MSI GT70 20D Türkiye'ye gelecek modelinde de i7-4930MX olacak mı ?

• Konuyu başlatan Kusera
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 2B
  • Etiketler
    msi
K

Kusera

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar,

Notebook almaya karar verdim fakat aklımda birkaç soru var. Umarım yardımcı olursunuz.

İlk sorum video incelemesi yapılan MSI GT70 20D (039US) modeli olacak. Videoda sistemde i7-4930MX işlemci olduğu söylendi fakat ben yabancı sitelerde aynı modeli araştırdım, bazılarında i7-4930MX bazılarında ise i7-4700MQ işlemci olduğunu gördüm.Üstüne bir de fiyat tahminleri 4500-5000 TL civarı olunca ben de merak ettim eğer i7-4930MX var ise fiyat Dragon'dan bu kadar ucuz olur mu diye. İlk sorum notebookun Türkiye'ye gelecek modelinde de i7-4930MX olacak mı ?

Diğer bir sorum ise şu; Dragon Edition 2 mi almalıyım yoksa sizin incelemiş olduğunuz modeli mi ? Sonuçta aradaki fark Dragon'da 32 GB RAM varken, GT70'te Dragon'dan daha güçlü olan i7-4930MX var eğer doğruysa. Bir de ekran kartı değişimini Technopat sağolsun öğrenmiş olduk sağlıklı bir şekilde yapılabiliyor, peki işlemci için de aynı şey geçerli mi ?

Cevap ve tavsiyelerinizi bekliyorum,

Saygılarımla,

Eray

Son düzenleyen: Moderatör:
Bizim incelediğimiz model Dragon Edition 2 Extreme idi. En üst seviye model yani. MSI Türkiye'de çalışan ve ürünü bize incelemeye gönderen arkadaşımızı bugün aradık fakat kendisi tatile çıkmış. Bu yüzden stok durumunu öğrenemedik. Extreme model ülkemize gelecek mi de bilmiyorum açıkçası şu anda. Ama incelemeye geldiyse satışa da gelir diye düşünüyorum.

İşlemci için şu an bir şey diyemem zira değiştirilebilecek daha üst seviye bir işlemci henüz çıkmadı. Çıkarsa da aynı soketi kullanır mı bilmiyoruz.

Seçim sizin. Ben paranız varsa Extreme modeli bekleyin derim. Ama gelip gelmeyeceği bile kesin değil. Bir de o modelde Super Raid 2 var.

Recep Bey konuya biraz daha açıklık getirmek istiyorum;

Benim bahsettiğim inceleme videonuz bu; https://www.technopat.net/2013/06/01/msi-gt70-video-inceleme-gtx-780m/

Fakat siz Dragon Edition 2 Extreme dediniz ama şu linke bakınca kafam iyice karıştı; http://www.msi.com/product/nb/GT70-2OD.html

Neden derseniz, ikinci attığım linkteki notebook Dragon 2 Ex. değil ve sizden editörün seçimi ödülünü almış. Dragon 2 Ex. de öyle bir ödül yok. Sizin inceleme videonuzdaki notebooka editörün seçimi ödülü verilmiş. Komik olan GT70 20D'de i7-4930MX yok o attığım linkteki modelde, i7-4700MQ var. Ortalık çok karıştı :confused:

- - - Güncellendi - - -

Ben tek soruya çeviriyorum bütün hepsini; msi işlemci değişimine uygun mu? Malum o kadar para verdikten sonra 3-4 yıl geçince yerine daha iyi bir işlemci koymak gerekebilir. :)

Attığınız modelde i7-4700MQ olduğuna dair bir ibare yok. Bize gelen ürün Dragon Edition 2 Extreme ile aynı donanıma sahipti.

Var olan sınıfın en üst model işlemcisini takabilirsiniz ama yukarıda dediğimi yineliyorum: yeni nesil işlemciler çıkınca takabilir misiniz, muamma. Yoksa işlemci sökülüp takılabiliyor.

Merhaba arkadaşlar,

Notebook almaya karar verdim fakat aklımda birkaç soru var. Umarım yardımcı olursunuz.

İlk sorum video incelemesi yapılan MSI GT70 20D (039US) modeli olacak. Videoda sistemde i7-4930MX işlemci olduğu söylendi fakat ben yabancı sitelerde aynı modeli araştırdım, bazılarında i7-4930MX bazılarında ise i7-4700MQ işlemci olduğunu gördüm.Üstüne bir de fiyat tahminleri 4500-5000 TL civarı olunca ben de merak ettim eğer i7-4930MX var ise fiyat Dragon'dan bu kadar ucuz olur mu diye. İlk sorum notebookun Türkiye'ye gelecek modelinde de i7-4930MX olacak mı ?

Diğer bir sorum ise şu; Dragon Edition 2 mi almalıyım yoksa sizin incelemiş olduğunuz modeli mi ? Sonuçta aradaki fark Dragon'da 32 GB RAM varken, GT70'te Dragon'dan daha güçlü olan i7-4930MX var eğer doğruysa. Bir de ekran kartı değişimini Technopat sağolsun öğrenmiş olduk sağlıklı bir şekilde yapılabiliyor, peki işlemci için de aynı şey geçerli mi ?

Cevap ve tavsiyelerinizi bekliyorum,

Saygılarımla,

Eray

Şirket maili üslubunu hemen tanırım :) :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı