MSI laptop işlemci sıcaklığı çok yüksek

ACAR28

Kilopat

Arkadaşlar öncelikle hepinize iyi forumlar. Yukarıdaki linkteki laptopu kullanıyorum. Ekran görüntülerinde GTA Vice City gibi çok basit bir oyunda bile işlemci sıcaklığı 80 derece iken, bilgisayarı hayli zorlayan Mafia Definitive Edition'da ise oyun ana menüsünde dahi 90 derece civarlarında seyrederken oyun içi 97 dereceye kadar çıkıyor. Lakin oyunda ekran kartı sıcaklığım görüldüğü üzere 69 derece gayet serin çalışıyor. Bilgisayarın fan temizliği ve termal macununu yaklaşık 3-4 ay önce yaptırmıştım. Temizlikten sonra çok serin çalışan bilgisayarda şu an işlemcide neden bu kadar yüksek sıcaklık var anlamıyorum. Boşta iken bilgisayar işlemci 50 derecede fanlar gayet sessiz çalışıyor. Forumda okuduğum kadarıyla termal macun değişimi 2 senede bir yapılması tavsiye ediliyor. Sizce bir temizlik yapılması mı gerekiyor? Yoksa başka bir nedenden ötürü bu kadar sıcak işlemci? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Ekran görüntüsü 2020-12-07 110745.png

Mafia Definitive Edition Screenshot 2020.12.07 - 12.34.46.21.png

Mafia Definitive Edition Screenshot 2020.12.07 - 12.34.01.13.jpg

Ekran görüntüsü 2020-12-07 124133.png

Son düzenleyen: Moderatör:
PC masada vb. yerlerde ise fanların hava sirkülasyonu yapmasını sağlayan deliklerde aşağıdaysa muhtemelen hava sirkülasyonundan kaynaklıdır ama değilse neden olduğunu bilmiyorum ben hava sirkülasyonu olması için PC'nin altına yükselti koyuyorum mesela eğer PC direk masayla temas ediyor ise dediğim taktik işe yarayabilir.

PC masada vb. yerlerde ise fanların hava sirkülasyonu yapmasını sağlayan deliklerde aşağıdaysa muhtemelen hava sirkülasyonundan kaynaklıdır ama değilse neden olduğunu bilmiyorum ben hava sirkülasyonu olması için PC'nin altına yükselti koyuyorum mesela eğer PC direk masayla temas ediyor ise dediğim taktik işe yarayabilir.

Hocam bilgisayar masada iken masaya temas etmiyor. Yani alttan havalandırılmasında sıkıntı yok. CPU fanı bilgisayarın sol arkada, GPU'nun ise sağ arkada. Fan çıkışları da açık. Ama neden böyle bir problem yaşıyorum bilmiyorum. Belki de temizlik yapmam gerekiyordur.

hocam ben msı laptopların testine baktım relaxing end diye bir kanaldan, peppa pigmidir nedir o oyundada bile 90 dereceyi görüyor yani bence bir sıkıntı var gibime geliyor benim laptop beamng diye pcyi zorlayan bir oyun var onda da en fazla 78 i gördü. temizliği en son ne zaman yaptın hocam

hocam ben msı laptopların testine baktım relaxing end diye bir kanaldan, peppa pigmidir nedir o oyundada bile 90 dereceyi görüyor yani bence bir sıkıntı var gibime geliyor benim laptop beamng diye pcyi zorlayan bir oyun var onda da en fazla 78 i gördü. temizliği en son ne zaman yaptın hocam
Konu 2 yıl öncesindendi😅. Ama şuan iyiyiz. İş güçten oyun oynama fırsatım bile olmuyor. Ancak fanları turboya aldığımda sağ taraftaki GPU fanı iyi hava üflerken sol taraftaki CPU fanından çok az hava çıkıyor. Büyük ihtimal fanların temizlenmesi gerek. Ama şuan için herhangi bir problem teşkil etmiyor.

Konu 2 yıl öncesindendi😅. Ama şuan iyiyiz. İş güçten oyun oynama fırsatım bile olmuyor. Ancak fanları turboya aldığımda sağ taraftaki GPU fanı iyi hava üflerken sol taraftaki CPU fanından çok az hava çıkıyor. Büyük ihtimal fanların temizlenmesi gerek. Ama şuan için herhangi bir problem teşkil etmiyor.
:) hocam vallahi hiç bakmamışım yahu neyse

Geri
Yukarı