MSI MAG Forge 100R kasa ön iki fan LED'leri çalışmıyor

GGüney

Decapat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Gigabyte B560 Aorus Elite anakart mevcut ancak on fan LED'leri çalışmıyor. Anakartın arkasındaki ışık Gigabyte RGB Fusion ile değiştirilebiliyor.

20211030_205335.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Gigabyte B560 Aorus Elite anakart mevcut ancak on fan LED'leri çalışmıyor. Anakartın arkasındaki ışık Gigabyte RGB Fusion ile değiştirilebiliyor.

Eki Görüntüle 1202830

Aynı kasayı bende kullanıyorum. Fan ARGB kablo girişlerini o kontrolcüye takarken tam oturmuyor. Dışındaki o plastik katmanın arasına giriyor pinler. Pinleri iyi oturttuğundan emin ol. Eğer sorun düzelmezse bu sefer kasayı aldığın yere götür değişim talep et.

Aynı kasayı bende kullanıyorum. Fan ARGB kablo girişlerini o kontrolcüye takarken tam oturmuyor. Dışındaki o plastik katmanın arasına giriyor pinler. Pinleri iyi oturttuğundan emin ol. Eğer sorun düzelmezse bu sefer kasayı aldığın yere götür değişim talep et.
Kasayı alalı 1 ay oldu değişim yapmayabilirler hepsiburadadan aldım , kontrol girişlerini kontrol ettim bir sorun yok gibi ama bunun ne olduğunu anlamadım
20211031_024057.jpg

Kasayı alalı 1 ay oldu değişim yapmayabilirler Hepsiburada'dan aldım, kontrol girişlerini kontrol ettim bir sorun yok gibi ama bunun ne olduğunu anlamadımEki Görüntüle 1202880

Ben şunu demek istemiştim aslında. Şimdi kırmızı ile çizgi attığım boşluk ve 3 pin girişini çevreleyen daire şeklinde plastik varya pinleri takarken bazen oralara denk geliyor. Ben 1, 2 defa bu durumu yaşadığım için seninde böyle bir durum yaşadığını düşünüyordum. Eğer 1 aylık süreçte hiç çalışmadıysa keşke en başında iade talebi oluştursaydın.
Bir de kontrolcünün SATA güç bağlantısı var onunda bağlantısını yaptın değil mi?

Dosya Ekleri

• 10680778162226.jpg
    10680778162226.jpg
    14,9 KB · Görüntüleme: 189
Ben şunu demek istemiştim aslında. Şimdi kırmızı ile çizgi attığım boşluk ve 3 pin girişini çevreleyen daire şeklinde plastik varya pinleri takarken bazen oralara denk geliyor. Ben 1, 2 defa bu durumu yaşadığım için seninde böyle bir durum yaşadığını düşünüyordum. Eğer 1 aylık süreçte hiç çalışmadıysa keşke en başında iade talebi oluştursaydın.
Bir de kontrolcünün SATA güç bağlantısı var onunda bağlantısını yaptın değil mi?
Evet sata güç bağlantısını yaptım 1 aydır kullanmıyorum da pc'yi parça parça topladım ilk aldığım üründü bakma fırsatım olmadı dün parçaları toplayıp baktım söylediğiniz pinlere baktım bir sorun yok gibi ama bende hata yapıyor olabilirim.

Evet SATA güç bağlantısını yaptım 1 aydır kullanmıyorum da PC'yi parça parça topladım ilk aldığım üründü bakma fırsatım olmadı dün parçaları toplayıp baktım söylediğiniz pinlere baktım bir sorun yok gibi ama bende hata yapıyor olabilirim.

Peki kontrolünün kablosunu anakart üzerindeki 3 pinli ARGB girişine taktığınızdan emin misiniz? Anakartta hem 12v 4pin hem de 5V 3pin girişi var. Eğer kontrolcünün kablosunu 12v 4pinli girişe taktıysanız fanlardaki LED'leri patlatmış olabilirsiniz. Bunda da bir hata yapmadıysanız Hepsiburada üzerinden bir teknik servis talebi oluşturun isterseniz.
Belki kasa ile gelen kontrolcüde bir sorun olabilir. Fanların ARGB bağlantısını bir de anakarta takıp deneyin.

Peki kontrolünün kablosunu anakart üzerindeki 3 pinli ARGB girişine taktığınızdan emin misiniz? Anakartta hem 12v 4pin hem de 5V 3pin girişi var. Eğer kontrolcünün kablosunu 12v 4pinli girişe taktıysanız fanlardaki LED'leri patlatmış olabilirsiniz. Bunda da bir hata yapmadıysanız Hepsiburada üzerinden bir teknik servis talebi oluşturun isterseniz.
Belki kasa ile gelen kontrolcüde bir sorun olabilir. Fanların ARGB bağlantısını bir de anakarta takıp deneyin.
Kırmızı ile çizdiğim yerin üstüne takıyorum 3 pinli ama birşey farkettim fanın üzerinde 12v yazıyor bildiğim kadarıyla 5 v değilmi argb fanlar yanlış biliyorsa olabilirim.

Dosya Ekleri

• 20211031_200409.jpg
    20211031_200409.jpg
    164,7 KB · Görüntüleme: 213
  • 20211031_195611.jpg
    20211031_195611.jpg
    153,4 KB · Görüntüleme: 216
20211031_024057-jpg.1202880

Bunlar ne işe yarıyor peki boşta kalıyorda.

Şimdi şöyle söyleyeyim mesela Cooler Master Sickleflow 3'lü kitinde 1 adet ARGB kontrolcü çıkıyor ama bu kontrolcü de 1 adet ARGB bağlantı girişi var. Fanlarda 1 adet dişi, 1 adette erkek pin girişi oluyor. Fanları bir birine bağlayıp, kontrolcüye sadece baştaki veya sondaki fanın ARGB bağlantısını takarak tüm fanların ışıklandırmasını kontrol edebiliyorsun. Bir nevi kablo karmaşasından kurtulma yöntemi bu.
Ben mesela kontrolcüme ön paneldeki 3 fan ARGB bağlantısını ARGB port1'e taktım. Üst panel fan ARGB ve pompa ARGB bağlantısını ARGB port2'ye, egzoz fanı ARGB bağlantısınıda ARGB port3'e taktım. Bu sayede 6 ARGB portu bulunduran kontrolcümde 3 adet ARGB portu boşa çıktı. Şerit ARGB eklemek istediğimde bağlantı için bir sorun yaşamayacağım. Bir ara tüm ARGB ışıklandırmamı. Sadece ARGB port1'e takmıştım ama o şekilde olunca bana ışıklandırma sanki canlılığını yitirmiş gibi geldiği için böldüm.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoyu izlersen biraz daha net anlaşılır olur demek istediğim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı