MSI GL62 6QD kullanıcı incelemesi

Orta düzeyli bir bilgisayar kullanıcısı olarak aldığım gaming notebook hakkında bilgi vermek istiyorum.

İlk olarak kutunun içerisinden bilgisayarın dışında özel bir ürün çıkmadı yani sticker gibi şeylerden bahsediyorum. Driverları otomatik kurulum yapması için bir adet yazılım cd si çıktı
bu CD'de driverların dışında bazı programlarda var dragon gaming center help desk gibi

Ürünün Temel Özellikleri
GL62 6QD-079XTR

• İşletim Sisemi: DOS
  • Ekran: 15.6" FHD (1920x1080) Yansımasız Ekran
  • İşlemci: Intel® Core™ i5-6300HQ (6M Cache, up to 3.20 GHz)
  • Chipset: Intel® HM170
  • Ekran Kartı: Nvidia GTX950M 2GB GDDR3
  • Hafıza: 8GB DDR4
  • Hafıza Yuvası: 2 Slots
  • Maksimum Hafıza: 32GB
  • HDD: 1TB 720RPM
  • Optik Okuyucu: DVD Super Multi
  • Ön Kamera: HD type (30fps@720p)
  • Klavye: Full Size Keyboard
  • Ses: 4x 2W
  • Pil: 6-Cell
  • Güç Adaptörü: 120W adapter
  • Boyutu (WxDxH) mm: 383 x 260 x 27~29
  • Ağırlık (kg w/ Battery): 2.4
Bilgisayar benim bir çok işimi görüyor tasarımı çok hoş ve aynı zamanda çok da ağır değil.
QromJCu.jpg

Oyunlar için konuşmak gerekirse CS:GO, League of Legends ve PUBG oyunlarını sorunsuz bir şekilde kasmadan oynayabiliyorum.

Klavyenin aydınlatma özelliğinin olmaması biraz kötü oldu, Steelseries olarak geçen bu klavye de tasarım çok hoş ilk olarak Steel diyince aklıma acaba klavye tuşları çelikten mi diye geldi ama öyle bir durum yokmuş Steelseries oyunlardaki makro ayarları için geliştirmiş bir ürün.

Nahimic adında yüklü bir uygulamaya sahip bu uygulama microfon ve kulaklık ayarı yapmamıza olanak sağlayan bir program bunun sayesinde çok dandik bir kulaklığınız olsa bile onu en üst kalitede kullanmamıza olanak sağlıyor dışarıdan gelen tüm sesleri absorbe edip sadece sizin sesinizi karşı tarafa iletiyor.

IMG_20170604_132430-min.jpg

Kasa beklediğimden İnce çıktı açıkçası daha kalın bir dizayn bekliyordum.

IMG_20170604_120947-min.jpg

Burada gördüğümüz tuşlar soldan başlayarak sırasıyla.

1. Bir çeşit fan hızını daha yüksek seviyeye getirmeye yarayan bir tuş saniyede diyelim 1 tur dönüyorsa fanımız bu tuş ile 4-5 kat daha hızlanıyor tabi açınca biraz ses yapıyor ama gerek kalmadı şu ana kadar.

2. MSI Dragon Center olarak geçiyor ve bize sistem özellikleri hakkında bilgi veriyor.

3. Power tuşu.

a8189bf3-470c-45ff-a4bd-86107fbc0324.jpg

Dış kasanın tasarımı hem sade hem şık duruyor benim için en azından ama bir miktar üzerindeki plastiğin çok kaliteli olmadığını düşünüyorum.

3fdb597e-88dc-41b8-8a91-57c0c33d6bb8.jpg

Fanın çıkışının gayet yerinde bir yere koymuşlar, bazı markalar fan çıkışını PC'nin altına koyuyorlar ver böylelikle fan yeterli verim sağlayamıyor.

a9c63d2f-d9dd-4fd2-87d2-b4ce9aa4beaa.jpg

Sonuç olarak bir notebooktan beklediğimden fazla bir performans sağladı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı