MSI GS66 vs. Zephyrus M16 vs. STRIX G15 vs. Legion 5 Pro

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hiçbir fikrim yok çünkü birebir M16 ile Legion 5 Pro'yu karşılaştırmadım.
Lenovo'nun üst segment olmadığını ve sıvı termale bile geçmediğinden bahsettim.
Saçmaladınız o ayrı tabii

140 Watt'lik GPU daha fazla elektrik harcadigi icin daha cok isiniyor o yuzden soyluyorum mantiken %40 daha fazla isinmasi lazim. Bir de sogutma islemi sadece thermal interface performansina bakmiyor daha birçok etken var. ASUS'un sogutma sistemi daha iyi olabilir veya Legion 5'in, bu sonucu etkileyecektir. Kendi laptopumda 80 Watt ile 130 Watt GPU kullanimi arasinda 10-12 derece fark oluyor zaten. Laptoplarin segmenti kullandiklari termal macunun metal olup olmamasiyla belirlenmiyor termal macun dedigin seyin grami 5 dolar buna bakip mi karar vereceğiz laptopun uretim segmentine. ASUS'un uretim kalitesini herkes biliyor zaten bu sene urettigi Zephyrus'larin cogunun kasasinda egrilik var.

Eki Görüntüle 1286230
80W, up to 100W with Dyn Boost. İşlemci ve GPU aynı anda yüke girdiğinde 100'ü bile göremiyor kısacası.

Madem bu kadar bilgilisin neden burada soruyorsun?
Fazla bilgiden ne zarar çıkar Lenovo Legion ile ilgili yeni Laptop önerdiniz bende aldım attım cebe Laptopu ekledim.
Belki de Lenovo alıcam çünkü fiyatı uygun.
Fiyatı uygun ve iyi bir performansı var.

Fiyatı uygun ve iyi performansı onun üst segment yapmıyor ki.

Fazla bilgiden ne zarar çıkar Lenovo Legion ile ilgili yeni Laptop önerdiniz bende aldım attım cebe Laptopu ekledim.
Belki de Lenovo alıcam çünkü fiyatı uygun.
Fiyatı uygun ve iyi bir performansı var.

Fiyatı uygun ve iyi performansı onun üst segment yapmıyor ki.
High-end ürün arıyorsan Legion 7'ye bakmalısın. Soğutma konusunda 80W'lık GPU ile 140'ı kıyaslayarak ürün yermene anlam veremiyorum ben. Kıyasladığın ürünlere göre daha iyi olduğunu söylemem onu üst segmente çıkarmıyor veya yerin dibine sokmuyor ki derdim bu değil. Elbette her ürünün daha iyisi olacaktır fakat buna performans konusunda alakasız ürünleri kıyaslayarak karar verilmez.

High-end ürün arıyorsan Legion 7'ye bakmalısın. Soğutma konusunda 80W'lık GPU ile 140'ı kıyaslayarak ürün yermene anlam veremiyorum ben. Kıyasladığın ürünlere göre daha iyi olduğunu söylemem onu üst segmente çıkarmıyor veya yerin dibine sokmuyor ki derdim bu değil. Elbette her ürünün daha iyisi olacaktır fakat buna performans konusunda alakasız ürünleri kıyaslayarak karar verilmez.
Legion 7'de ofis Laptopu değil ki nasıl karşılaştırayım ?
Öyle bir serisi yok malesef

Satış rakamı önemli tabii bu kadar insan aptal değil ki alıyor. Jarrod's Tech izlersen 2021'deki en iyi laptop seçildi zaten. Her neyse @gen2 'nin imzasındaki söze istinaden ben kaçıyorum. Kolay gelsin.
Böyle bir mantık yok ki hocam :) satış rakamına göre youtubera göre mi en iyi Laptop oluyor.
Belki benim tercih sadece fps ve response time ?
Bu alanda da Msi tahtından eden yok mesela.
Msi neredeyse 3ms response time veren serisi var.
Lenovo daha 4.4 ms altına inememiş.

Bazı şeyler kişiden kişiye göre değişir.
Adamların daha ofis için ürettiği seri yok ki gelmişsin üst segment diyorsun bende buna anlam veremiyorum.

Böyle bir mantık yok ki hocam :) satış rakamına göre youtubera göre mi en iyi Laptop oluyor.
Belki benim tercih sadece fps ve response time ?
Bu alanda da Msi tahtından eden yok mesela.

Bazı şeyler kişiden kişiye göre değişir.
Adamların daha ofis için ürettiği seri yok ki gelmişsin üst segment diyorsun bende buna anlam veremiyorum.
Thinkbook, Thinkpad, Yoga, Ideapad? Şaka gibisin cidden.

Ofis laptopu derken? Sen gaming laptop aramıyor musun?
Taşınabilirlik açısından daha iyi olan hem ofisde hem evde gaming Laptop olarak kullanabileceğin bir serisi bile yok daha Lenovo'nun.
Şu adaptöre filan bakar mısın yani.
Adamlar 300 watt adaptör koymuşlar bunu nasıl ofise götürcen :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

En guzeli sen gozlerinin asla farkedemeyecegi bir sey icin MSI al kardesim bizi de rahat birak da kendi levelimiza gore paylasim yapabilecegimiz birilerini bulalim.

Bu işin sadece ekran gecikmesiyle bitmediğini, işin içinde memory GPU CPU latency olduğunu araştırmayı unutmuşsun demek ki.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı