MSI GS75 Stealth bana yeter mi?

Emily Kaldwin

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Karnaca
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Tulpar T7 V21.8

*7,3" QHD 2560x1440 165Hz %100 sRGB IPS Mat LED
Intel® Tiger Lake Core™ i7-11800H 8C/16T; 24MB L3; 8GT/s; 2.3GHz - 4.6GHz; 45W; *10nm SuperFin
*Mobile Intel® HM570 Chipset
*nVIDIA® GeForce® RTX3070 Max-Performance 8GB GDDR6 256-Bit DX12
*64GB (2x32GB) DDR4 1.2V 3200MHz SODIMM
*2TB SAMSUNG PM9A1 M.2 SSD PCIe 4.0 x4 (7000 MB/s - 5200 MB/s)
Meslek
Grafik Tasarımcısı
Gelecek seneye üniversite için (grafik tasarım düşünüyorum) bir Laptop'a ihtiyacım var.
Üniversite'ye geçerken de bir oyun bilgisayarı istiyorum, karşılaştığım tüm sorunları yok edecek.
Yani after FX'de hiç sorun çıkarmayacak hiçbir oyunda kasma etme donma yaratmayacak bir cihaz lazım.
Ben de MSI GS75 Stealth modelinde karar kıldım bir size de sorayım dedim.
Ekran kartı 8 çekirdekli işlemci vs. de çok iyi laptop olması da şart taşınabilir olmalı, bence iyi gibi özellikleri alta bırakıyorum.

i9-10980HK, RTX2080 8 GB 8 çekirdek, 32 GB 2666MHz RAM, 2x512 GB SSD,
300Hz 17.5 Inc IPS ekran, alt kısmı aliminyum kasa şık tasarımlı kasa, RGB sadece klavyede sade ve hoş, 2.5kg ağırlık.
.

(Şu yazı düzenine bak ban yememek için girdiğimiz hal yazamıyorum işte admin banlamayın beni :))

Gelecek seneye üniversite için (grafik tasarım düşünüyorum) bir Laptop'a ihtiyacım var.
Üniversite'ye geçerken de bir oyun bilgisayarı istiyorum, karşılaştığım tüm sorunları yok edecek.
Yani after FX'de hiç sorun çıkarmayacak hiçbir oyunda kasma etme donma yaratmayacak bir cihaz lazım.
Ekran kartı 8 çekirdekli işlemci vs. de çok iyi laptop olması da şart taşınabilir olmalı, bence iyi gibi özellikleri alta bırakıyorum.

300Hz 17.5 Inc IPS ekran, alt kısmı aliminyum kasa şık tasarımlı kasa, RGB sadece klavyede sade ve hoş, 2.5kg ağırlık.
.

(Şu yazı düzenine bak ban yememek için girdiğimiz hal yazamıyorum işte admin banlamayın beni :))
Kesinlikle yeter. Hem grafik tasarım , hem oyun her türlü işini görecek bir laptop.

.

PC güzel de klavye gıcık etti beni. Bayram sekeri gibi duruyor.😀

PC güzel de klavye gıcık etti beni. Bayram sekeri gibi duruyor.😀

O çok kötü duruyor cidden SteelSeries Engine 3 ile çalışıyormuş direk beyaz yaparım miss gibi.

O çok kötü duruyor cidden SteelSeries Engine 3 ile çalışıyormuş direk beyaz yaparım miss gibi.
Ne bileyim, beyaz değilde daha RGB gibi olsun. Çok açık renkler. İnsanı sinir ediyor.😀 Beyaz bende var sadece beyaz. Bir işe yaradigini görmedim. Kapatıyorum ben. Sizinki daha belirgin olur ama.

.

Hocam şimdi fark ettim. O laptop 22k TL galiba. Biz nasıl grafik kisariz diye düşünüyor, adam 20k laptop soruyor. Neyse güle güle kullan. Oyunları benim içinde öp.(yanlış anlaşılmasın)😀😁😀

Ne bileyim, beyaz değil de daha RGB gibi olsun. Çok açık renkler. İnsanı sinir ediyor.😀 Beyaz bende var sadece beyaz. Bir işe yaradigini görmedim. Kapatıyorum ben. Sizinki daha belirgin olur ama.

RGB klabye hiç kullanmadım ama nefes alma efekti deniyor sanırım beyaz tonlarında yapar o efekti veririm yavaş yavaş yanıp söner rengarenk buna gitmez karizmasını bozar bilgisayarın :)

Donanım olarak yeter de artar bile, sadece o kadar güçlü cihaz o ince seride ne kadar soğuyabilir bir soru işareti. Bunu bilerek al yani. Tabi ki taşınabilirlik çok önemli dedin biliyorum.

Türkçe video çok az ve benim gösterdiğimin bir alt modeli hep (i7 olan model) benim de yabancı kaynaklardan edindiklerime göre Turbo 1mm ince fan mı bir şey varmış maximum streste bile bilgisayara zarar verecek kadar yükselmiyor"-muş" 80 civarı gözüküyordu videolarda stres altınca çok zaman geçirse bile.
Diyelim çok sıkıntı oldu buna 20K kafadan do... vercez, ödeyeceğiz bir soğutucu da buluruz 2.elden :)
Hocam şimdi fark ettim. O laptop 22K TL galiba. Biz nasıl grafik kisariz diye düşünüyor, adam 20K laptop soruyor. Neyse güle güle kullan. Oyunları benim içinde öp.(Yanlış anlaşılmasın)😀😁😀

Şimdiki PC o kadar kötü ki yıllardır Forza gibi oyunların hasretindeyim bir de 4 yıldır böyle bir cihazda Adobe uygulamalarının (Premiere, audation, Photoshop, after FX, Media encoder, illustrator, lightroom)
Çoğunu öğrendim bunlarla editler yapıp paylaştım vs. benim için büyük bir olay olacaktır bunun elime geçmesi :)

(Peki aldığım gün kutudan çıkarırken düşürmem yok mu? Uff intihar sebebi..)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı