MSI MAG Forge 100R kasa ön iki fan LED'leri çalışmıyor

GGüney

Decapat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Gigabyte B560 Aorus Elite anakart mevcut ancak on fan LED'leri çalışmıyor. Anakartın arkasındaki ışık Gigabyte RGB Fusion ile değiştirilebiliyor.

20211030_205335.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladım teşekkür ederim hepsiburadaya talep oluşturabilirim belki ancak uğraşmakda fazla istemiyorum sizin önerebileceğiniz Argb fanlar varmı belki ben alıp takarım uğraşmaktansa.Ayrıca bu ledler sata güç kablosunu takınca zaten otomatik çalışması gerekmezmi.

Anladım teşekkür ederim Hepsiburada'ya talep oluşturabilirim belki ancak uğraşmakda fazla istemiyorum sizin önerebileceğiniz ARGB fanlar var mı belki ben alıp takarım uğraşmaktansa.

Kendim Sickleflow kullanıyorum ve çok memnunum bunu önerebilirim ama bazen motoru ses yapabiliyor ince takıntılarınız varsa aşırı sinir bozucu bir durum yaratıyor bu.
Tabi şu an fiyatı 500₺ civarında olmuş elbet güncel yeni nesil daha iyi fanlar vardır. Benim fan ihtiyacım olmadığı için pek araştırmamıştım.

Kendim Sickleflow kullanıyorum ve çok memnunum bunu önerebilirim ama bazen motoru ses yapabiliyor ince takıntılarınız varsa aşırı sinir bozucu bir durum yaratıyor bu.
Tabi şu an fiyatı 500₺ civarında olmuş elbet güncel yeni nesil daha iyi fanlar vardır. Benim fan ihtiyacım olmadığı için pek araştırmamıştım.

Acaba anakartım ARGB aydınlatmaya uygun olmayabilir mi?
Çünkü: https://www.epey.com/anakart/gigabyte-b560m-aorus-elite.html'de Harici aydınlatma RGB şerit yazıyorda yanlışmı anlıyorum ama ARGB girişte var anakartta anlamadım zaten kendim alacağım LED'li fanı ama yine yanlışlık yapmamak için soruyorum.

Acaba anakartım ARGB aydınlatmaya uygun olmayabilir mi?
Çünkü: https://www.epey.com/anakart/gigabyte-b560m-aorus-elite.html'de harici aydınlatma RGB şerit yazıyorda yanlışmı anlıyorum ama ARGB girişte var anakartta anlamadım zaten kendim alacağım LED'li fanı ama yine yanlışlık yapmamak için soruyorum.

Çözüldü: B450 Aorus Elite RGB Fusion 2.0 problemi burada böyle bir sorun yaşayan olmuş belki işine yarar.
ARGB uyumu olmasaydı anakartında ARGB girişleri bulundurulmazdı.
RGB konusunda "harici aydınlatma" zaten senin fanlarının ARGB'sini de kapsıyor.
Sen yine de fanı alacağın yere bilgisayarın ile gidip deneyerek al. İnternetten alıp, sonra aynı sorunu yaşayınca iade süreçleri ile uğraşmamış olursun.
Bir de şöyle yap MSI kontrolcü ile fanlarının ışıklandırmasını farklı bir anakartta dene. Zaten kontrolcüyü anakarta takmasan bile renk modları arasında geçiş yapabiliyorsun. Çünkü ben B450M Mortar Max anakartımda ARGB girişi olmadığı için anakarttan kontrol edemiyorum ama kontrolcüsünde bulundurduğu modlar arasında geçiş yapabiliyorum. Muhtemelen senin sorunun fanlarından kaynaklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı