MSI GTX 1080 Ti Gaming X %100 kullanımda 82-83 derece normal mi?

Dunks

Decapat
Daha fazla  
Hiç 80 dereceyi görmeyen kartım son zamanlarda bazı oyunlarda 80-81-82 dereceler arasında geziniyor. 1 ay önce termal macun yenilettim fakat durum hala aynı. İlginçtir ki RDR2'de 80 dereceyi görmeyen ben Sifu ve kena gibi oyunlarda 80 dereceyi görüyorum sizce bu değerler kart için zararlı mıdır? Yaklaşık 3 ay önce sıfırdan format attım bilgisayara ve lisanssız hiçbir şey yüklemedim.

Ekran kartı: MSI GTX 1080 Ti Gaming X
İşlemci: Intel i7 8700K.
Kasa: Cooler Master H500p.
İşletim sistemi: Windows 11 Pro.

MSI Afterburner'dan fan hızlarını artırıp, sıcaklık değerlerinin değişip değişmediğini gözlemleyin.

Sıcaklık 80'lerdeyken fan hızları ne durumda? Testlerde yük durumunda 69-70 civarlarında çıkmış hep 80'ler masaüstü bir kart için normal değil. Termal macun hatalı sürülmüş olabilir etki etmediyse, termal padlerde de sıkıntı olabilir.

MSI Afterburner'dan fan hızlarını artırıp, sıcaklık değerlerinin değişip değişmediğini gözlemleyin.

Fan ayarları otomatikdeyken 60 dereceden sonra çalışmaya başlıyor ve 80 dereceye gelince %87 gücüyle çalışıyor zaten %100'e yakın ama denemek lazım.
Sıcaklık 80'lerdeyken fan hızları ne durumda? Testlerde yük durumunda 69-70 civarlarında çıkmış hep 80'ler masaüstü bir kart için normal değil. Termal macun hatalı sürülmüş olabilir etki etmediyse, termal padlerde de sıkıntı olabilir.

%87 gücüyle çalışıyor 80 dereceye gelince.

Yeni konular

Geri
Yukarı