MSI GS70-2QE CS:GO Aşırı Isinma

Dediğim gibi amaç bilgisayarın altında ki plastiği soğutmak değil. Izgaralardan içeriye daha fazla hava göndermek. Senin yazdığın soğutucu eğer 5 fanlı onalsa al, kesin faydası olur. :)

Cevap vermemişsin, Bios, Firmware ve Driver güncellemelerini yaptın mı? :)

Tüm oyun notebookları ısınır. Asıl soru kendini soğutabiliyor mu? :) Video'da 95 görmüş GTA V'de az değil oda...

Aslında çok. Ama bulunduğun ortamında etkisi yüksek. Mesela benim şu an bulunduğum oda, 33 derece. (y) Yumurta koysam pişebilir. :ROFL: Bilgisayar ısınmış çok değil. ;)

Aynen söylemeyi unuttum. :) Dediğim yaz sıcağı için geçerli değil. Saat 18.00'e kadar oyun oynamamaya çalışıyorum. Oyun oynamak için akşamı bekliyorum. :D Yoksa bir AIDA64 stres testi ile şuan çok rahat 95'e ulaşırım.

Son olarak MSI Ge 60 için birkaç ay önce yayınladığı yeni firmware ile 90 derece üstünde turbo boost'u kapatıyor. Daha fazla ısınmasın, zarar görmesin diye. Oyunlarda zaten 90'ı hiç geçemedim, performans olarak bir kayıp olmuyor oyunlarda.

Son düzenleme:
Bende biraz yüksek ısınma GTA5' de oluyor. Onu da monitör hızını 40 HZ çekerek düzelttim. 40 FPS yetiyor da artıyor. 80- 82 derece arası rahat rahat oynayabiliyorum. NVIDIA, optimum ayarlarda.

Dosya Ekleri

• 2015-08-20 (1).png
    2015-08-20 (1).png
    36,7 KB · Görüntüleme: 179
@Rage agam su an hicbirsey indirebilecek biryerde degilim. Evime iki bucuk hafta icerisinde gidecegim. Birde soyledigim gibi cs:go'da ayarlari yukseltmeme ragmen 80'i gecmemeye basladi ne oluyor anlamadim. Bu arada benim alacagim sogutucu 5 fanli olan hava akimida 106 cfm diye hatirliorum. Buyuk ihtimal onu alacagim bütün cevapların icin teşekkürler...

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı