Çözüldü Msi gtx 960 görüntü gelmiyor Vbios nasıl güncellerim?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Güçten kaynaklı değil. Sürücü kaldırdıktan sonra bu durum oluştu ise eski ekran kartı ve yenisinin sürücüleri tam kaldırılmadığı için sorun çıkıyor. Temiz format atıp güncel NVİDİA sürücünü kur. Ancak format at dedi isem Win 8.1.3 sistem kur, gidip gtx960 alıp Win 7 kurma.
Win 8.1'in gerçekten ekran kartı performansına bu kadar etkisi var mı ?

Evet var sosyaldeki konuları takip etseniz farklılıkları görebilirdiniz.
Olabildiğince takip etmeye çalışıyorum ama gözümden kaçmış olabilir. Spesifik olarak herhangi bir oyunda fps artışı sağlayacak kadar fark yaratıyor mu aslında bunu merak ettim.

BIOS'tan legacy boot'u ve secure boot ayarlarını kapatmanızı öneririm. Secure Boot bazen bi sorun çıkarsa yükleme yapmıyor ve Legacy boot ise eski windows sürümleri içindir.

Aradim taradim biosta ne secure booot ne de legacyi bulabildim. Netten de baktım nerede bunlar diye. Bios setup a girmiyip baska bir bölüme mi gireceğim?

Aradim taradim biosta ne secure booot ne de legacyi bulabildim. Netten de baktım nerede bunlar diye. Bios setup a girmiyip baska bir bölüme mi gireceğim?
Valla her anakartın neredeyse farklı bios'u var. Advanced-Gelişmiş ayarlara bakmanızı tavsiye ederim. Yapamassanız maalesef daha tecrübeli birini beklemelisiniz.

Hocam format aterken hata veriyosa SSD'yi söküp başka bir pc'de format atın sonra pc'niz acilinca sıfır format atarsınız. Not: Mobilim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her anakartta secure boot olmaz, çünkü her anakart uefi destekli değildir. Dediklerimi yapın.
Şu an kurtardım sanki. Arkadaşımdan aldığım Win 8 orj dvdrom'a taktım. Basta dıt sesleri çıkardı.
Aralıklarla sonra kurtarma ile ilgili ekran geldi. Devam etmek için cd'yi takın dedi. Ben de çıkarıp tekrar koydum kabul etmedi. Usb'ye yazılı Win8'i takınca devam etti, bazı seçenekler çıktı sistem geri yükle yaptım. Şu an beklemedeyim. Beni yönlendir misiniz? Şunu da belirtiyim. Başta Amd sürücüsünü komple silmek için program kullanmıştım. Yeni sürücü ile eski sürücünün çakışmaması gerekmez mi? Program adı aklımda değil.

Çoğu program silinmiş. Format şart oldu biraz uğraşacağım. Daha da kötüye gidemez herhalde.

Win 8'in kendi ayarlarından sıfırlamayı deniyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çoğu program silinmiş. Format şart oldu biraz uğraşacağım. Daha da kötüye gidemez herhalde.

Win 8'in kendi ayarlarından sıfırlamayı deniyorum.
Konunun en başında yazdığım ilk mesajımı doğru düzgün okuyup uygulayın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı