MSI GTX 1660 Super Gaming X için monitör

Bütçe
1500

ayt07

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, çok bilgi sahibi değilim monitörler hakkında. PC toplamaya başladım. i5-10400F işlemci var (etkili mi bilmiyorum).
Hazır Black Friday indirimleri de varken, maksimum 1500 TL civarında bir monitör lazım. Ghost yapmasın ve yırtılmasın.
IMac'lerin retina ekranı gibi capcanlı olacak mı?
Baktığım monitörlerde kontrast ve parlaklık değerlerine dikkat ediyorum. Bu özellikler çok ayırt edici midir?
VA, TN, IPS panellerden internetten edindiğime göre oyun için IPS tavsiye ediyorlar, bu bilgi doğru mudur?
"NVIDIA synch" özelliklerini kullanabilmem için, illa "NVIDIA" ile mi uyumlu olması gerek? AMD yazanlar olmuyor mu mesela? (Gerçekten bilmiyorum)

Son düzenleyen: Moderatör:
75 HZ 1ms olan monitörlere bakabilirsiniz.
Neden 75 hz bakmalıyım, 144 olmaz mı mesela?

MSI G241 - ips ve 144 hz
AOC C24G2U/BK - va ve 165 hz
Aralarındaki fark bariz midir? Nvidia'nın özelliklerini kullanabilecek miyim?

Neden 75 hz bakmalıyım, 144 olmaz mı mesela?

MSI G241 - ips ve 144 hz
AOC C24G2U/BK - va ve 165 hz
Aralarındaki fark bariz midir? Nvidia'nın özelliklerini kullanabilecek miyim?

144hz elbette olur. Hem Freesync hem de Gsync desteklidir.

144hz elbette olur. Hem Freesync hem de Gsync desteklidir.

Bu ürün iyi midir peki?

Derdimi şöyle anlatayım. 1660 Super'in Nvidia sitesine girdiğimde "NVIDIA® G-SYNC™ Uyumlu" kısmında evet yazıyor. Ve kartın özelliklerinde "7680x4320@120Hz" yazıyor. Bunun anlamı ben 144hz monitör alsam bile 120hz mi olacak en fazla?

Freesync özelliği sadece AMD tarafında oluyor galiba internette öyle okudum.
Bir de hdmi kablo ile değil de display port ile mi çalışıyor bu özellik?

Aklımda bir sürü sorular..

Derdimi şöyle anlatayım. 1660 Super'in Nvidia sitesine girdiğimde "NVIDIA® G-SYNC™ Uyumlu" kısmında evet yazıyor. Ve kartın özelliklerinde "7680x4320@120Hz" yazıyor. Bunun anlamı ben 144hz monitör alsam bile 120hz mi olacak en fazla?
Hayır, 8K için o değerleri yazmışlardır. 1080P'de hem HDMI hem DP ile 144 Hz çalışır.

Freesync özelliği sadece AMD tarafında oluyor galiba internette öyle okudum.
Bir de hdmi kablo ile değil de display port ile mi çalışıyor bu özellik?
Freesync monitörde G-sync açılabiliyor. Youtube'da Technopat'ın videosu var.

FreeSync Monitörlerde NVIDIA G-Sync Açma Rehberi - Technopat
Bu makalede sadece DP ile açıldığı yazıyor ama aradan 1 yıl geçmiş, değişmiş olabilir. Zaten monitörde DP girişi olacağı için DP ile kullanırsın.

Geri
Yukarı