MSI GP66 oyunda şarj düşmesi

Murderer

Decapat
Daha fazla  
MSI GP66 Leopard'da oyun oynarken %100'den %97'ye düşüyor. Forumda MSI kullananlar pil sağlığı için normal diyorlar ama emin olamadım. Yardımcı olur musunuz?

MSI kullanıyorum denildiği gibi pil sağlığı için normal olabilir. Ağır oyunları 2-3 saat oynuyorum %60tan 50'ye düşüyor.

Mesela 97'de kaldığında oyunu kapattığımda bile 100 olmuyor. Sanırım şarja sök tak yapınca düzeliyor. Servise götürmeme gerek var mı sizce?
Öncelikle beni dinlemeni oneririm. Bu bataryasini koruyor. %85'e kadar dusebilir. Sonra geri sarj eder kendini. Eger surekli oynayip %80'in altina dusuyor ve FPS droplar aliyorsan o zaman bir sıkıntı var demektir ve servise gitmelidir.

Çözüm olarak bu mesaji raporlayabilirsiniz. 😃

Kendinden bayağı emin konuştun fakat oyunu kapadığımda %100 olmuyor 97'ye düştüyse orada kalıyor. :D bataryada biraz kullandım tekrar taktım öyle 100 oldu.

Mesela 97'de kaldığında oyunu kapattığımda bile 100 olmuyor. Sanırım şarja sök tak yapınca düzeliyor. Servise götürmeme gerek var mı sizce?
MSI'nın firmware güncellemesi var windows 10 isteğe bağlı güncelleştirmelere geliyor.Ayrıyeten Dragon center'den pil sağlığı için en iyi olanı seçebilirsin.Ben 60'a kadar şarj etmesini 50'nin altına düştüğünde ise tekrar 60'a şarj etmesini seçtim.Büyük ihtimal sende %80'in altına düştüğünde tekrar %100'e şarj edecek.Sadece oyun oynarken ve bilgisayarı kapatıp ertesi gün açtığımda düşüşler oluyor.Bence bu azalmalar normal olabilir denildiği gibi.Bende pc'yi alalı 2-3 ay oldu bence gayet normal.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    307,5 KB · Görüntüleme: 61
Araştırdım ve bataryası Li-Polymer bataryaymış. Yani Li-İon bataryalara göre daha sağlam, sök tak yapıldığında çok zarar görmeyen batarya. Onun için bataryaya da zarar vereceğini düşünmüyorum, en kötüsü de bu olurdu zaten. Yine de bu durumu servisi arayarak belirtin bence. Çok kişi yaşamış ama bunun olası bir durum olduğunu düşünmüyorum. Bataryalar kullanılmazsa bir günde maksimum yüzde 5 falan düşer. Oyunda düşüyorsa mutlaka bataryayı kullanıyor olmalı.

MSI'nın Firmware güncellemesi var Windows 10 isteğe bağlı güncelleştirmelere geliyor. Ayrıyeten Dragon Center'den pil sağlığı için en iyi olanı seçebilirsin. Ben 60'a kadar şarj etmesini 50'nin altına düştüğünde ise tekrar 60'a şarj etmesini seçtim. Büyük ihtimal sende %80'in altına düştüğünde tekrar %100'e şarj edecek. Sadece oyun oynarken ve bilgisayarı kapatıp ertesi gün açtığımda düşüşler oluyor. Bence bu azalmalar normal olabilir denildiği gibi. Bende PC'yi alalı 2-3 ay oldu bence gayet normal.

Bende hareket için en iyisi seçili dediğin gibi 60'ı deneyeyim. İsteğe bağlı tüm güncellemeleri dün yapmıştım. Az önce tekrar kontrol ettim güncel şu an. %60'a kadar şarjı seçtiğiniz halde oyunlarda benim gibi şarj düşüşleri mi yaşıyorsunuz?
Araştırdım ve bataryası li-polymer bataryaymış. Yani li-ion bataryalara göre daha sağlam, sök tak yapıldığında çok zarar görmeyen batarya. Onun için bataryaya da zarar vereceğini düşünmüyorum, en kötüsü de bu olurdu zaten. Yine de bu durumu servisi arayarak belirtin bence. Çok kişi yaşamış ama bunun olası bir durum olduğunu düşünmüyorum. Bataryalar kullanılmazsa bir günde maksimum yüzde 5 falan düşer. Oyunda düşüyorsa mutlaka bataryayı kullanıyor olmalı.

Servisi arayanlar sorun olabilir, olmayabilir getirin bakalım demişler forumda. Ne yapmamı önerirsiniz?

Bende hareket için en iyisi seçili dediğin gibi 60'ı deneyeyim. İsteğe bağlı tüm güncellemeleri dün yapmıştım. Az önce tekrar kontrol ettim güncel şu an. %60'a kadar şarjı seçtiğiniz halde oyunlarda benim gibi şarj düşüşleri mi yaşıyorsunuz?

Evet hangi modu seçersem seçeyim düşüşler yaşıyorum. Lakin sistemi aşırı yormayan oyunlarda hiç düşüş olmuyor örneğin World of Tanks Blitz oynuyorum, sistem kaynaklarını çok kullanmadığı için saatlerce oynarım %1 bile düşüş yaşamadım. Ağır oyunlarda FPS'yi 60'a veya 30'a sabitlemek bu düşüşlerin önüne geçebilir diye düşünüyorum ama denemedim.

Son düzenleme:
Hocam doğru baktıysam eğer 20 bin küsur TL civarında bir laptop. Alalı 3 gün oldu diyorsunuz. Uzun seneler kullanacaksınız. Bu sizin canınızı sıkacak. Diğer arkadaş çözüm olarak işaretleyebilirsin diyerek emin konuşuyor fakat ben sana bir dost gibi şunu söyleyeyim, çözüm önerisi vermesem dahi her insan yapımı cihazlarda sorun çıkabilir. Belki kronik bir sorundur. Ama en azından servise verirseniz ve durumun normal olduğunu söyleyip size geri verirlerse en azından içiniz rahatlar. Ben burada istediğim kadar bu normal değil diyeyim, başkaları da istediği kadar normal diye söylesin mesele sizin içinizin rahat etmesini düşünerek servise vermenizi öneririm.

Hocam doğru baktıysam eğer 20 bin küsur TL civarında bir laptop. Alalı 3 gün oldu diyorsunuz. Uzun seneler kullanacaksınız. Bu sizin canınızı sıkacak. Diğer arkadaş çözüm olarak işaretleyebilirsin diyerek emin konuşuyor fakat ben sana bir dost gibi şunu söyleyeyim, çözüm önerisi vermesem dahi her insan yapımı cihazlarda sorun çıkabilir. Belki kronik bir sorundur. Ama en azından servise verirseniz ve durumun normal olduğunu söyleyip size geri verirlerse en azından içiniz rahatlar. Ben burada istediğim kadar bu normal değil diyeyim, başkaları da istediği kadar normal diye söylesin mesele sizin içinizin rahat etmesini düşünerek servise vermenizi öneririm.

Dediğiniz gibi uzun yıllar başımı ağrıtmasın diye almıştım 4 tane Monster'dan sonra. En sevmediğim şey elektronik aletlere tornavida vurulmasıdır. Pazartesi günü dediğiniz gibi önce bir arayayım servisi ne diyecekler. Gelecek bilgiye göre bir yol çizeceğiz artık. Teşekkür ederim tekrar.

Ben mail atmıştım bu cevabı vermişler.
Servisle görüşmenizden çıkan sonucu yarın buradan paylaşır mısınız?

Dosya Ekleri

• 2.png
    2.png
    49,3 KB · Görüntüleme: 32
Ben mail atmıştım bu cevabı vermişler.
Servisle görüşmenizden çıkan sonucu yarın buradan paylaşır mısınız?

Alışmışlar cihazı gönderin demeye. Finaller geliyor nasıl göndereceğiz. Ne marka olursa olsun al birini vur ötekine resmen. Tabi ilk işim 9'da servisi aramak olacak...

Geri
Yukarı