Çözüldü MSI MAG X570 Tomahawk Wi-Fi CPU ışığı yanıyor ve ekran açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kalsiyumcanavari

Hectopat
Daha fazla  
Sıvı soğutmayı değiştirdim ama bilgisayar açılmıyor ve CPU ışığı yanıyor. Ekran gelmiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Çözüm
Sıvı soğutmayı değiştirdim ama bilgisayar açılmıyor ve CPU ışığı yanıyor. Ekran gelmiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sağdaki RAM'i sökün, soldaki tek RAM ile açın sistemi, sonra 2 RAM'i eklersiniz.
Garanti kapsamına girmesi çok iyi olur umarım girer, en çok üzüldüğüm kısım bu kadar övülen bşr anakartı aldım ama çok uğraştırdı ve bu pinleri tek tek baştan takmak benim için işkence.

Bu cihazlar şans işi, kimi 15 yıl çalışıyor kimi 2 ayda arızalanıyor.

Sipariş verin olmadı. Bütçenizi belirtip konu açın, yardımcı olurlar.

Bu cihazlar şans işi, kimi 15 yıl çalışıyor kimi 2 ayda arızalanıyor.

Bu işlemci fanı vidası bir tarafı açıldığında işlemcinin bir tarafı havaya kalkıp diğer tarafı zorlaması ile alakalı bir nedenmiş.

Garanti servisin sonucu:
Anakartın ön görsel ve fiziksel kontrollerinde işlemci soket iç kıskaçlarında fiziksel hasar tespit edilmiştir. İşlemci soketindeki hasar nedeniyle anakart işlemci ile düzgün bağ kuramayarak anakartın düzgün çalışmasına mani olmaktadır. İşlemci soketindeki hasar üretim kaynaklı olmayıp hatalı kullanım sonucu oluştuğu için; anakart garanti kapsamı dışına çıkmıştır. Anakartın ücretli olarak tamiri sağlanabilir. Anakart işlemci soket onarım bedeli KDV(%18) dahil 500 TL'dir. Onarım sırasında tespit edilecek diğer arızaların onarım ücreti teknik tamir birimi tarafından bildirilecektir.

Bu işlemci fanı vidası bir tarafı açıldığında işlemcinin bir tarafı havaya kalkıp diğer tarafı zorlaması ile alakalı bir nedenmiş.

Garanti servisin sonucu:
Anakartın ön görsel ve fiziksel kontrollerinde işlemci soket iç kıskaçlarında fiziksel hasar tespit edilmiştir. İşlemci soketindeki hasar nedeniyle anakart işlemci ile düzgün bağ kuramayarak anakartın düzgün çalışmasına mani olmaktadır. İşlemci soketindeki hasar üretim kaynaklı olmayıp hatalı kullanım sonucu oluştuğu için; anakart garanti kapsamı dışına çıkmıştır. Anakartın ücretli olarak tamiri sağlanabilir. Anakart işlemci soket onarım bedeli KDV(%18) dahil 500 TL'dir. Onarım sırasında tespit edilecek diğer arızaların onarım ücreti teknik tamir birimi tarafından bildirilecektir.

Soğutucuyu montajlarken, tek taraflımı sıkmıştınız?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı