MSI GTX 780 Lightning

Yani aslında şunu söyleyeyim ASUS'un GTX 770, 670, ve 660 Ti gibi kartlarında kullandığı soğutucusu farklı, 3 adet boruya sahip ve GPU'ya doğrudan temas ediyor ancak Lightning'de 5 adet boru mevcut fakat doğrudan temas etmiyor, yani birbirlerini karşılıyorlar ve Lightning bu soğutucu ile hemen hemen aynı performansı verebilir.

cooler2.jpg

cooler2.jpg

Ancak ASUS GTX 680, 780 gibi kartlarında 5 adet GPU'ya doğrudan temas eden borular kullandığı için DirectCU II tercih ederdim ben.

cooler2.jpg

cooler2.jpg

Bana sorarsan tartışmalı bir konu. TPU'nun testlerine biraz bakacağım. Paylaştığın resmilerde de açıkça görülen bir şey var: soğutma sadece çekirdeğin üstündeki Die kısmına temas ediyor.

ASUS bu soğutucuyu GTX 680 için sıfırdan tasarlamamıştı, GTX 580 ekran kartında da aynı tasarımı kullanmıştı ve GTX 580'de boruların temas ettiği kısım daha genişti. Daha sonra bu doğutucuyu olduğu gibi GTX 680'de kullandılar.

GTX 580 DirectCU II

cooler2.jpg

Bu bir, ikincisi de GTX 680'in GPU'sunun tam ortasına termal macun sürülmüş, aslında o boruların temas ettiği alan termal macunun sürüldüğü alandan geniş.

GTX680_PCB_2.jpg

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı