MSI Leopard Alacaklar Bir Kere Daha Düşünün

Hocam aynısını yaşıyorum şu an:D.

MSI'ın yetkili servisi acımasızdır hocam. İleride eğer bu problem oluşursa yandık gerçekten. Acaba diyorum ki biz şimdiden bu makineleri zorlasak ve klavyenin ömrünü iki sene azaltsak sonra da garanti bitmeden önce şakkk diye kendi kendine bozuldu diye servise itelesek ve bedava değistirdirsek... Nasıl olur? İki sene Zaman kazanmış oluruz.

Son düzenleme:
Malzeme kalitesi iyi ona lafım yok ancak sıkıntı şurada, siz bunu teknik servise yollasanız bile MSI forumlarında 6 ay sonra yapıldıktan sonra tekrar aynı sorunları yaşayanları gördüm hani yabancılar bu konudan dolayı aşırı şikkayetçi.

Belli serilerde belli kronik sorunlar var hani tavsiyem serinizin problemlerini forumlarda araştırmanız olacak. Benim Leopard makinemde böyle sorunlar var ne yazık ki.

Klavyeyi değiştirmeyi planladım ancak bu lehim sorunu yüzünden değiştirmektende vazgeçtim çözümü elektrik bandı ve termik ısı bandı ile kaplamakta buldum ancak bunlarda geçici bir çözüm, cihazın ısısı 70 derecenin altında olması lazım oyunlarda yoksa o bant 1-2 ay içerisinde atmaya başlıyor.

Hocam ben pek yabancı forumlardan anlamıyorum da siz @Radeon RX 5500M ile benim için araştırsanız Alpha 15 serisinin kronik sorunlarını olur mu? Zamanınız varsa tabii ki.

Hocam ben pek yabancı forumlardan anlamıyorum da siz @Radeon RX 5500M ile benim için araştırsanız Alpha 15 serisinin kronik sorunlarını olur mu? Zamanınız varsa tabii ki.
Hocam sizin serinizde genelde yazılımsal sorunlar var gibi gözüküyor redditte bir kaç sorun konusu buldum şu an MSI forumlarında pek bir şey göremedim ancak driver kaynaklı problemler sanırım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hocam sizin serinizde genelde yazılımsal sorunlar var gibi gözüküyor redditte bir kaç sorun konusu buldum şu an MSI forumlarında pek bir şey göremedim ancak driver kaynaklı problemler sanırım.

Teşekkür ederim hocam 👍

MSI'ın yaptığı şey her firma yapıyor maliyet düşürmek ve daha çok para kazanmak.
Açıkçası burada olan şey aslında tamamen planlı eskitme olduğunu düşünüyorum , makine mühendisliğinde üretim yapılan bir ürünün mevcut ömrü hesaplanabilmekte ve ben bu flex portunun çok kazara veya çok masumca o şekilde yerleştirildiğini düşünmüyorum , garantisi bitince klavye satalım diye yapılmış bir numara gibi geliyor bana.

Yoksa neden klavyeyi üst kasaya lehimlersiniz ? Ben bu güne kadar bir çok laptop söktüm çok azında üst kasaya lehimli klavye gördüm ve bunun gibi lehimli olan laptopların çoğunda yedek parçaları çok uçuk fiyatlara satılmaktaydı. Kısaca tüketici belli bir süre garantisi bittikten sonra ya yeni cihaz alsın yada yedek parça teknik servis arasında mahkum kalsın.

MSI bu konuda beni cidden hayal kırıklığına uğrattı bu sebepten ötürü bir daha MSI alacağımı düşünmüyorum gider lenovonun thinkpad serisinden alırım çatır çatır kullanırım hem uzun pil süresi var hem thunderbolt desteği ile ekstra gpu takabiliyorsunuz hemde çok fonksiyonel bir cihaz.

Yedek parçaları çok rahat bulunabiliyor ve ucuz , tamiri ve bakımı gayet basit çok zor değil.

GL75 Leopard almayı düşünüyordum sizce alınır mı?

Ne kadar ve özellikleri nedir? 13K ise düşünmeden Alpha 17'ye yönelin.

Teşekkür ederim hocam 👍

Hocam bizim Alpha 17 konusundada olmuştu birkaç sorun yaşayan. Chipset driver yüklendikten sonra düzelmişti hepsi. AMD driver sorunu yaşanıyor sadece ama kurduktan sonra sorun olmuyor.

MSI'ın yetkili servisi acımasızdır hocam. İleride eğer bu problem oluşursa yandık gerçekten. Acaba diyorum ki biz şimdiden bu makineleri zorlasak ve klavyenin ömrünü iki sene azaltsak sonra da garanti bitmeden önce şakkk diye kendi kendine bozuldu diye servise itelesek ve bedava değistirdirsek... Nasıl olur? İki sene zaman kazanmış oluruz.

Hocam hiç gerek yok ben 5 sene kullanacaktım bunu:D.

Ne kadar ve özellikleri nedir? 13K ise düşünmeden Alpha 17'ye yönelin.

Hocam bizim Alpha 17 konusundada olmuştu birkaç sorun yaşayan. Chipset driver yüklendikten sonra düzelmişti hepsi. AMD driver sorunu yaşanıyor sadece ama kurduktan sonra sorun olmuyor.

Hocam hiç gerek yok ben 5 sene kullanacaktım bunu:D.

Vallahi hocam driver sorunu bir şekilde çözülür de klavyede falan sorun çıkmasın bana yeter. Bende ilk aldığımda sadece Dragon Center'de sorun yaşamıştım. Onun harici problem çıkmadı.

Peki Tam olarak hangi modellerinde var bu sorun? Ben Alpha 15 A3DD kullanıyorum ve Cyberpunk'da bile 80'i görmedi işlemci.
Amacım tartışma vs. çıkarmak değil öncelikle. Yüksek performans modunda ve otomatik fanda varsayarak yazıyorum. Cyberpunk 2077'de hangi grafik ayarlarında ve kaç dakika oynamada 80 dereceyi bile geçmiyor ? 80 derece ve altı ise anlık sıçramalar dahi mi olmuyor ? Birkaç SS rica edeceğim bütün çekirdeklerlerin frekans, kullanım ve sıcaklıkları görünecek şekilde.

Geri
Yukarı