MSI GT70 Dominator Pro İnceleme

Merhaba;

Bugün sizlere 1 hafta önce aldığım MSI GT70 Dominator Pro'nun incelemesini yapacağım.
Ürünü PCDEPO.COM'dan aldım. Cuma günü aldım ve havalesini de akşam üstü yaptım. Bundan dolayı sisteme Pazartesi düştü ve ürün eksiksiz bir şekilde Salı günü elime geçti.
Ürünün oynatamayacağı oyun yok diyebilirim. Tam olarak FPS değerlerini alamasam da aşşağıya oynadığım oyunları ve deneyimlerimi yazacağım.

Kutu içeriği: Kutudan Steelseries Siberia V2 headset, Msı orjinal mousepad, Msı sırt çantası, bilgisayar, Msı mouse, şarj adaptörü ve pil çıkıyor. Bunların dışında kullanım klavuzu ve driver cd'leri çıkıyor.

Malzeme kalitesi: Ürünün dış kısımı fırçalanmış bir yapıya sahip ve şahsi olarak beğendiğimi söyleye bilirim.
Üründe ağırlıklı olarak plastik kullanılmış fakat bu sizi korkutmasın gayet kaliteli ve set bir plastik aynı zamanda ürünün fiyatında da etkili bir rol oynuyor.

Donanım: PCDEPO'da yazan bilgilere göre işlemci i7 4800MQ olması gerekiyordu fakat elime ulaşan modelde 4810MQ işlemci mevcut. Biz oyuncuları ilgilendiren asıl konu ekran kartı dır. Bu üründe nVidia geforce GTX 880M GPU mevcut ve oyunlarda çok iyi bir performans sunduğunu söyleyebilirim.

Klavye: Üründe bulunan klavye Steelseries tarafından üretilmiş ve gerçekten yazış hissi ve oyunlarda tuşların hemen elinizin altında olduğunu bilmek iyi bir his yaratıyor. Sol elinizi koyduğunuz zaman ''WASD ve CTRL, SPACE'' tuşları hemen elinizin altında oluyor. Klavyede enter tuşunun tam olmaması ve windows tuşunun sağ tarafta olmasını ilk başta yadırgamıştım ama kullandıkça eliniz çabucak alışıyor.

Ürün ile ilgili eleştiri: Ürün elime geldiğinde beni en çok endişelendiren konu ''acaba ekranda ölü piksel var mı?'' olmuştu. İlk açtığımda Dead pixel testi yaptım ve herhangi birşey çıkmadı. Birkaç gün sonra sol alt köşede yarı ölü piksel gördüm. Hemen biraz ovaladım ve düzeldi.

--Pcdepo ürünün yanında 15.4'' - 15.6'' boyutlarında bir çanta gönderiyor. Bunu müşteri hizmetlerine sorduğumda bana ''Bize de çanta 15.4'' - 15.6'' boyutlarında gönderiliyor. Bu konu hakkında yapabileceğimiz birşey yok'' olmuştu. Fakat garip bir şekilde bilgisayar çantaya rahatlıkla sığıyor.

Oyun deneyimlerim:

Bilgisayarda toplam 3 oyun oynama şansım oldu. bunlar battlefield 3, Payday 2, Teamfortresse2 ve birde test için modlu minecraft oynadım.

Battlefield de ayarlar kökte gram kasma olmadı, Payday 2'de aynı şekilde tüm ayarlar kökte donma falan olmadı. Minecraft da 140 tane mod yükledim. Ortalama olarak 240-260 fps arasında aldım.

Daha çok oyun testi yapacağım şuan biraz kısıntılı internet bağlantısına sahipim.

Bu benim ilk incelemem yanlişlarım olduysa şimdiden özür dilerim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı