olacagi belli olmaz. Ondan dolayi alacaginiz laptopun sicaklik degerlerini internetten arastirin eger islemci 90 derecelerde geziyorsa almayin. Normal degerler 80 altidir. Ondan sonra ozellikle laptoplarda her yil laptopunuza sicaklik testleri yapin ve baktiniz sicakliklar yukselmis termal macunu en fazla 2 yilda bir degistirin. Bu laptop için onemlidir.

Thin modelleri tek fanlı olduğu için normal modellerine göre daha fazla ısınıyor. Elinizi rahatsız etmesi dışında bir sorun teşkil etmez.
Cooler Boost kullanıyor musunuz?

MSI guzel bir markadir laptop konusunda. Ama hangi laptopunda nasil bir sogutma olacagi belli olmaz. Ondan dolayi alacaginiz laptopun sicaklik degerlerini internetten arastirin eger islemci 90 derecelerde geziyorsa almayin. Normal degerler 80 altidir. Ondan sonra ozellikle laptoplarda her yil laptopunuza sicaklik testleri yapin ve baktiniz sicakliklar yukselmis termal macunu en fazla 2 yilda bir degistirin. Bu laptop için onemlidir.
Hocam almayı düşündüğüm bilgisayar bu. Bilgisayarı çok zorlayacak şeyler kesinlikle kullanmam.cunku bana uzun süre gitsin istiyorum. Normal kullanımda bile sıcaklık değerleri yüksek derecelere çıkar mı çünkü tek fanı bulunuyormuş.

Hocam almayı düşündüğüm bilgisayar bu. Bilgisayarı çok zorlayacak şeyler kesinlikle kullanmam. Cunku bana uzun süre gitsin istiyorum. Normal kullanımda bile sıcaklık değerleri yüksek derecelere çıkar mı çünkü tek fanı bulunuyormuş.

A.

Hocam almayı düşündüğüm bilgisayar bu. Bilgisayarı çok zorlayacak şeyler kesinlikle kullanmam. Cunku bana uzun süre gitsin istiyorum. Normal kullanımda bile sıcaklık değerleri yüksek derecelere çıkar mı çünkü tek fanı bulunuyormuş.

Kesinlikle alin arkadasimada bunu aldirdim sicaklik degerleri cok guzel.

Laptop kullanmak istiyorsan 90 derece senin için normal bir değer olmalı. Çok iyi bir soğutma bile olsa turbo boost açık şekilde 70 derecede çalışan laptop sayısı yoktur desem daha doğru. Sıcaklıklar için Laptop altına soğutucu pad ile undervolt sıcaklık probleminizi çözer. Birde laptoplar ortam ısısından fazla etkilenirler yani kışın 70-80 bandında çalışan laptop yazın 90-100 bandında çalışabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı