MSI GL65 vs ASUS FX 505DU

RoXr-S

Centipat
Yakın zamanda bir notebook almayı düşünüyorum. Bu benim şahsıma ait ilk laptopum olmuş olacak ayrıca da almışken biraz iyi bir şey alayım diyorum çünkü uzun yıllar kullanmak istiyorum (6-8 yıl). Çok aşırı oyun oynamıyorum arada bir oynarım arkadaşlarlao da CS:GO PUBG vs. üniversiteye yeni başladım şu an hazırlıktayım bölüme geçince AutoCAD, revit structure, SolidWorks vs. kullanacağm aynı zamanda da hobi olarak yazılım ve Photoshop ile ilgileniyorum boş zamanlarımda her neyse. Aşağıdaki birkaç model arasında kaldım her birinin diğerlerinden iyi veya kötü olduğu yönleri var fiyatları birbirine yakın zaten taksitle almayı düşünüyorum.

Abra A5 V15.2.1 15.6" Gaming Laptop | Monster Notebook (RAM'i özelleştirden 16ya çıkarttım bu modelde)

Açıkçası internette okuduğum kadarıyla Monster'dan hem çok memnun olanlar var hem de hiç memnun olmayan insanlar var bu benim kafamı çok karıştırdı. Malzeme kalitesi vs. olsun çok beğenilmiyor anlaşılan.
MSI ise RAM olarak 8 GB kalıyor diğerleri 16 GB.
ASUS ekran kartı ve depolama olarak güzel duruyor ancak onun da işlemcisi aklımda soru işareti bırakıyor.

Bir de sizin görüşünüzü alayım dedim belki benim gözde kaçırdığım kısımlar olmuştur. Bu arada yeni model önerilerine de açığım.

Yanlış Bilgilendirme
MSI çöp alınmaz. GL65 tek fanlı bir bilgisayar diye biliyorum 95 dereceyi görüyorsun. Çift fan olsa bile MSI soğutması berbat alınmaz. Fanlar kendini 5000-6000 de çalıştırırsa 5-6 ay sonra lehim çatlaması yaratır. MSI lehimleri 5 bin TL falan servis uğraşmaz bile.

Monster tarafına bakacak olursak Monster'in bilgisayarlarında kronik sıkıntılar mevcut piksel ölülüğü ve ısınma gibi ama servisi çok iyi ve şu an satışta açık ara Monster önde.

ASUS kısmına bakarsak o attığın seriyi gözün kapalı alabilirsin soğutması çok iyi ve şu ana kadar kullanıcılardan hiçbir şikayet duymadım. 9750H a göre 5 FPS kaybın falan var sadece fakat ASUS'un servisi kötü.

Birileri paran varsa Omen al demiş para verip rezil olmak istersen Omen alabilirsin. 1 senelik bilgisayardır kendisi soğutması berbat alınmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
İkisi arasında GL65 alınır ama Vatan'da ki fiyatı hayli yüksek. Bütçeye uygun bu modeli öneririm. Ekran kartı GTX 1660Ti.

Dostum Msı dediğin marka gtx1050 den sonra işi bozdu umarım bir gün Msı alırsın sonra bu dediklerimi anlarsın modarötör yazdığıma kilit vurmuş zaten direk Msı gtx 1050 den sonra genel cihazlarda ben gf63 thin 9sc deneme fırsatım oldu bilgisayar fanları oyunda iken kendini 5000 rpm e alıyordu ve 93-94 derece ve fanlar 5000 rpmde 5-6 Ay takılırsa lehim çatlaması yaratır lehim anakarttan bile pahalı araştırabilirsin ha bana bu sallıyor filan diyorsan msı prime90 testlerine bakabilirsin birde bu asusunkine bak olur mu bizzat kendim denedim msı prime 90 testlerinde 2 saatlik bir kullanımda 96 dereceyi görüyor ama Asus ryzen ile çok başarılı 70 i geçmiyor sen bi tekrar bak bana inanmıyorsun internetten ulaşabilirsin

Ben Asus a kötü demiyorum. 3 sene Asus kullanmış biri olarak bendeki modelin soğutması berbattı. Bu konuştuklarımız modelden modele değişecek şeyler. Her model aynı olacak diye bir şey yok. Bu arada laptoplar için 85 dereceye kadar normal haberin olsun 85 derecede anakartın lehimlerini yakmazsın. O lehimleri yakman için 95 derecenin üstünde çok uzun saatlerce oynaman gerek.

Ben Asus a kötü demiyorum. 3 sene Asus kullanmış biri olarak bendeki modelin soğutması berbattı. Bu konuştuklarımız modelden modele değişecek şeyler. Her model aynı olacak diye bir şey yok. Bu arada laptoplar için 85 dereceye kadar normal haberin olsun 85 derecede anakartın lehimlerini yakmazsın. O lehimleri yakman için 95 derecenin üstünde çok uzun saatlerce oynaman gerek.

Lehimleri çatlatman en yüksek msıda mevcut ben zaten asusun bu serisinden bahsediyorum farkındaysan lütfen yazdıklarımı düzgün oku ve araştırıp öyle yorum yapmayı dene bu modelin daha soğutmasını bile bilmiyorsundur belki baktın mı prime testlerine kaç dereceymiş ? 80 den sonrası kullanıcıyı üzer emin ol Msı dediğin laptop 5000-5500 rpmlerde takılan laptop 5-6 ay oyun oynayıp lehimlerin çatladığını düşün? Birde yukarıda bakabilirsin asusun bu serisi diyerek lafa başladım
5 dakikalık cs go sıcaklığı videolara bakabilirsin veya dediğim gibi deneme fırsatın varsa direk prime95👍 Malzeme kalitesine lafım yok teknik servisini tam olarak bilmiyorum ama açık ve net alınmaz.

Dosya Ekleri

• 3F66ED58-8AD4-40D8-840C-9863DF7986F7.png
    3F66ED58-8AD4-40D8-840C-9863DF7986F7.png
    604,6 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:
Lehimleri çatlatman en yüksek msıda mevcut ben zaten asusun bu serisinden bahsediyorum farkındaysan lütfen yazdıklarımı düzgün oku ve araştırıp öyle yorum yapmayı dene bu modelin daha soğutmasını bile bilmiyorsundur belki baktın mı prime testlerine kaç dereceymiş ? 80 den sonrası kullanıcıyı üzer emin ol Msı dediğin laptop 5000-5500 rpmlerde takılan laptop 5-6 ay oyun oynayıp lehimlerin çatladığını düşün? Birde yukarıda bakabilirsin asusun bu serisi diyerek lafa başladım
5 dakikalık cs go sıcaklığı videolara bakabilirsin veya dediğim gibi deneme fırsatın varsa direk prime95👍 Malzeme kalitesine lafım yok teknik servisini tam olarak bilmiyorum ama açık ve net alınmaz.
Çoğu dizüstü bilgisayar ilk 5/10 dk da turbo fan çalıştırmaz. Biraz daha bekler sonra kendini turbo fan ile soğutmaya başlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı