Çözüldü VBIOS güncelledikten sonra görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Dreaminq

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle selamün aleyküm. İlk olarak AIDA64 programındaki "Görüntü BIOS'u 2 yıldan daha eski. Gerekli ise güncelleyin." yazısını gördüm. Ekran kartımın BIOS'unu güncelledim ve yeniden başlatmamı istedi, başlattıktan sonra görüntü gelmedi. Doğru BIOS'la güncellediğimden eminim. İndirdiğim BIOS'un linkini paylaşacağım zaten. Sonra ekran kartını çıkarıp onboard dan görüntü alarak açabildim bilgisayarı. BIOS ayarlarından görüntüyü onboarda aldım bilgisayarı kapatıp ekran kartını taktım, yine görüntü alamadım. Ekran kartını eski haline tekrar nasıl getirebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekran kartı: Sapphire R9 270X 4 GB 256Bit
Güncellediğim ekran kartı BIOS: Sapphire R9 270X VBIOS

Çözüm
@Silinen üye Güncellemeyi sonradan yaptınız sonuçta. Yanlış BIOS da hasar verebilir bildiğim kadarıyla. Kartta Dual-BIOS özelliği yok sanırım. Ekran kartına güç kablosunu bağlamadan açmayı deneyin. Görüntü çıkışını anakarta bağlayın. Eğer ekran alabiliyorsanız ve Aygıt Yöneticisi'nde gözüküyorsa (Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcısı olarak gözükecektir) ATIFlash ile tekrar VBIOS flashlamayı deneyebilirsiniz. Aklıma farklı bi' seçenek gelmiyor bundan başka.
O kadar detaylı bilmiyorum, biraz da öğrenme amaçlı güncelledim şimdi, yalan yok :). Kartı alalı çok oldu, kutusunu attım. PC üzerinden GPU-Z ile modelini öğrenebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
@Silinen üye Detaylarını göstermeyecektir büyük ihtimal. Bi' türlü öğrenmemiz gerek doğru VBIOS'u bulabilmek için. Peki kartın attığınız linkteki kart olduğuna emin misiniz?

Ekran kartı modelim doğru R9 270X 4 GB Sapphire. Peki emin olmak için ekran kartının üzerinde yazarmı beyaz yapışkanlı kağıtlar olur ya onlar hâla duruyor.

@Silinen üye Göz atmakta fayda var. Bakın bi'. Eğer tam adı veya kodu yazıyorsa buraya atın, uygun VBIOS bulayım.

@MayCrasH Yedek aldım ama doğru aldığımdan emin değilim :).

@Tolga Samet Buradan bulabilir miyiz?

555.jpg

@Silinen üye Kodundan şunu bulabildim ve muhtemelen doğru. Sizin attığınız linkteki VBIOS Hynix bellekler için, koddan bulduğum ise Elpida. Aşağıdakini yükleyin ve restart atın.

Yükleme konusunda biraz yardımcı olsanız? Tekrar aynı durumu yaşamak istemiyorum. TeamViewer verebilirim isterseniz.

@Silinen üye Load Image butonuna tıklayın. VBIOS dosyasını seçtikten sonra Program kısmına tıklayın. İşlem bittikten sonra restart atın. Bu kadar kısaca.

Yeniden başlattı, görüntü gelmedi. Onboarddan çıkarıp ekran kartına taktım, yine gelmedi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı