Msi Gf75 Alınır mı?

arseea

Hectopat
Daha fazla  
Autocad 3dmax vs programlarda kullanacağım. Henüz 2. sınıfım dolayısıyla çok ağır işler yapılmayacak beni bir 3-4 sene götürsün yeter. Taşınabilirliği ve ekranın büyük olması bakımından bu laptopu beğendim. Sizce alınır mı?
Fiyatı : 7489
Özellikleri:
MSI NB GF75 THIN 9SC-439XTR I7-9750H 8GB DDR4 GTX1650 GDDR5 4GB 256GB SSD 1TB HDD 17.3 FHD 120Hz

Son düzenleme:
Bu alternatifler daha iyi olur. Bazıları bütçenizi aşıyor ama ekran kartı olarak %30 ile %40 daha iyi performans alıp, iki sene daha idare ederseniz.

Bu da AMD işlemci olarak düşünürseniz rakibi INTEL (9750H) göre %10-20 arası performans düşüşü olur;

markadan ziyade ağırlığına ve ekran boyutuna takılıyorum. bir de bu tulpara 1 tb hdd eklesek 300 lira da ordan gelir. fiyat farkı açılır gerçi +8gbram ile tekrardan düşer fark. ama işin aslı şu durumda da halen msi dayım
Evet laptop denilince ekran boyutu sıkıntılı olabiliyor fakat 1650 yerine 1660Ti ve +8 GB RAM farkıyla sadece bir HDD farkını bir tutmamalısın. Ağırlığa hiç takılmamanı öneriyorum, çuval taşımayacaksın sadece bir laptop taşıyacaksın. Bana sorarsan 16GB RAM, 144HZ IPS LED monitör ve 1660Ti daha makul.

Bu alternatifler daha iyi olur. Bazıları bütçenizi aşıyor ama ekran kartı olarak %30 ile %40 daha iyi performans alıp, iki sene daha idare ederseniz.

Bu da AMD işlemci olarak düşünürseniz rakibi INTEL (9750H) göre %10-20 arası performans düşüşü olur;

öncellikle emeğinize sağlık. ama öğrenci olduğum için çok artırmak istemiyorum bütçeyi. zaten yapacağım işler de çok profesyonel olmayacak.
Evet laptop denilince ekran boyutu sıkıntılı olabiliyor fakat 1650 yerine 1660Ti ve +8 GB RAM farkıyla sadece bir HDD farkını bir tutmamalısın. Ağırlığa hiç takılmamanı öneriyorum, çuval taşımayacaksın sadece bir laptop taşıyacaksın. Bana sorarsan 16GB RAM, 144HZ IPS LED monitör ve 1660Ti daha makul.
anlıyorum bir kaç saat önce 1550ti a bakıyordum. orda 1650ye çıktım :) sanırım bu yuzden daha fazla çıkmak istemiyorum. yani 1660a gerek yokmuş gibi geliyor. öğrenci olduğum için çok profesyonel işlerde kullanmayacağım.

dayı bu asus aklımı çeldi benim ya 1660ti li laptop nasıl 6600 tlye olabilir. bak şimdi de ucuz diye kıllandım

Son düzenleme:

Geri
Yukarı