MSI GTX 970 mi Gigabyte GTX 970 mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu kavga neden çıktı ki? İki firmanın iki ürünü de çok sağlam, herkes biliyor bunu. Gerisi kullanıcıya kalmış.

Windforce soğutması her zaman TF üzerinde olmuştur, Gigabyte'ı en üstün kılan sebep budur. Yenilikçi veya teknoloji bakımından her ne kadar TF V üstün dursa da Gigabyte bu cevabı soğutması ve performansı ile veriyor.

Karar alıcının seçimi. Görüşler bellidir.

Bu kavga neden çıktı ki? İki firmanın iki ürünü de çok sağlam, herkes biliyor bunu. Gerisi kullanıcıya kalmış.

Windforce soğutması her zaman TF üzerinde olmuştur, Gigabyte'ı en üstün kılan sebep budur. Yenilikçi veya teknoloji bakımından her ne kadar TF V üstün dursa da Gigabyte bu cevabı soğutması ve performansı ile veriyor.

Karar alıcının seçimi. Görüşler bellidir.
Bence Seni admin yapsınlar adminler bile fanboy olmuş bu forumda. Bir Sen değilsin o yüzden takdir ediyorum seni.

Garanti ve teknik servis prosedürü bakımından MSI daha üstün.

Ekran kartında bir sorun olmazsa garanti ve teknik servisin pek önemi yok ki.Genel performans vs olarak nedir ?

Genel performans ve soğutma bakımından Gigabyte, ses bakımından da MSI üstün.

@CoffinShaker MSI - Gigabyte tartışması da bu yüzden çıktı işte. Herkes kendi fikrini söyleyip geçse sorun olmayacak, ancak öneri veren diğer kişileri fanboyluk yapıyor diye yaftalayıp sataşırsanız tabi ki tartışma çıkar. Ben de dahil bir çok kişi fikrini belirtti işte, ne diye hala başkalarının fikirlerine saygısızlık edip sataşarak tartışmayı uzatmaya devam ediyorsun?

Her şey kutu üzerindeki rakamlarla olmuyor maalesef. Zira öyle olsaydı tecrübenin bir anlamı kalmazdı. sizin saydığınız özellikler ve benim MSI için söyleyeceklerimi karşılaştıralım, hangisi mantıklıysa o olsun.
1)"WindForce yazısı" şayet önemli olan kartın fiziki görünüşü ise MSI daha şık duruyor kırmızı-siyah uyumunu en üst seviyede kullanmış. "Cılız ejder" derken standart bir Windforce yazısı yerine o "Cılız ejder" daha anlamlı güç timsali.
2)"BackPlate" biz ekran kartıyla savaşa gitmeyeceğiz veya üzerine bir fiziki bir yük binmeyecek ısıl açıdan da kayda değer bir verim sağlamıyor. Yinede Back Plate olmaması bir eksi haklısınız katılıyorum.
3) "1329Mhz değer" Evet katılıyorum Mhz değeri daha yüksek fakat bunu verimli hale dönüştürebiliyor mu? MSI 1279 un hakkını veriyor.
4) "Windforce" köklü bir marka evet ama Twin Frozr 5 en az onun kadar kaliteli ve yenilikçi. Toz püskürtme olayı yok Windforce da gerek olmadıkça 2 fan çalışıp ses kirliliği yapmıyor gereksiz enerji tüketmiyor. Daha sessiz ve daha tasarruflu üstelik performanstan ödün vermeden.
5)Biz MSI fanboyuz evet ama gereken ürünü tavsiye ediyoruz.
Sanırım sonuç ortada şunu da eklemeden geçemeyeceğim Türkiye'de GTX970 pazarının yaklaşık %45 i MSI'a aittir ve hızlı işleyen geniş servis ağı vardır bunlar Gigabyte'de var mı? Peki MSI'ın yazılım desteği?
Biraz desteksiz sallamışsın.
  1. Piyasada fabrika çıkışlı (MSI Lightning serisi dahil değil) en yüksek frekans değelerine sahip marka Gigabyte'tır. Aynı şekilde bu frekansın getirdiği sıcaklığı da en iyi atan firma da Gigabyte'dır. MSI'in yeni soğutması bile WindForce ile yarışamıyor, daha çok ısınıyor ve daha çok ses yapıyor.
  2. WindForce'da kart eğer soğuksa otomatik olarak 2 fan çalışıyor ve devirleri en minimumda oluyor.
  3. Gigabyte'ın servis ağını küçümsemeye kalkma sakın, MSI kadar var o da. Ayrıca yazılımsal olarak da Gigabye ekran kartlarına fena destek vermiyor. Kendine has (RivaTuner temelli değil) GPU kontrol yazılımına sahip.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı