MSI GT70 mi GT60 mı?

Yasin Kaplancı

Hectopat
Yer
Adana, Turkey
Daha fazla  
Arkadaşlar bu aralar alacağım notebook için sizlerin tecrübelerinden yararlanmak istedim. Şimdi kafama takılan soru:

Bir modelde RAİD 2 (128*3 SSD ) ve 32 GB RAM varken diğer modelde RAİD ( 128*2 SSD) ve 16 GB RAM var. Tek fark bu aralarında. Ve RAİD 2 olan modelinin 1000 TL fiyatı yüksek.

Sizce bu aradaki farkı ödemek mantıklı mı bu extralar için? Bir de 15 inc ekranlı modelimi tercih etmeliyim yoksa 17 inc monitörü olan modeli mi ? Genellikle oyun için kullanıcam neden masaüstü toplamıosun demeyin işim gereği notebook almam gerekiyor. Tecrübeli arkadaşlar bana yardımcı olursa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartları ve işlemciler aynıysa 1000TL daha fazla vermeye gerek yok oyun için. 17 inç notebook daha iyi olur oyun için çünkü 17 inç daha büyük olduğundan daha fazla alanı görürsün oyun oynarken.

İşlemcileri i7 (4800mq) ekran kartları (gtx 880m) aynı dediğim gibi. Tek fark ram ve ssd farkı. RAID 1000mbs hız sağlarken raid 2 1500mbs hız sağlıyor. Çok fark eder mi acaba onu kestiremiyorum?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci ve ekran kartları aynıysa düşük fiyatlı olanı almanız daha iyi. Sanırım düşük fiyatlı olanın RAM i düşük olandır. 32 GB RAM tamamen gereksizdir (bence). 16 GB fazlasıyla yeterlidir sadece oyun oynayacaksan. Ama oyunlarda 17 inç daha iyi olur. Fakat benim kendi orta seviye notebook umda tatile gittiğim zamanlarda oyunları orta ayarlarda oynuyorum. Normalde masaüstü kullanıyorum. Notebook beni tatilde idare ediyor ekran açısından.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı