MSI GL65 vs ASUS FX 505DU

RoXr-S

Centipat
Yakın zamanda bir notebook almayı düşünüyorum. Bu benim şahsıma ait ilk laptopum olmuş olacak ayrıca da almışken biraz iyi bir şey alayım diyorum çünkü uzun yıllar kullanmak istiyorum (6-8 yıl). Çok aşırı oyun oynamıyorum arada bir oynarım arkadaşlarlao da CS:GO PUBG vs. üniversiteye yeni başladım şu an hazırlıktayım bölüme geçince AutoCAD, revit structure, SolidWorks vs. kullanacağm aynı zamanda da hobi olarak yazılım ve Photoshop ile ilgileniyorum boş zamanlarımda her neyse. Aşağıdaki birkaç model arasında kaldım her birinin diğerlerinden iyi veya kötü olduğu yönleri var fiyatları birbirine yakın zaten taksitle almayı düşünüyorum.

Abra A5 V15.2.1 15.6" Gaming Laptop | Monster Notebook (RAM'i özelleştirden 16ya çıkarttım bu modelde)

Açıkçası internette okuduğum kadarıyla Monster'dan hem çok memnun olanlar var hem de hiç memnun olmayan insanlar var bu benim kafamı çok karıştırdı. Malzeme kalitesi vs. olsun çok beğenilmiyor anlaşılan.
MSI ise RAM olarak 8 GB kalıyor diğerleri 16 GB.
ASUS ekran kartı ve depolama olarak güzel duruyor ancak onun da işlemcisi aklımda soru işareti bırakıyor.

Bir de sizin görüşünüzü alayım dedim belki benim gözde kaçırdığım kısımlar olmuştur. Bu arada yeni model önerilerine de açığım.

Laptopta Prime95 testi yapanıda ilk kez gördüm. Sistemi Prime95 kadar zorlayacak hiçbir oyun uygulama yok. O program sıcaklık testi değil OC sonrası stabil testi. 80 derece laptop için normal. CSGO gibi işlemci oyununda 60 70 derece olmasını bekleyemezsin. 6 ayda lehim falanda çatlamaz.

Çoğu dizüstü bilgisayar ilk 5/10 dk da turbo fan çalıştırmaz. Biraz daha bekler sonra kendini turbo fan ile soğutmaya başlar.
Ben bu performans turbo fanda demedim 5 dakikalık oyun oynamada dedim turbo fanda çalıştırmayı mı düşünüyorsun sürekli bilgisayarı ? Bunu yaparsan oo 😂 Asus al pişman olma asusun bu (serisi) biraz daha araştırıp gel bence msıyı her bilgisayarı inceleme fırsatım oluyor bana kalsa ben direk aorus alırım yurtdışından 👍 eğer imkanın varsa yurtdışından getir aorus Türkiye ile anlaşamadılar maalesef
Laptopta Prime95 testi yapanıda ilk kez gördüm. Sistemi Prime95 kadar zorlayacak hiçbir oyun uygulama yok. O program sıcaklık testi değil OC sonrası stabil testi. 80 derece laptop için normal. CSGO gibi işlemci oyununda 60 70 derece olmasını bekleyemezsin. 6 ayda lehim falanda çatlamaz.
Bu yazdıklarını forumlarda bi araştır :) 6 ayda lehim çatlamaz Ha ? Bununla ilgili şikayet aldım hepside lehim servisler ilgilenmiyor istersen bilgisayarını 5000 rpmde bi 5-6 ay dene 👍 birde bu asus attığı seri prime95 testlerinde kendi denemem 70 derece bilgin olsun :)

Ben bu performans turbo fanda demedim 5 dakikalık oyun oynamada dedim turbo fanda çalıştırmayı mı düşünüyorsun sürekli bilgisayarı ? Bunu yaparsan oo 😂 Asus al pişman olma asusun bu (serisi) biraz daha araştırıp gel bence msıyı her bilgisayarı inceleme fırsatım oluyor bana kalsa ben direk aorus alırım yurtdışından 👍 eğer imkanın varsa yurtdışından getir aorus Türkiye ile anlaşamadılar maalesef

Bu yazdıklarını forumlarda bi araştır :) 6 ayda lehim çatlamaz Ha ? Bununla ilgili şikayet aldım hepside lehim servisler ilgilenmiyor istersen bilgisayarını 5000 rpmde bi 5-6 ay dene 👍 birde bu asus attığı seri prime95 testlerinde kendi denemem 70 derece bilgin olsun :)
Her şeyi anladım da Asus babanın şirketi galiba. Sanırım hiç laptop kullanmadın. Bu arada bilgisayarı oyun oynarken turbo fanda çalıştırma sen bak ne oluyo 1 saat sonra.

Her şeyi anladım da Asus babanın şirketi galiba. Sanırım hiç laptop kullanmadın. Bu arada bilgisayarı oyun oynarken turbo fanda çalıştırma sen bak ne oluyo 1 saat sonra.
Yaklaşık olarak 1 ayda bir laptop inceleme fırsatım oluyor Asus fx 505du kullanıcısıyım ve ayrıca Avrupa’dan i9 9k laptoba sahibim Asus gene hediye olarak geldi i9 9k Asus laptopta bf5 oynadım yalan yok 96-97 derece gördüm ryzende 70i geçmedi Asus babamın şirketi değil bu seride hakkını vermiş
Birde ben fx 505duyu dengeli ve performans modunda oyunlarda açıyorum 80 i görmedi bile şuana kadar turboda çalıştırmadım 😂
Yaklaşık olarak 1 ayda bir laptop inceleme fırsatım oluyor Asus fx 505du kullanıcısıyım ve ayrıca Avrupa’dan i9 9k laptoba sahibim Asus gene hediye olarak geldi i9 9k Asus laptopta bf5 oynadım yalan yok 96-97 derece gördüm ryzende 70i geçmedi Asus babamın şirketi değil bu seride hakkını vermiş
Birde ben fx 505duyu dengeli ve performans modunda oyunlarda açıyorum 80 i görmedi bile şuana kadar turboda çalıştırmadım 😂
3-4 saat cs go apex legends gta v filan takılıyorum gerisini sen düşün işte cs go oyununda stabil olarak sıcaklık 65 derece ultra ayarlarda

3-4 saat cs go apex legends gta v filan takılıyorum gerisini sen düşün işte cs go oyununda stabil olarak sıcaklık 65 derece ultra ayarlarda
Demişsin ki dengelide oynuyorum. Dengelide oynasan dahi (ki bende dengelide oynuyorum) otomatik olarak turbo fanı açacaktır. Ayrıca ryzenlerin gelişmesi için laptop tarafında anca 2 sene ile olur.

Demişsin ki dengelide oynuyorum. Dengelide oynasan dahi (ki bende dengelide oynuyorum) otomatik olarak turbo fanı açacaktır. Ayrıca ryzenlerin gelişmesi için laptop tarafında anca 2 sene ile olur.
Evet şuan ryzen gelişim aşamasında laptop konusunda ben pilde dengeliye alıyorum asusun kendi programından fan seçeneklerini performansa alıyorum zaten girdiğim oyunlarda soğutma konusunda Asus gayet başarılı bu seride kendini turboya almıyor onu anlatmaya çalışıyorum sana cs go oyununda ultra ayarlarda 60 derecede takılıyordu en kısa örnek bunu söyleyebilirim sana fanlar 2700 rpmdeydi sen düşün işte fakat şunu söylüyüm ryzen gelişim aşamasında demişsin cpu bazen kendini 60 dan 68-70 e atıp tekrar hemen 60 a iniyordu doğru burası bunu düzeltirler yakın zaman içerisinde umarım masaüstünde ryzen inteli geçicek bence çok başarılı ben laptopta amd + nvidiacıyım
bu arada sen hangi model kullanıyorsun ?

Evet şuan ryzen gelişim aşamasında laptop konusunda ben pilde dengeliye alıyorum asusun kendi programından fan seçeneklerini performansa alıyorum zaten girdiğim oyunlarda soğutma konusunda Asus gayet başarılı bu seride kendini turboya almıyor onu anlatmaya çalışıyorum sana cs go oyununda ultra ayarlarda 60 derecede takılıyordu en kısa örnek bunu söyleyebilirim sana fanlar 2700 rpmdeydi sen düşün işte fakat şunu söylüyüm ryzen gelişim aşamasında demişsin cpu bazen kendini 60 dan 68-70 e atıp tekrar hemen 60 a iniyordu doğru burası bunu düzeltirler yakın zaman içerisinde umarım masaüstünde ryzen inteli geçicek bence çok başarılı ben laptopta amd + nvidiacıyım
bu arada sen hangi model kullanıyorsun ?
Ben Hp Omen 15-DC1011NT kullanıyorum.

Görüntüsünün ihtişamı beni benden aldı anlık bir hevesle aldım ama mutluyum. 😀
Sanırım oyunlarla pek fazla Aran yok omen incelemiştim çünkü soğutması filan açık ve net berbattı yani
Görüntüsünün ihtişamı beni benden aldı anlık bir hevesle aldım ama mutluyum. 😀
bunlarda incelemeden görüntüler 5 dakikalık pubg 90 derece gerisini sen düşün işte.

Dosya Ekleri

• 6EF73720-737F-4A37-A589-833BEF573655.png
    6EF73720-737F-4A37-A589-833BEF573655.png
    328,5 KB · Görüntüleme: 38
  • 731B2A3D-95F4-4003-8ED8-0DA9103442B5.png
    731B2A3D-95F4-4003-8ED8-0DA9103442B5.png
    262,3 KB · Görüntüleme: 24
  • E347C069-82D6-4037-AF14-6302764D7082.png
    E347C069-82D6-4037-AF14-6302764D7082.png
    939,2 KB · Görüntüleme: 24
  • EA43A1A8-3F9C-44A5-81ED-E6950F40C45E.png
    EA43A1A8-3F9C-44A5-81ED-E6950F40C45E.png
    334,8 KB · Görüntüleme: 25
  • 7E6FAA67-F50A-4FB1-8955-3C43694AC853.png
    7E6FAA67-F50A-4FB1-8955-3C43694AC853.png
    328,5 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı