MSI GL65 Leopard laptop boşta 60-65 derece oluyor

Zenvoy

Hectopat
Daha fazla  
MSI GL65 Leopard kullanıyorum (i7 10750H + RTX 2060). Aynı konuyu daha önce de açmıştım. Bir hocamızın yardımıyla güç modunu dengeliye çekerek sıcaklıkları bir nebze düşürmüştüm. Sıcaklıklar yine 60-65 derecelere çıktı ve 2 fan da sürekli çalışıyor. Ne yapabilirim?

1636962286368.png

1636962303251.png

Son düzenleme:
Güç tasarrufunda kullanın. Ben de i7 10750H kullanıyorum ve ne yazık ki fanlar çalışıyor dengeli ve yüksek performansa masaüstü kullanımında bile. Çok yüksek frekanslara çıktığı için boşta yüke girmese bile sıcaklıklar çok oynak buna bağlı olarak da fanlar rahatsız edebiliyor.

Güç tasarrufunda kullanın. Ben de i7 10750H kullanıyorum ve ne yazık ki fanlar çalışıyor dengeli ve yüksek performansa masaüstü kullanımında bile. Çok yüksek frekanslara çıktığı için boşta yüke girmese bile sıcaklıklar çok oynak buna bağlı olarak da fanlar rahatsız edebiliyor.
Hocam güç tasarrufunda bilgisayarın performansı çok düşüyor. Masaüstünde bile kasıyor. Başka bir çözümü yok mu?

10750H gerçekten ısınan bir işlemci, laptop için soğutucu alabilirsiniz belki. Forumda birisi 11800H'ı soğutucu ile 75 derecelere çekmişti.(Yükte.)

Hocam güç tasarrufunda bilgisayarın performansı çok düşüyor. Masaüstünde bile kasıyor. Başka bir çözümü yok mu?
Güç tasarrufunda masaüstünde bile kasması normal değil. Masaüstü kullanımını SSD olan tüm işlemciler çok rahat karşılıyor. Sizde başka sorun olabilir. Güç tasarrufunda kaç GHz oluyor işlemci ? Prize takılı mı bir de ?

Güç tasarrufunda masaüstünde bile kasması normal değil. Masaüstü kullanımını SSD olan tüm işlemciler çok rahat karşılıyor. Sizde başka sorun olabilir. Güç tasarrufunda kaç GHz oluyor işlemci? Prize takılı mı bir de?
Cihaz prize takılı. Güç tasarrufu modunda durum bu şekilde:

1636964977022.png

1636965050692.png

Kayıt defterinden turbo boost kapatma ayarını açıp güç planına ekleseniz belki yardımcı olur.Ben oyunlarda fazla ısınmamasını istediğim için kapatmıştım.Normal kullanımda çok sessiz bir şekilde fanım çalışıyordu.Şimdi arada sırada çalışıyor kapanıyor.Sıcaklıklarda gayet düşük.

Geri
Yukarı