Msi GTX 970 vs GTX 1070

IPatron

Hectopat
Daha fazla  
Msi GTX 970 ekran kartını almalı mıyım yoksa Msi GTX 1070'i mi beklemelimiyim? Cevabı açıklama ile verirseniz sevinirim. Bir başka husus Bu Msi GTX 1070 kaç TL olarak piyasaya sürülecek?

GTX 1070'in TITAN X'e yakın performans vereceği söyleniyor. $379 fiyat etiketi ile 10 Haziran'da satışa çıkacak.

Şu an 900 serisinden yalnızca GTX 950'yi almak mantıklı, o da 1050 ve 1060'ın çıkmasına bayağı bir süre olduğu için. GTX 1070'in GTX 970 ile aynı fiyat bandında çıkması bekleniyor ama bence ilk çıkışta fiyatı biraz daha yüksek olacak

Bence konunun ismini değiştirip şöyle yapmalısın'' Gtx Titan X vs GTX 1070'' aralarında bu kadar fark varken 4-5 haftanın senden bir şey kaybettireceğini düşünmüyorum.

Şuan alacağın gtx 970 2 yıllık eskiyen bir kart olacak artık. Haziran ayının ortalarında özel soğutuculu yani msi asus evga gibi markaların GTX 1070 leri piyasada olacak. Fiyatlarının da ortalama bir hesap ile maksimum 1700 TL olmasını bekliyorum.

GTX 1070'i bekleyin fakat TITAN X performansı bekleyen arkadaşlar bence çok ümitlenmesin. Yani 2 kat hızında çalışıyor demek 2 kat performans demek değil. TITAN X çoğunlukla iş için kullanılan fakat oyun performansıda kötü olmayan bir kart. Sırf oyun için TITAN X alınmaz ama bu kartlarlada TITAN X ile karşılaştırılmaz. Oyun performansında GTX 980 Ti ile karşılaştırılmalıdır.

Bende böyle bir konu açmıştım. Bana da bekle dediler ve evet beklemek daha mantıklı fakat bence bu fiyata GTX 1070 Titan X performansı veremez belki GTX 980 performansı verebilir bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı