MSI MAG Force 100R ile H510M sistem uyumlu olur mu?

Reva

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Öncelikle selamlar. Kasamı değiştirmeyi düşünüyorum ATX kasaya geçiş yapacağım. Parçalarımı MSI sitesinden kontrol ettim ama kesinlik olsun diye tekrar size sormak istedim yardımcı olursanız sevinirim.
Parçalarım şunlar;
Ekran Kartı: Palit 1650 (Çift fanlı sürümü.)
İşlemci: Intel i3-10100F (Stok işlemci fanı da var.)
Anakart: ASUS H510M-A Pro
RAM: 2x8GB Corsair Vengeance Pro 3200MHz
Depolama olarak da bir adet HDD ve bir adet M.2 SSD var
Artı olarak bu kasa içinde PSU geliyor mu? Gelmiyor ise alacağım PSU maksimum hangi boyutlarda olmalı? Ve son olarak ek ARGB fan almak istersem kasadaki fanlar hangi model?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu parçalar ve parçaların soketleri standarttır, yani çoğu kasaya çoğu bileşen uyar. Tabii M-ATX kasaya ATX anakart takamazsınız ama her M-ATX kasaya her M-ATX anakartı takabilirsiniz. PSU'ların uzunluğu olmasa da genişliği ve yüksekliği de genel olarak standarttır ve işinizi görecek çoğu PSU bu kasaya uyar. Kasanın içinde PSU gelmiyor diye biliyorum, nereden aldığınıza göre değişebilir.

Bu parçalar ve parçaların soketleri standarttır, yani çoğu kasaya çoğu bileşen uyar. Tabii M-ATX kasaya ATX anakart takamazsınız ama her M-ATX kasaya her M-ATX anakartı takabilirsiniz. PSU'ların uzunluğu olmasa da genişliği ve yüksekliği de genel olarak standarttır ve işinizi görecek çoğu PSU bu kasaya uyar. Kasanın içinde PSU gelmiyor diye biliyorum, nereden aldığınıza göre değişebilir.
Cevap için teşekkürler. Peki kasa içinde gelen 2 adet aRGB fan modeli ne acaba? Sanırım toplamda 5 fan takılabiliyor ekstra olarak 3 tane almaya kalksam hangi fanı almalıyım? İnternette biraz bakındım şu model var ama kasadakilerle aynı mı bilmiyorum bu konuda da yardımcı olursanız sevinirim. " https://m.trendyol.com/msi/mag-max-...lIx3wHSVRiWDZZ0TpTsGpXr_uNP_dGJcaArpSEALw_wcB "

Cevap için teşekkürler. Peki kasa içinde gelen 2 adet aRGB fan modeli ne acaba? Sanırım toplamda 5 fan takılabiliyor ekstra olarak 3 tane almaya kalksam hangi fanı almalıyım? İnternette biraz bakındım şu model var ama kasadakilerle aynı mı bilmiyorum bu konuda da yardımcı olursanız sevinirim. " https://m.trendyol.com/msi/mag-max-...lIx3wHSVRiWDZZ0TpTsGpXr_uNP_dGJcaArpSEALw_wcB "
Kasadaki fanların tam modelini bilmiyorum ama MSI'ın resmi sitesinde kasanın fanları ile ilgili bir şeyler yazıyor olabilir.
Biraz baktım, fanlar hakkında bir bilgi yok. Bu fanların da uyumlu olacağını düşünüyorum fakat başka yerlere de sorabilirsiniz.

Ben 100M modeli kullanıyorum, 100R ile arasındaki fark, 100R'ın fanları adreslenebilir. HDD kullanacağım diyosun, bu biraz sıkıntı çünkü, HDD'lerin koyulduğu yer ön-alt fanın hemen arkası yani ön alt fan direk HDD'ye üflüyor, HDD'nin hemen arkasındada PSU yeri var, HDD yeri fazla yer kaplıyor bu yüzden PSU kabloları araya sıkışabiliyor. Ben kasanın içi ferah olsun ve HDD ile uğraşmayayım diye, 2 tane SATA SSD ile kullanıyorum, HDD yerini de vidasından söküp çıkardım, kasa püfür püfür esiyor. Kasanın üstünde gayet güzel 2 fanlık bir bölüm var, istersen oraya fan takabilirsin kendin ama bence gerek yok. Kasanın PSU fanı yerinde ve bahsettiğim üstündeki 2 fanlık bölümde toz filtresi var ama ön kısmında yok, bu yüzden önden toz giriyor evet, ama ben kasayı yukarı bir yere koydum, 2 ayda 1 kere filan temizliyorum onu da keyfiyeten yapıyorum yani o kadar toz birikmiyor içinde.
Ben B450a Pro Max anakart ve MSI GTX 1660 Gaming X ile kullanıyorum.

Geri
Yukarı