MSI GTX 970 mi Gigabyte GTX 970 mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@SypeR hangisi almamı önerirsiniz? Uzun ömürlü oyun bilgisayarı için. Uzun ömürlü olması en önemlisi ve tabi 3-4 sene sonra bir overclock ile biraz daha uzatabilirim.

@SypeR hangisi almamı önerirsiniz? Uzun ömürlü oyun bilgisayarı için. Uzun ömürlü olması en önemlisi ve tabi 3-4 sene sonra bir overclock ile biraz daha uzatabilirim.
Kendim Gigabyte kullanıyorum ve emin ol böyle bir şey beklemiyordum. Çoğu yerde Gigabyte yerden yere vuruluyordu ama yaptığı ürün hiçte öyle değildi. Ayrıca G1.Gaming'in GTX970 serisinin lideri olmasından ötürü tabii ki de Gigabyte.

Gigabyte almak daha mantıklı olacaktır. Fakat Msi' da oldukça kalitelidir. Arasında seçim yapmak için düşünmeye bile değmez. Hangisinin görüntüsü hoşunuza gitti ise onu alabilirsiniz.

En nefret ettiğim şey fan boyluktur; Gigabyte g1 her türlü GTX970 kartları içinden en performanslısı ve sessizi G1 modelidir. Eğer kasaya sığmazsa MSI yada 1080TL'ye Galax al ve yanına SSD'de alınabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gigabyte alayım o zaman. Peki coil whine problemi var mı? Ayrıca kasam Coolar Master RC K-380.

Coil whine problemi her markanın kartında çıkabilir, ancak Vatan Bilgisayar çalışanlarının dediğine göre Gigabyte'ın GTX 970'lerinde daha az görülüyormuş.

Asus, MSI, Gigabyte ve Evga gibi firmalar, genel olarak çok kaliteli ürün piyasaya sürdükleri için bu kadar tercih ediliyorlar. Evga da çok kaliteli, ancak Türkiye pazarına yeni girdikleri için servis ve garanti prosedürlerinin diğer 3 firma kadar geniş olduğunu sanmıyorum. Ben de 2. sayfada fikrimi belirttiğim gibi Gigabyte biraz daha iyi bir seçim gibi görünüyor.

Performans olarak bu kartların birbirlerine karşı büyük bir üstünlükleri yok. Benim de sadece MSI ve Gigabyte'ın GTX 970 kartlarını görme ve kullanma şansım oldu. Görünüş ve marka olarak MSI'a daha yakın olsam da Gigabyte'ın coil whine gibi bir sorunu çıkarma ihtimalinin MSI'a göre daha düşük olması bile yeterli bir tercih nedeni bence.

Fakat Evga fiyat olarak cidden diğerlerine göre aşırı fark ediyor. Bunun nedeni nedir? Ve çekirdek hızı da diğerlerine göre biraz fazla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı