MSI GTX 970 GTA 5 FPS Sorunu

Schizophrenia

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Yeni sistem topladım ancak hiçbir şey beklediğim gibi gitmiyor. Yaklaşık 5500 TL'ye gelen sistemde GTA 5, MSAA ayarı x2, diğerleri en yüksekte 50 fps'nin üstüne çıkamıyorum. Üstelik 2-3 saat oynadıktan sonra fps düşmeye devam ediyor. Şunu belirteyim oc yaptım yine çok fark göremedim. Şu an CPU 4800MHZ'de çalışıyor. Ramlerim 3000MHZ CL değerini düşürmek için 1400'e aldım. Ekran kartımıda 1490 MHZ'de çalıştırıyorum. Sizce bu fps neden bu kadar düşük ?

Sistemim;
  • i7 6700k İntel
  • Asus Maximus Hero VIII
  • Msi GTX970
  • Corsair Dominator Platinum 3000MHZ 2x8 GB
  • Corsair H100i GTX
  • Corsair VS550 PSU

Biraz fazla overclock yapmışsınız sanki. Öyle 800 Mhz çıkmak mantıklı değil bana göre. Bence default ayarlarınıza geri dönün. Yeni alınmış bir sistemin ömrünü kısaltmak mantıklı değil açıkçası. Büyük ihtimal donanımda bi sorun var gibi. Baştan format atın. Olmazsa gidin bi bilgisayarcıya o bi test etsin ekran kartını. Büyük ihtimal sorun şu parçalardan birinde: HDD, SSD, GPU. GTX 970 öyle fazla watt harcayan bir kart değil. Fakat işlemciden de olabilir. Bilemeyeceğim.

Technopat inceleme videolarında buna benzer sistemlerin çektiği maximum watt 450-460 olarak söyleniyor. Psu maximum 520 Watt yazıyor üstünde buna göre güç kaynağıyla alakası olmaması lazım.

Biraz fazla overclock yapmışsınız sanki. Öyle 800 Mhz çıkmak mantıklı değil bana göre. Bence default ayarlarınıza geri dönün. Yeni alınmış bir sistemin ömrünü kısaltmak mantıklı değil açıkçası. Büyük ihtimal donanımda bi sorun var gibi. Baştan format atın. Olmazsa gidin bi bilgisayarcıya o bi test etsin ekran kartını. Büyük ihtimal sorun şu parçalardan birinde: HDD, SSD, GPU. GTX 970 öyle fazla watt harcayan bir kart değil. Fakat işlemciden de olabilir. Bilemeyeceğim.

O şekildede denedim. Default ayarlarda ramleri 3000mhz yaparak denedim sonuç aynı.

FPS kayıpları iyi bir sistemde ki senin sistemini incelediğimizde arkadaşların dediği gibi PSU kaynaklı bir durum gibi geldi bana.

Ama öncelikle nvidia sürücüleri komple kaldırıp tekrar kurun ve deneyin.

Sıkıntı devam ediyorsa denemelik en az 750W +Plus PSU almanız gerekebilir.

FPS kayıpları iyi bir sistemde ki senin sistemini incelediğimizde arkadaşların dediği gibi PSU kaynaklı bir durum gibi geldi bana.

Ama öncelikle nvidia sürücüleri komple kaldırıp tekrar kurun ve deneyin.

Sıkıntı devam ediyorsa denemelik en az 750W +Plus PSU almanız gerekebilir.

Hocam gtx80 yada gtx980 ti olsa dediğin olur ama böyle bi sistemde @Recep Baltaş 500-600 Watt'ın yeterli olacağını söylüyor. Deneme fırsatım olsa onuda deneyeceğim ancak şu anki maddi durumla yeni bir psu zor.

Oyun orjinal mi?

Hayır, crackli kullanıyorum.

Hocam gtx80 yada gtx980 ti olsa dediğin olur ama böyle bi sistemde @Recep Baltaş 500-600 Watt'ın yeterli olacağını söylüyor. Deneme fırsatım olsa onuda deneyeceğim ancak şu anki maddi durumla yeni bir psu zor.

Hayır, crackli kullanıyorum.
Recep abi 500W'ın yeterli olduğunu söylüyorsa bence sorun PSU'da değildir. Hem keşke 5500TL sistem alırken yanına da 65TL'ye GTA 5 alsaydın. Çünkü korsan oyunlar her sistemde aynı çalışmaz. Güncellemeler, orijinaldeki gibi sık sık gelmez. Böyle bir sistemde kasması evet biraz değişik ama orijinal olmayan oyunlar her sistemde en yüksek performansı vermiyorlar. 80-100TL biriktirip Voidu.com dan satın almanız çok mantıklı olur.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı