MSI GTX 760 ''nvlddmkm.sys'' mavi ekran hatası

Berk Aktaş

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, perşembe akşamı World of Warcraft oynarken bir anda bilgisayarım kendiliğinden iki kez masaüstüne indi oyundan.

CTRL+ Tab ile geri döndüm, FPS 10 civarına düştü ve 5-10 saniye içinde bilgisayar nvlddmkm.sys kodlu mavi ekranı verdi. Bu hatadan sonra bir daha Windows'u masaüstüne kadar açamadım.

Bilgisayara o akşam 3 defa format attım, formatın ardından anakart CD'si yükledim sıkıntı yok, fakat ne zaman Nvidia Driver'i yüklesem (ki ilk formatta bunu orijinal CD'den yapmıştım, sonrasında en güncelini GeForce sitesinden indirerek yapmama rağmen), PC benden bi yeniden başlatmamı istiyor. Bunun için, yeniden başlattığımda ise Starting Windows yazısının ardından PC kapanıyor ve yeniden açılıyor kendi kendine.

Ona göre yeni bir ekran kartı almayı düşünüyorum. Eğer sorun kartta ise, belki de ömrünü doldurmuş olabilir :(

Sistem 2013 Eylül ayında satın alındı ve ortalama günde 7 saat her gün oyun oynandı.

Sistemim:
OS - Windows 7 Home 64Bit
İşlemci - i5 4690K
RAM- Gskill 1600 Mhz 2x4
Ekran Kartı - MSI GTX 760
Anakart - MSI Z97 Gaming 5
PSU - 600 veya 650 Watt. Tam hatırlamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı