MSI GL65 Leopard satıp MSI GP76 Leopard alınmalı mı?

Zenvoy

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 5 ay önce GL65 Leopard aldım fakat 2060 biraz yetersiz kaldığı için değiştirmeyi düşünüyorum. İkinci el piyasası ortalama 13-14 bin civarında sanırsam. GL65 Leopard'ı satıp GP76 Leopard almaya değer mi?

MSI GL65 Leopard

MSI GP76 Leopard

Son düzenleme:
O fiyata satman zor ama GP76 çok güzel bir cihaz yani alınır. Ama hazır elinde laptop var ve maksimum 10-11 bine satabileceksin (bana göre) üstüne koyacağın para da az değil. O miktar civarına 3060 yada belki 3060 ti masaüstü dusurebilirsin. Eğer masaüstüyle ilgili problemin yoksa o laptopun vereceği performansi verecek masaüstün olur hem de laptopun sende kalir.

O fiyata satman zor ama GP76 çok güzel bir cihaz yani alınır. Ama hazır elinde laptop var ve maksimum 10-11 bine satabileceksin (bana göre) üstüne koyacağın para da az değil. O miktar civarına 3060 ya da belki 3060 Ti masaüstü dusurebilirsin. Eğer masaüstüyle ilgili problemin yoksa o laptopun vereceği performansi verecek masaüstün olur hem de laptopun sende kalir.
Benim için laptop daha iyi olur. Kasa dizmek istesem elimdekini de satıp daha sağlam bir sistem dizerim. RTX 2060 beni ne kadar daha idare eder peki?

Benim için laptop daha iyi olur. Kasa dizmek istesem elimdekini de satıp daha sağlam bir sistem dizerim. RTX 2060 beni ne kadar daha idare eder peki?
Demek istediğim aslında harcayacağınız bütçe için yaşayacağınız deneyim güdük kalabilir. Elinizdekini satıp daha sağlam bir makine dizebilirsiniz ama o zaman laptopunuz olmaz ama laptop illa lazım oluyor. RTX 2060 hala iyi bir kart ve minimum 3 sene daha sizi memnun eder belki daha fazla. Özellikle DLSS yayginlasiyor ve açınca AAA oyunlarsa ciddi fark oluyor. Ayrıca az önceki mesajda da belirttiğim gibi ikinci elde bu cihaz 13-14'e gitmez. Zira indirimlerle falan RTX 3060 cihazlar bile 14 bin civarına bulunabiliyor.

Hocam yanlış anlamayın ama GL65 2.el piyasasında 13-14.000 etmez diye düşünüyorum. Onu geçtim o fiyata satıp 2 katı parayla yeni model almaya değer mi dersen gene değmez.

Geri
Yukarı