Çözüldü MSI GS70 2QE şarjdayken ekran yanıp sönmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

jöhtürk

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bugün laptopumun bitik bataryasını sıfır muadiliyle değiştirdim. Şöyle bir sorunum var; laptop şarjdayken ekran sürekli saniyelik kararıp aydınlanıyor, sağ alttan pil kısmına baktığımda sürekli güç modu değişip duruyor. Şarjdan çekince böyle bir sorun yok. Laptop markası MSI GS70 2QE Windows 10 yüklü.

Görüntüler.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230803_214035_Video Player.jpg
    Screenshot_20230803_214035_Video Player.jpg
    40,9 KB · Görüntüleme: 19
  • Screenshot_20230803_214026_Video Player.jpg
    Screenshot_20230803_214026_Video Player.jpg
    40,4 KB · Görüntüleme: 18
Çözüm
Servisten tamir olup geldi hocam laptopta sıkıntı yok çünkü orada her test yapıldı gönderildi. Benim şarj aleti şunun aynısı fakat bendeki 19v 4.7amper. Görseldeki orijinali.

Tamam adaptörün 6 amperini bul ya da servis e adaptörün 6 amper olanını iste.
Eğer şarj sürekli gidip geliyor ise laptopun güç girişi ya da adaptörde sorun olabilir.
Hocam adaptöre kadar sıfır aldım. Kendi orjinal şarj aleti 6 amper, şuanki 4.9 olması lazım ondan yapabilir mi? Şuan şarjdan çektim %80 şarjdaydı 10 dakika farcry 1 oynadım bilgisayar kapandı, açtım şarj %73e düşmüş

Eğer şarj sürekli gidip geliyor ise laptopun güç girişi ya da adaptörde sorun olabilir.
Bir de şarjdayken bilgisayara dokunmazsam ekran kararma olmuyor şarj kesmiyor.

Evet sorun adaptörden kaynaklı olabilir tavsiyem servise git adaptörü değiştir bir de laptopun güç girişini kontrol ettir belki onda da sorun olabilir.

Hocam adaptöre kadar sıfır aldım. Kendi orijinal şarj aleti 6 amper, şu anki 4.9 olması lazım ondan yapabilir mi? Şu an şarjdan çektim %80 şarjdaydı 10 dakika Far Cry 1 oynadım bilgisayar kapandı, açtım şarj %73e düşmüş.

Bir de şarjdayken bilgisayara dokunmazsam ekran kararma olmuyor şarj kesmiyor.

Batarya tam oturmamış olabilir. Soketi kontrol eder misiniz? Batarya bitikken Full şarjda kullanıyordunuz herhalde. O zaman böyle bir sorun var mıydı? Ekstra olarak hareket ettirmeyince böyle bir şey olmadığından bahsetmiştiniz. Temassızlık yaptığını işaret ediyor bu durum.

Evet sorun adaptörden kaynaklı olabilir tavsiyem servise git adaptörü değiştir bir de laptopun güç girişini kontrol ettir belki onda da sorun olabilir.

Servisten tamir olup geldi hocam laptopta sıkıntı yok çünkü orada her test yapıldı gönderildi. Benim şarj aleti şunun aynısı fakat bendeki 19v 4.7amper. Görseldeki orijinali.

Batarya tam oturmamış olabilir. Soketi kontrol eder misiniz? Batarya bitikken Full şarjda kullanıyordunuz herhalde. O zaman böyle bir sorun var mıydı? Ekstra olarak hareket ettirmeyince böyle bir şey olmadığından bahsetmiştiniz. Temassızlık yaptığını işaret ediyor bu durum.

Ekstra hareket derken masaüstünde uygulama açmak vs gibi hocam. Laptopta temassızlık falan yok, sistem üzerindeyken oluyor. Batarya bitikken sadece oyun falan açtığım zaman bu sorun oluyordu. Bataryayı değiştirdim şimdi sürekli oluyor. 3 4 saat önce taktım bataryayı. Pinleride sağlam oturttum. Kendi orijinal şarj aletindeyken batarya bitikti ve böyle problem yoktu. Orijinal. Şarj aleti 19v 6amper bendeki 19v 4.7 amper. Belki sorun budur. Yalnız oyun oynadım şarjdan çekip %80'di. 10dk sonra laptop kapandı ve şarj %73e düşmüş. 2 kez yaptı bunu.

Dosya Ekleri

• p.jpeg.jpg
    p.jpeg.jpg
    37,4 KB · Görüntüleme: 2

Geri
Yukarı