MSI laptopa format atılmıyor

Dodsmarsj

Decapat
Daha fazla  
Modern 15 model MSI FreeDOS laptop aldım ve ilk iş olarak Windows 11 Pro ISO indirip Rufus vasıtasıyla boot USB diski oluşturdum. Ardından BIOS boot ayarlarından USB seçeneğini öne aldıktan sonra restart yaptım ve format kurulum sürecini başlattım. Bilgisayarın o format ekranı geldi, tüm dosyaları kendine kopyalayıp restart yaptı. Fakat macera bundan sonra başlıyor. Ardından laptop tekrar kendini başlattığında yine sıfırdan kurulum ekranı geldi. Normalde böyle durum olduğunda restart yapar yapmaz USB flash diski sökmek gerekir, böyle hard diske kopyalanan Windows dosyaları üzerinden formatın devam etmesini sağlanır. Ancak ben USB flash diski sökünce bu sefer de EFI Shell ekranı geliyor. Sanki hiç formatlanmamış ve boş hard disk gibi davranıyor laptop. Forumdaki ve internetteki tüm çözümleri okudum ancak hiçbiri işe yaramadı. İlk kez de format atan biri değilim. Daha önce çok kere format attım başka bilgisayarlara. Hatta ihtimali elemek için daha önce kullandığım ve başarılı şekilde format attığım Win 8.1 ve Windows 10 ISO dosyalarıyla da format atmaya çalıştım ama ne yaparsam yapayım bu sorun çözülmedi. Hard diskte sorun olması ihtimali üzerinden duruyorum ama formar esnasında disc Partition kısmında hard disk görülüyor. Sorunu çözemedim ve sebebini bir türlü bulamadım maalesef.

Hocam BIOS'tan HDD'yi ilk sıraya alın sistemi yeniden başlatıp boot ekranından usbnizi seçip format atmayı deneyin format işlemi tamamlanmıyor yine olmaz ise Rufus ile başka bir Windows 10 ISO dosyası yazın

Hocam BIOS'tan HDD'yi ilk sıraya alın sistemi yeniden başlatıp boot ekranından usbnizi seçip format atmayı deneyin format işlemi tamamlanmıyor yine olmaz ise Rufus ile başka bir Windows 10 ISO dosyası yazın
Hepsini denedim daha önce. Yine olmadı. Yukarıda da yazdığım üzere iso dosyası bozuk olabilir diye hem 8.1 hem 10 hem de 11 ile de format atmaya çalıştım. Değişen bir şey olmadı. Teşekkür ederim.

Hepsini denedim daha önce. Yine olmadı. Yukarıda da yazdığım üzere ISO dosyası bozuk olabilir diye hem 8.1 hem 10 hem de 11 ile de format atmaya çalıştım. Değişen bir şey olmadı. Teşekkür ederim.

Hocam o zaman sizin sorununuz yazılım degil teknik HDD arızalı olma ihtimali yüksek farklı bir HDD ile deneme şansınız var mı?

Elimde başka m2 ssd yok. Elimdekilerin hepsi SATA 3 ssd'ler idi. Deneme şansım yok. Sıfır bilgisayardı zaten bu. Birkaç gün önce zaten kargodan teslim almıştım. Sanırım MSİ garanti servisine yollayacağım. Başka çözüm yok gibi eğer başka öneriler de gelmezse.

BIOS'tan USB boot sıralamasını eski haline alıp bilgisayar açılırken F11 tuşuna basarak hazırlamış olduğunuz USB'yi seçip bir de öyle dener misiniz
Denedim daha önce. İşe yaramadı. Teşekkür ederim.
Hocam o zaman sizin sorununuz yazılım degil teknik HDD arızalı olma ihtimali yüksek farklı bir HDD ile deneme şansınız var mı?
Elimde başka m2 ssd yok. Elimdekilerin hepsi SATA 3 ssd'ler idi. Deneme şansım yok. Sıfır bilgisayardı zaten bu. Birkaç gün önce zaten kargodan teslim almıştım. Sanırım MSİ garanti servisine yollayacağım. Başka çözüm yok gibi eğer başka öneriler de gelmezse.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı