MSI GF63 Thin 11UD-428xtr vs Acer Nitro 5 AN517-41

Chun_Li

Femtopat
Daha fazla  
Bu iki cihaz arasında kaldım. MSI için bu serisinin tek fanlı olduğunu söylüyorlar, ısınma problemi olur mu? Aynı modelin 8 GB RAM'i 16 bin TL onu alıp yükseltmek daha mı mantıklı. Bu fiyata cihaz öneriniz var mı? Ürünleri aşağıya ekliyorum yardımcı olur musunuz?
Fırsat: MSI nb GF63 Thin 11UD-615xtr dizüstü bilgisayar, 15.6 FHD 144Hz, Core i7-11800h, 8 GB RAM, RTX3050 Ti 4 GB, 512 GB SSD, dos MSI NB GF63 THIN 11UD-615XTR Dizüstü Bilgisayar, 15.6 FHD 144Hz, Core I7-11800H, 8GB RAM, RTX3050TI 4GB, 512GB SSD, DOS : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Son düzenleyen: Moderatör:
Acer takip ettiğim bir cihaz ve fiyatı şu an çok iyi. İçinde tek slot 16 GB RAM var. Yani satın alırken yanına bir tane daha 16 GB RAM alıp eklenmen lazım. Diğer türlü cihazdaki işlemciden ve ekran kartından performans alamazsın.
21 binliraya 17 " Ryzen 7 5800H'li - 32 GB RAM'li - RTX 3060 sistem alıyorsun.
Tek eksiği ekranı biraz kötüdür
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu da incelemesi

Bunada bakabilirsin.

Bunada bakabilirsin.
Öneri için teşekkürler. Sanırım RAM ler 2x8 şeklinde ve Acer'ın ekranının 17" olma avantajı var. Tabi bunun fiyatı bir tık daha uygun.
Acer takip ettiğim bir cihaz ve fiyatı şu an çok iyi. İçinde tek slot 16 GB RAM var. Yani satın alırken yanına bir tane daha 16 GB RAM alıp eklenmen lazım. Diğer türlü cihazdaki işlemciden ve ekran kartından performans alamazsın.
21 binliraya 17 " Ryzen 7 5800H'li - 32 GB RAM'li - RTX 3060 sistem alıyorsun.
Tek eksiği ekranı biraz kötüdür
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu da incelemesi
Ben de yorumlarda ekranında ışık sızmaları olduğunu görmüştüm. Birde 3050ti ile arasında çok bir uçurum var mı? Çünkü diğer ürün hem 16bin TL hem msi farkı olacak. Ucuza da kapamak istiyorum bir yandan

Son düzenleme:
Öneri için teşekkürler. Sanırım RAM'ler 2x8 şeklinde ve Acer'ın ekranının 17" olma avantajı var. Tabii bunun fiyatı bir tık daha uygun.

Ben de yorumlarda ekranında ışık sızmaları olduğunu görmüştüm. Bir de 3050 Ti ile arasında çok bir uçurum var mı? Çünkü diğer ürün hem 16bin TL hem MSI farkı olacak. Ucuza da kapamak istiyorum bir yandan

RTX 3060 95 watt ile 3050 Ti arasında bayağı bayağı fark var fakat burada asıl mevzu sizin seçtiğiniz MSI tek fanlı, soğutması yetersiz bir cihaz. Acer çift fanlı.

RTX 3060 95 watt ile 3050 Ti arasında bayağı bayağı fark var fakat burada asıl mevzu sizin seçtiğiniz MSI tek fanlı, soğutması yetersiz bir cihaz. Acer çift fanlı.
Anladım teşekkürler. Bu cihazın fiyatına göre tek sorunu ekranı sanırım. Mimari Tasarım uygulamaları kullanacağım için de yetersiz kalır mı diye kafam karıştı açıkcası. Oyun dışında harici ekran kullanabilirim belki.

Anladım teşekkürler. Bu cihazın fiyatına göre tek sorunu ekranı sanırım. Mimari Tasarım uygulamaları kullanacağım için de yetersiz kalır mı diye kafam karıştı açıkçası. Oyun dışında harici ekran kullanabilirim belki.

Acer'i 2 ay kadar kullandım. Ona bir tane RAM eklediğinde çok rahat on yıl kullanabileceğin bir PC oluyor. Ekran için ince Photoshop işleri için ekstra kaliteli bir monitör bağlarsın olur biter. Günlük kullanımda ekran rahatsız etmez.
Ekranın çok iyi olmadığını bilerek al
İçine RAM ekleyeceğini hesaba kat
17" işlemci ve ekran kartıyla
Açamayacağı oyun uygulama program yok.
Bu arada RAM için servise vermen lazım. RAM'i servise taktır. Garanti dışı kalır yoksa.
intel işlemcili

Son düzenleme:

Geri
Yukarı