Çözüldü GT 745M sıcaklığı çok yüksek

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ThePeople

Kilopat
Daha fazla  
Bugün Hollow Knight adlı oyun için MSI Afterburner testi yapmaya karar verdim. Ve baktığımda sıcaklığın yük altında 101 dereceye sabit olduğunu gördüm. Bunun bu kadar olmaması lazım diye düşünüyorum. Fakat işlemci sıcaklığına baktığımda ise 67 derece. Ne gibi bir sorun olabilir cevaplarınızı bekliyorum. Ha bu arada boşta bilgisayar 96 derece.
Ekran kartı: GT 745M.
İşlemci: Intel Core i7 4702MQ.

Adsız.png

Çözüm
Termal macun süreceksin GPU'nun üzerine.
Anladım.
Bir de şunu da söylemeliyim ki fanlarımın ekran kartı 101 derece olduğunda delirmesi, uçağa dönüşmesi lazım. Fakat gayet normal çalışıyorlar.
Anladım.
Bir de şunu da söylemeliyim ki fanlarımın ekran kartı 101 derece olduğunda delirmesi, uçağa dönüşmesi lazım. Fakat gayet normal çalışıyorlar.
Bugün yeni bir termal macun aldım ve bilgisayarın içini korka korka açtım. Termal macunu dikkatlice sürdüm ve sorun çözüldü. Yük altında ekran kartım 92 derece oluyor. Bunu da 5 yıllık bir pc olmasına veriyorum. Sorun büyük ihtimalle götürdüğüm bilgisayarcının 3 tllik dandirik termal macunlardan sürmesiydi. Sorun çözüldü hepinize teşekkürler.
Termal macun süreceksin GPU'nun üzerine.
Anladım.
Anladım.
Bugün yeni bir termal macun aldım ve bilgisayarın içini korka korka açtım. Termal macunu dikkatlice sürdüm ve sorun çözüldü. Yük altında ekran kartım 92 derece oluyor. Bunu da 5 yıllık bir pc olmasına veriyorum. Sorun büyük ihtimalle götürdüğüm bilgisayarcının 3 tllik dandirik termal macunlardan sürmesiydi. Sorun çözüldü hepinize teşekkürler.

Son düzenleme:
Çözüm
Anladım.

Bugün yeni bir termal macun aldım ve bilgisayarın içini korka korka açtım. Termal macunu dikkatlice sürdüm ve sorun çözüldü. Yük altında ekran kartım 92 derece oluyor. Bunu da 5 yıllık bir PC olmasına veriyorum. Sorun büyük ihtimalle götürdüğüm bilgisayarcının 3 TL'lik dandirik termal macunlardan sürmesiydi. Sorun çözüldü hepinize teşekkürler.

Yani sorunu nasıl çözebilirim bu durumda?

Cihaz bayağı eski. Garantisi büyük ihtimalle geçmiştir.

Bu ekran kartına bende sahibim ve bu ekran kartında bende bir sürü sıkıntı yaşıyorum. Özelden sana ulaşabileceğim bir yer var mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı