Çözüldü MSI GF75 alınır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Batın Türk

Kilopat
Makaleler
47
Yeni bir notebook almayı düşünüyorum. Adobe Creative Cloud uygulamaları ve eş değer uygulamaları kullanıyorum. Bunun yanında da profosyonel video düzenleme işi yapacağım. Oyun da oynamayı planlıyorum ve ufak bir araştırma sonucu MSI'ın 3 adet bilgisayarını buldum. Sizlerin tavsiyelerini de bekliyorum. MSI dışında herhangi bir tavsiye de olabilir. Şimdiden teşekkürler sosyal ailesi.

Bilgisayarların listesi: MSI GF75 THIN CORE İ7 9750H - MSI GF63 THIN CORE İ7 8750H - MSI GF63 THIN CORE İ7 9750H

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam ilk olarak GTX1650 yazsa da MSI Thin modellerinde 1650 Max Q kullaniliyor(MAX Q = Normalden daha yavas.). Ayrica 8 bin TL'ye o makina alinmaz, donanimina gore cok pahali.

Teknik bilgi olarakta kisa bir rehber yaziyim belki yardimi olur.
1050<1050Ti<1650<1660<1660Ti(Goruldugu gibi ilk iki rakam surumunu, son iki rakam modelini veriyor ve arttikca performans artiyor. Ayrica ne kadar yeni o kadar guclu gibi bir genelleme de yapilabilir. Mesela 1070<2070.)(Tabi arada istisnalar var. Fikir versin diye yazdim.)
2060<2070<2080<2080Ti
Ama islemcilerde durum biraz daha farkli. Onlar genellemeye pek gelmiyor. Anca klasik i3<i5<i7. En iyisi A vs B seklinde Google'a sormak.
Alınır mı kişiden kişiye göre değişir fakat alacaksanız kasım ayını ve kara cuma indirimlerini bekleyin.

Şayet 9582 liraya kadar çıkabiliyosanız neden gtx 1650 li bir laptop alıyorsunuz çok üzülürsünüz en azından gtx 1660ti'li bir laptop alın 2 seneyi çıkaramazsınız bu gpu ile .

Dediğim gibi başka bilgisayar önerilerine de açığım. Teknik bilgi kısmından pek anlamam, o yüzden GTX 1660Ti'lı laptop önerilerinize açığım.

Hocam ilk olarak GTX1650 yazsa da MSI Thin modellerinde 1650 Max Q kullaniliyor(MAX Q = Normalden daha yavas.). Ayrica 8 bin TL'ye o makina alinmaz, donanimina gore cok pahali.

1050<1050Ti<1650<1660<1660Ti(Goruldugu gibi ilk iki rakam surumunu, son iki rakam modelini veriyor ve arttikca performans artiyor. Ayrica ne kadar yeni o kadar guclu gibi bir genelleme de yapilabilir. Mesela 1070<2070.)(Tabi arada istisnalar var. Fikir versin diye yazdim.)
2060<2070<2080<2080Ti
Ama islemcilerde durum biraz daha farkli. Onlar genellemeye pek gelmiyor. Anca klasik i3<i5<i7. En iyisi A vs B seklinde Google'a sormak.

Son düzenleme:
Çözüm

2060<2070<2080<2080Ti

Detaylı araştırma ve rehber için çok çok teşekkür ederim. Bilgisayar listesini kendi listeme ekledim bile. Sanırım tercihimi Dell'den tarafa kullanacağım. Tabi öncesinde kendim de gidip bir inceleyeyim. Hazırladığın rehberi de notlara kaydettim, tekrardan teşekkürler 🙂.

Bu fiyatları bu donanımlara vereceğime kesinlikle masaüstü alır kucağımda kullanırım. Dizüstüler kız gibi olur. Isı derdi, temizliği, donanımı, yazılımı derken yıldırır. Çok zaruri değil ise masaüstü düşünün derim.

Bu fiyatları bu donanımlara vereceğime kesinlikle masaüstü alır kucağımda kullanırım. Dizüstüler kız gibi olur. Isı derdi, temizliği, donanımı, yazılımı derken yıldırır. Çok zaruri değil ise masaüstü düşünün derim.

Maalesef masaüstü alma gibi bir seçeneğim yok şuan. Neredeyse her gün okula ve belirli zamanlarda şehir dışına taşımam gerekiyor bilgisayarımı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı