MSI GTX 970 mi Gigabyte GTX 970 mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Michael Scofield

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni bir bilgisayar topluyorum, i5 4690k ve Asus z97 pro gamer anakart alacağım.Uzun süre beni götürecek, oyunlarda performanslı ekran kartı arıyordum ve gtx970 ile karşılaştım.Fakat evga modeli çok pahalı olduğu için onu elemek durumunda kaldım.Msi ve Gigabyte'ın fiyatları yakın olduğu için -bazı yerlerde gigabyte ucuz, oda kafamı karıştırıyor- buraya sorma gereği duydum.Sizce hangi ekran kartını almalıyım, neden?

MSI GTX 970'i tercih edebilirsin. İkisi de kaliteli markalar, ama MSI Türkiye pazarına daha hakim. Dolayısıyla garanti prosedürü daha hızlı işliyor. Ayrıca ürünlerinde kaliteli bileşenler kullanıyorlar.

Gigabyte Gaming G1! WindForce, MSI'ın kasa içindeki cılız ejderha ledine karşı hayvani asil Mavi WindForce yazısı, Backplate! 1329MHz'lik güç, Daha soğuk bir kart! Görüldüğü üzere üstteki fanboylar dışında her şey Gigabyte diyor... 2 Tane arkadaşımızda Moderatör...

unnamed (4).jpg

Bence ikisi de değil ASUS GTX970 ROG STRIX modelini şiddetle öneririm. Hem 0 db ses hemde harika bir sogutma sistemi. Fanlar 50 derceye gelmede çalışmıyor buda aşırı bir sessizlik saglıyor. ASUS KALİTESİ.!

Gigabyte Gaming G1! WindForce, MSI'ın kasa içindeki cılız ejderha ledine karşı hayvani asil Mavi WindForce yazısı, Backplate! 1329MHz'lik güç, Daha soğuk bir kart! Görüldüğü üzere üstteki fanboylar dışında her şey Gigabyte diyor... 2 Tane arkadaşımızda Moderatör...
Her şey kutu üzerindeki rakamlarla olmuyor maalesef. Zira öyle olsaydı tecrübenin bir anlamı kalmazdı. sizin saydığınız özellikler ve benim MSI için söyleyeceklerimi karşılaştıralım, hangisi mantıklıysa o olsun.
1)"WindForce yazısı" şayet önemli olan kartın fiziki görünüşü ise MSI daha şık duruyor kırmızı-siyah uyumunu en üst seviyede kullanmış. "Cılız ejder" derken standart bir Windforce yazısı yerine o "Cılız ejder" daha anlamlı güç timsali.
2)"BackPlate" biz ekran kartıyla savaşa gitmeyeceğiz veya üzerine bir fiziki bir yük binmeyecek ısıl açıdan da kayda değer bir verim sağlamıyor. Yinede Back Plate olmaması bir eksi haklısınız katılıyorum.
3) "1329Mhz değer" Evet katılıyorum Mhz değeri daha yüksek fakat bunu verimli hale dönüştürebiliyor mu? MSI 1279 un hakkını veriyor.
4) "Windforce" köklü bir marka evet ama Twin Frozr 5 en az onun kadar kaliteli ve yenilikçi. Toz püskürtme olayı yok Windforce da gerek olmadıkça 2 fan çalışıp ses kirliliği yapmıyor gereksiz enerji tüketmiyor. Daha sessiz ve daha tasarruflu üstelik performanstan ödün vermeden.
5)Biz MSI fanboyuz evet ama gereken ürünü tavsiye ediyoruz.
Sanırım sonuç ortada şunuda eklemeden geçemeyeceğim Türkiyede GTX970 pazarının yaklaşık %45 i MSI'a aittir ve hızlı işleyen geniş servis ağı vardır bunlar Gigabyte'de var mı? Peki MSI'ın yazılım desteği?

Bence ikisi de değil ASUS GTX970 ROG STRIX modelini şiddetle öneririm. Hem 0 db ses hemde harika bir sogutma sistemi. Fanlar 50 derceye gelmede çalışmıyor buda aşırı bir sessizlik saglıyor. ASUS KALİTESİ.!
O 0 db ses teknolojisi MSI'da da var. Hem Gigabyte hem Msi daha soğuk çalışıyor...

Son düzenleyen: Moderatör:
0db teknolojisi bana pek cazip gelmiyor, benim için serin olması daha önemli diyorsan G1. (G1 de gayet sessiz bir karttır.)
MSI'ın OC konusunda fikrim yok. G1'in OC potansiyeli gayet güzel, eminim MSI'ın da öyledir fakat aynı miktar OC'ta G1'in daha serin olacağını düşünüyorum.
Estetik olarak da backplate, Windforce led'i ve kaslı görünümü benim daha çok ilgimi çekti.
CW bakımından şanslı sayılırım. 200-300 FPS'de ortamı sessizleştirip, kasanın fanlarının hızını düşürüp, kasa kapağını açıp, kartın dibine girince anca ses duyabiliyorum.
Kısacası kasana sığıyorsa gönül rahatlığıyla alabilirsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı